nej živý plot



ilča - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 238.108 (?)
23.4.2008 8:18

Taky záleží na tom, jestli ho chcete na vesnici, nebo do městské zástavby, ke starší chalupě nebo moderní novostavbě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 104.137 (?), 22.4.2008 23:15, zobrazeno: 10091x
Moc moc prosím, poraďte mi někdo než to zvorám, jaký je ten nej živý plot?Aby byl krásný, ne moc drahý a pokud možno celý rok krásný. Děkuji Romča
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.3 (?), 23.4.2008 7:06

Milá Romčo, na Vaši otázku: jaký je ten nej..., jednoznačná odpověď neexistuje, vždy záleží na člověku, co upřednostňuje, co si mu více líbí, někdo rád přísně střižený, někdo volně rostoucí, na každý se hodí jiný druh dřevin, někomu se líbí jehličnany, jinému listnaté dřeviny, dalšímu kvetoucí..., také hodně záleží na stanovišti, zda je na slunci, či ve stínu, dále na složení půdy, potom také jak vysoký plot chcete docílit, zda-li se chcete obklopit neproniknutelnou a neprokouknutelnou hradbou. U mne vítězí listnaté, kvetoucí i plodíci druhy, které nejsou celý rok stejné - to je pro mne nej živý plot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.137 (?), 28.4.2008 23:08
Stručně: stín, na svahu. Tzn. potřebuji ohraničit pozemek na jedné straně kvůli soukromí a o kousek dál zároveň zakrýt nepěkné prostředí pod svahem.Potřebuji, aby byly kořeny silné, aby se nevyvracel strom či keř a plot byl celý rok neprůhledný.Uvítala bych plody ale listí mi jistě opadá.Jinak o zastřihnutí se postarám, jsem kadeřnice, takže střih jako střih toho se nebojím. :) Romča
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ilča - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 238.108 (?), 23.4.2008 8:18

Taky záleží na tom, jestli ho chcete na vesnici, nebo do městské zástavby, ke starší chalupě nebo moderní novostavbě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 23.4.2008 9:37

V takovémto případě je opravdu těžké říci, jaký je ten nej. Ono to chce jezdit, koukat, brát si inspiraci a potom to v hlavě roztřídit a říci si - k tomu našemu domu se nejvíc hodí to a to, to by se nám nejvíc líbilo.  A po pár letech si řeknete, že ten váš živý plot je ten nejhezčí.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 23.4.2008 9:53

Dobrý a hezký živý plot by byl z keřů a stromů co mají dobré plody. Nasadit tam mirabelky, keřové rybízy, plané trnky, kousek kordonu jabloní, kousek konstrukce s hrozny, sadové a plané růže, rakytník, maliny, ostružiny...

Pak si budete v létě chodit kolem plotu a říkat si: "To mám nej živý plot" a k tomu si vždycky bude co uždibovat a pojídat.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.137 (?), 28.4.2008 23:13
No jo Ferdo, jenže já nemám žádné zkušenosti se sázením a pěstováním něčeho takového, natož abych toho zvládla tolik.Ale chuťku to dodalo, to je fakt.Romča
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika