potřebuji poradit



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 204.34 (?) 
22.10.2008 17:39

S Láďou (a jeho paní učitelkou) nesouhlasím. Pravidelně udržované živé ploty ze smrků jsou pěkné i po mnoho desetiletí. Je to nejhezčí živý plot do prostředí blízko lesa apod. (do města a "satelitů", k silnicím apod. bych se s ním necpal.

Problém bývá především právě v té pravidelnosti údržby - tedy každoroční stříhání (i opakované) a také ve správných podmínkách.

Zrovna tak nejsou pěkné neudržované nebo v nevhodných podmínkách pěstované živé ploty třeba z tůjí, ptačího zobu, pámelníku a čehokoli jiného.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 22.10.2008 18:21

Podívejte se na vlákno "Smrčky na živý plot". Vkládala jsem tam obrázek, více se jich nezdařilo, protože přesáhly 3MB a zatím to neumím upravit. Ale dle mého názoru jsou skutečně místa, kde tak trochu rozcuchaný smrkový plot zapadá skutečně přirozeně. Naopak, pokud tam někdo vysadí túje apod., je to jako "pěst na oko". Ale to je můj laický názor. Určitě záleží na vkusu, požadavcích a přirozeného citu pro začlenění do tohokterého místa u každého z nás. A to přirozeně liší. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 22.10.2008 18:23

Napsala jsem to nějak kostrbatě. Takže s p. Láďou a jeho učitelkou rovněž nesouhlasím. Mám opačný názor i zkušenost. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ali1234 - (1) - 227.229 (?), 27.11.2008 15:02

Potřebuji poradit, pozemek 25X25m2, nadmořská výška 549m, silné severní větry přímo od Jeseníků, v létě jihozápadní větry. Na pozemku chci vytvořit včelnici a tímto jí živým plotem chránit proti větru. Chtěla jsem živý plot s Tysu, ale je pomalu rostoucí, tato dřevina mi připadá do volné krajiny nejvhodnější! Existuje podobná jehličnatá dřevina, ale rychleji rostoucí podovná Tysu???K tomuto účelu vhodná. Děkuji předem za rady...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 27.11.2008 15:07

Ten uváděný smrkový plot je přímo z Jeseníku a smrk přeci jen roste sakra rychleji než tis. Tak na ty fotky mrkněte. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika