mravenci



host - 243.142 (?)
23.6.2010 3:12

Tu zahradu nemáte izolovanou od okolního prostředí, takže je to jako volná příroda. Když někdo chce něco nepřirozeně intenzivně pěstovat/chovat, bez toho aby mu někdo "užíral", tak to holt musí mít v uzavřeném systému izolovaném od okolí, stejný případ jako rybáři co nadávají kdo všechno jim žere ryby, který vypustili ven a tím se jich vzdali.

Jak pozoruji, spousta lidí má nějakou úchylku, jednou je to nesmyslné pěstování sterilního trávníku, potom zase strach z mravenčího kousnutí, ale už ne z chemie na jejich hubení... No člověk je zvláštní opice trpící speciesismem...

A mimoto, zákonem jsou zvláště chráněni všichni mravenci rodu Formica.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 70.81 (?), 31.8.2008 20:56

Skutečně zajímavý názor, jak můžete srovnávat lesík a zahrádku s chalupou? Budete snad v zájmu "zachování a krmení" mravenců sypat v pokoji po zemi cukr, zanechávat v koupelně nazrálé ovoce, na pokojových květinách pěstovat mšice? Plně s vámi souhlasím, že mravenci jsou užiteční a je jich třeba, ale nelze jít z extrému do extrému. Jak psal pan Vysloužil, do bytu a zahrady mravenci nepatří. Do volné přírody ano. A co děláte vy, aby v lese byl sem tam nějaký mravenec nebo celé mraveniště občas vidět? M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 31.8.2008 23:38

Letos mi na jednom záhonku stále vadly a posléze uschly celé rostliny macešek a afrikánů.  Stále jsem nevěděla čím to je, až jsem při vyndavání zbytků rostlin objevila v zemi houfy malinkých zrzavých mravenců. Postříkala jsem je rejdem na lezoucí hmyz a mám pokoj.

Ono je hezké chránit mravence, ale doma a na zahrádce to opravdu nejde. Kdybych tam ty ničemy nechala, tak jsem dnes neměla jedinou kytku.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.142 (?), 23.6.2010 3:12

Tu zahradu nemáte izolovanou od okolního prostředí, takže je to jako volná příroda. Když někdo chce něco nepřirozeně intenzivně pěstovat/chovat, bez toho aby mu někdo "užíral", tak to holt musí mít v uzavřeném systému izolovaném od okolí, stejný případ jako rybáři co nadávají kdo všechno jim žere ryby, který vypustili ven a tím se jich vzdali.

Jak pozoruji, spousta lidí má nějakou úchylku, jednou je to nesmyslné pěstování sterilního trávníku, potom zase strach z mravenčího kousnutí, ale už ne z chemie na jejich hubení... No člověk je zvláštní opice trpící speciesismem...

A mimoto, zákonem jsou zvláště chráněni všichni mravenci rodu Formica.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 2.9.2008 11:01

Nikdo z nás neplánuje návštěvu lesa, ověšený Lahvemi s insekticidy, Na zahradě to bude asi jiné.. Stejně jako asi nemá smysl chránit tasemnice ve střevech nemocného, nebo vši v dětských vlasech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 69.104 (?), 24.12.2008 11:59

Přemnožení mravenci jsou skutečně velký problém. Zdědil jsem zanedbanou skalku. která byla zcela prolezlá mravenci. Pod každým kamenem bylo mraveniště. Skalku jsem rozebral, vystříkal mraveniště biolitem a podobnými přípravky proti mravencům, vajíčka a kukly vymetl štětečkem a hodil do popelnice. tento zásah mne přišel na 1500Kč. Druhým rokem mravenců významně ubylo. Nyní každým rokem pátrám po mraveništích (vyskytují se zásadně pod kameny) a pokračuji v jejich likvidaci. Myslím, že tímto zpúsobem lze mravence omezit, ale ne zlikvidovat, protože přijdou další.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.138 (?), 24.12.2008 23:51

Existuje jed v tubě, dáte kapku na m2 a nemusíte běhat. Firma dělá i jedy na myši a krtky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 7.27 (?), 8.4.2009 8:31

A ako sa to volá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 150.167 (?), 13.4.2009 23:30

To by bylo moc fajn, protože mám zahradu prolezlou těma mravencema úplně celou (cca 1800m2)  a nevím jak se jich zbavit, oni jsou fakt protivný.Vzpomenete si procím jak se ten jed v tubě jmenuje? Díky.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 174.166 (?), 27.4.2009 18:14
Prosim mohl byste uvest jmeno pripravku nebo alespon vyrobce? Mame zahradu pres 2200m2, ktera se delsi dobu neudrzovala a jsou tu jak zrzavi tak cerni mravenci. Likvidovat je cilene mraveniste po mravenisti je nerealne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.25 (?), 1.5.2009 16:54

Ja s mravenci bojuji zatím marně a taky na to nemám moc času. Ale našel jsem na netu pár věcí proti mravencům, které hodlám vyzkoušet.

Gel Biolit Plus Gel proti mravencům. Existuje i od jiných výrobců.

Dále mě zaujal ultrazvukový plašič mravenců, odpuzovač mravenců. Vydává kmity o frekvenci 300 až 500 Hz, což prý mravenci nemájí rádi. Někdo psal, že to funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?14:48
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika