mravenci



host - 129.114 (?)
25.9.2007 11:40
"Čím je upravenější, tím víc je tady mravenců" to bude kámen úrazu. Nepřirozené prostředí těžko umožní ustavení druhové rovnováhy. U Vás se holt přemnožují mravenci, jinde to může být jiný druh. Nedělám si iluze, že vyhubením mravenců bude vše OK. Třeba se Vám pak přemnoží slimáci, housenky nebo co já vím...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host, 6.5.2003 13:25, zobrazeno: 52122x
Prosím, poradte co s mravenci, / zlutí i cerní/ vyskousela jsen uz vsechno, mozní.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 14.7.2003 14:45
Nevím kde Vás mravenci trápí, ale boj je to nesnadný. Mám chatu u lesa kdy na pozemku se vyskytuje několik podzemních mraveništť s několika druhy mravenců. Boj je to opravdu marný. Vyzkoušel jsem různé přípravky a rady, například carri koření nebo skořici či oset, ale marně. Přeji uspěšný boj.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 21.7.2003 8:51
V zahradě, tedy pokud se nejedná o lesní mravence! Jsem vyzkoušel přípravek FORMITOX, funguje zejména pokud tímto přípravkem nešetříte. Pokud by vydrželi doporučuji mraveniště trochu "potýrat" až mravenci vylezou ven postříkat je trochu účinější dávkou přípravku KARATE, druhý den opakovat a pak nasypat potravu opět ve formě FORMITOXU a vždy jsem je úspěšně zničil. Tato metoda je zvlášť účinná v době, kdy se mravenci rojí.
Zničil jsem téměř všechny mraveniště (něco musí v rámci minimální životní rovnováhy zůstat), jak rezaté tak i černé.
Hlavně nepoužívat zálivkové přípravky. Zničí to trávník, tím že to vypálí kruhy a mravenci se tomu jen vysmějí.
Zahradě zdar
korf.j@seznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.222 (?), 25.9.2007 9:41
Dost dobře nechápu zahrádkáře, co se snaží vyhubit všechno, co se jim na zahradě neplánovaně objeví. Čím Vám proboha škodí mravenci??? Jen tak dál, insekticidy, herbicidy, fungicidy, všechno to tam napereme, ať máme sice jedovatou, ale pěknou zahrádku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 14.206 (?), 25.9.2007 10:39

No... Víte, stačí mít dítě nebo děti ve věku od batolecího řekněme zhruba do šesti, sedmi let věku. Děti v tomto v tomto věkovém rozsahu tráví při hraní nejen doma, ale i venku mnoho času právě na zemi - ať už se batolí za vzdálenými a nedosažitelnými cíli, lezou po čtyřech a hrají si na psa nebo sedí na zadku a šoupou kolem sebe autíčkem. Mravenci se vyskytují buď jen v některé části zahrady a pak jako rodič dohlédnu, aby tam děti nelezly nebo jsou prostě kdekoli a pak je z toho opravdu problém a nelze se rodičům divit, že se snaží zasáhnout.

Na zahrádce babičky mého manžela je krásně - okolo les, příroda... Máme to tam moc rádi a s dětmi tam trávím o prázdninách vždy pár týdnů. Štěstí je, že u babčina domečku končí cesta, není tam provoz, děti lítají venku celé dny a dá se říci, že nemusí mít strach z mravenců, kteří na zahrádce žijí. Jsou svítivě červení až oranžoví a jsou velmi agresivní. Zahradní houpací lavice už tolikrát musela změnit místo kvůli mravencům - nohy v trávníku, které se jim povedlo poštípat, vždy otekly, bolely a trvalo dlouho, než bylo zase vše ok.

Právě jsme dostavěli dům, upravujeme zahradu. Čím je upravenější, tím víc je tady mravenců a já jsem ráda, že naše děti už nejsou ani batolata, ani předškoláci, jinak bych se snažila zasáhnout také. Zatím budu jen vyčkávat a hlídat si, kde se mravencům líbí a kde ne a pokusíme se o soužití. Mám totiž několik psů a takže chemii jim pod nohy se mi nalejvat nechce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 129.114 (?), 25.9.2007 11:40
"Čím je upravenější, tím víc je tady mravenců" to bude kámen úrazu. Nepřirozené prostředí těžko umožní ustavení druhové rovnováhy. U Vás se holt přemnožují mravenci, jinde to může být jiný druh. Nedělám si iluze, že vyhubením mravenců bude vše OK. Třeba se Vám pak přemnoží slimáci, housenky nebo co já vím...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 25.9.2007 11:46
Všeho moc škodí - ať už jde o chemii či o mravence. 
   Když už jste ale u těch batolat, já bych je raději viděl se batolit mezi těmi mravenci než v trávě prosypané Formitoxem.  
  Babička říkávala, že štípance mravenců jsou dobré na revma. Nejspíš se trochu mýlila. Nicméně  já jsem vedle mravenišť vyrostl také a jistě nejsem sám. Mravenec na svou přítomnost štípnutím upozorní, slízaná agrochemie už méně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 14.206 (?), 25.9.2007 13:01

Dětem bych pod nohy taky nemachala kila a litry chemie - v kontextu se psy to možná trochu blbě vyznělo. Kdyby mé děti ještě byly malé, asi bych se snažila na zahradě jim vybudovat něco jako dětský koutek a tam bych se snažila o eliminaci hmyzu, který může vyvolat alergické reakce - obecně. Jenže hmyz si chodí kde chce a lítá kde chce, takže eliminace by probíhala asi jen namátkou, ne systematicky, jinak by mi z toho brzo houklo. Nakonec - naše zástavba vyrostla v místě, kde jistě byli mravenci dřív než my a budou tu chtít i zůstat.

V paneláku jsem spolehlivě ze svého bytu "odklonila" trasu faraonů obyčejným lakem na vlasy. Protože jsem bydlela v přízemí a spíž byla vedle okna, které stále "ventilovalo", začali mi domů chodit z venku malí černí mravenci do spíže - i tentokrát lak zabral, ale bylo potřeba jim nepřekročitelnou hranici okolo okna obnovovat. Bohužel, na zahradě by tohle asi přišlo draho. Třeba by se ale ve vlasové kosmetice dalo najít něco levnějšího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.114 (?), 25.9.2007 13:40
Eventuálně zjistit, které kytky mravencům "nevoní" a ty vysadit v místech, kde Ferdové nejsou žádoucí :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 25.9.2007 13:47
V tom s Vámi plně souhlasím. Naopak já jsem na mravence v domě mnohem agresivnější - žádnej Lybar - je to můj příbytek, zde nemají co dělat. Neobměkčí mě ani tvrzení, že tu byli dřív než naše zástavba. Ti, co sem lezou, tu rozhodně dřív nebyli.
    Na zahradě je to jiné, to je příroda, tam mohu tolerovat leccos.
   Jinak ovšem boj s hmyzem na zahradě žádnou prevencí alergií není. Drtivá většina přírodních alergenů jsou roslinného původu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika