Poznáte kolekci keřů?



Bretislav - (38) - 197.113 (?)
31.7.2011 22:09
Počítačově upravená a navíc je to nevkusný kýč, vhodný tak k domu ze 70.let s zašedlou březolitovou omítkou.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 213.5 (?), 8.6.2011 16:44, zobrazeno: 13986x

Dobrý den. Ráda bych vysadila živý plot a líbí se mi toto uskupení. Poradíte mi prosím s názvem keřů? Výsadba na slunném místě, jílovitá půda. Ještě bych poprosila o radu v jaké vzdálenosti keře vysadit. Děkuji. Žaneta

kolekce keřů
kolekce keřů
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.227 (?), 8.6.2011 16:50
Vy opravdu nepoznáte, že fotka je počítačově upravená?P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.5 (?), 9.6.2011 6:26

Je mi jasné, že takhle by to v reálu nevypadalo, ale hledám inspiraci v barevné kombinaci a to na té fotce je. Jde mě jen o upřesnění druhů - i když sama tuším a v zahradě si to již poskládám podle sbe, podle vzrůstu a doby květu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bretislav - (38) - 197.113 (?), 31.7.2011 22:09
Počítačově upravená a navíc je to nevkusný kýč, vhodný tak k domu ze 70.let s zašedlou březolitovou omítkou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 1.8.2011 6:26

Dobrý den. Je to Váš názor, ale v přírodě není možné udělat něco jako nevkusný kýč, protože všechny barvy přírody lahodí lidskému oku. A i šedivá břízolitová omítka na domě ze 70. let může patřit lidem, kteří ten dům vybudovali s velkou láskou a úsilím za což si zaslouží uznání. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bretislav - (38) - 197.113 (?), 1.8.2011 10:43
O tom, co se skrývá pod březolitovou omítkou není pochyb. Vkus a cit pro estetično máme naštěstí každý jiné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
terez.ka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 143.30 (?), 8.6.2011 17:40

Dobry den, Zaneto,

je tam zleva komule Davidova - motyli ker, pak zlatice - zlaty dest, dale tavolnik, to modre nevim, ale taky se mi to libi a nakonec asi vajgelie... Nicmene, fotka je opravdu pocitacove upravena, zrejme do nejakeho katalogu. To ale nevadi, klidne si zivy kvetouci plot muzete poridit, taky sem ted na zahradce jeden zakladala na delce asi 28metru... Kere jsem sazela asi 2 - 2,5metru od sebe... doplnim jeste kvetoucimi trvalkami jako vrbiny, pivonky, hortenzie, ale to az se mi vytvori stin z tech keru... Obavam se, ze tak jak je to na obrazku, to neni mozne v realu vytvorit, ale neva:-) Teri.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.5 (?), 9.6.2011 6:32

Děkuji. Neznám komuli, jinak ostatní jsem celkem odhdla podle Vás. Je mi jasné, že reál je jiný, ale pro barevnou inspiraci snad stačí. Žaneta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 9.6.2011 8:53

Dobrý den. No, já se taky přidám. To důležité ale taky je, že ty vyobrazené keře kvetou v hodně rozlišnou dobu, než je na té animaci. V době, kdy u nás kvete Forsythia, tak Budleia a Weigela teprve raší, čili o společném kvetení nemůže být ani řeč. To modré bude asi Caenothus, který u nás nepřezimuje naše běžné zimy. Ta Spirea by kvetla jako druhá. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.5 (?), 9.6.2011 12:37

Děkuji - to mě nevadí, spíše naopak . Ráda bych zahradu, která se bude v různých období proměňovat. Ráda bych, aby tam vždy něco kvetlo, než aby vše najednou i odkvetlo. Moc děkuji za identifikace modře kvetoucího keře, ale podle vašich slov jej volit raději nebudu. Źaneta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika