množení a řízkování tůjí



host - 79.97 (?)
18.1.2010 13:33

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, viděla jsem nedávno čarovědník na cypřiši, pokud se teď - v lednu - pokusím o jeho zakořenění, je šance na úspěch? Dala bych ho do perlitu s rašelinou, na parapet okna (teplo od spodka). Nebude mu vadit, když ho přenesu zvenčí dovnitř?

Silvia

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 79.97 (?), 18.1.2010 13:33

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, viděla jsem nedávno čarovědník na cypřiši, pokud se teď - v lednu - pokusím o jeho zakořenění, je šance na úspěch? Dala bych ho do perlitu s rašelinou, na parapet okna (teplo od spodka). Nebude mu vadit, když ho přenesu zvenčí dovnitř?

Silvia

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 18.1.2010 20:45

Pokud vím, tak čarovějníky se roubují na podnože.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.2 (?), 18.1.2010 21:43

Spousty čarověníků je možné množit řízkováním, není to problém. Třeba smrky. Nezakoření borovice. Spíš jde o to, zda si zachovávají ten růst, pro který jsou množeny. Je to na delší povídání. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.225 (?), 19.1.2010 18:13

K původní otázce množení thůjí řízkováním je řada odpovědí, protože je více možností.Jarní řízkování je zajímavé a pro amatéry asi nejlepší.Moc se o tom nepíše, většinou je popisováno období konec léta a podzim.Pokud řízkujeme zjara, koncem léta už můžeme školkovat a příští rok narostou slušné zazenice.Některé podniky začínají řízkovat do čistého písku takového toho betonářského.Mám s tím celkem dobré zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.228 (?), 19.8.2010 15:18

Dobrý den, v květnu jsem nařízkoval thúje smaragd, dal jsem je do písku a předtím namočil do gelového stimulátoru. Už se tam objevují kořeny. Né však u všech, ale asi jen u poloviny. Mám je v truhlíku, asi 40 kusů. Můžete mi poradit jak mám dále postupovat? Kam s nimi na zimu? Mám sklep, kde se teplota i v mrazech pohybuje okolo 0. Díky za radu. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.225 (?), 21.8.2010 18:08

Pokud mají řízky kořeny, opatrně je vyzvedněte z písku a zaškolkujte na záhon.Počkejte raději na zatažený, nebo deštivý den.Do zimy zakoření a příští rok budete mít pěkné zazenice.Ostatní řízky občas kontrolujte a jakmile pustí kořínky, opět je zaškolkujte ven na záhon.Zpočátku raději přistínit.Ten gelový stimulátor mě nějak nenadchl, ale to je detail. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.228 (?), 8.10.2010 12:27

Dobrý den, moc děkuji za odpověď! Měl bych však ještě dotaz. Jelikož nemám zahradu, je možné vysadit malé sazenice do květináčů a dát je do sklepa a občas v zimě podléhat? Nebo je opravdu musím vysadit na záhon? Nezmrznou tam v zimě?  Díky za odpověď. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.225 (?), 8.10.2010 21:23

Samozřejmě do kořenáčů můžete sazenice přesázet, ale nevím, jak dopadnou ve sklepě.Muselo by tam být hodně studeno a světlo, pokud nemáte zahradu, třeba balkón?Nebo máte se sazenicemi nějaké plány, kam je dát?  pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.215 (?), 12.4.2011 12:02

Dobrý den, na jaře jsem jen tak náhodou vyklepala pár šištiček z tůje smaragd a ze semínek mi vyrostlo přes 100tůjí, jsou asi 3cm vysoké a chtěla bych se zeptat, kdy je můžu vysadit ven a jak dlouho potrvá, než dorostou půl metru???

Děkuji za odpověď

P.JIRINKA@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.225 (?), 10.5.2017 21:22

Dobrý den, pane Pavle, nikde jsem nenašla, jak to udělat, aby ten nový stromeček věděl, že už má růst nahoru. Mám nařízkované a asi už 40 cm velké smaragdy (několik let) a pořád rostou jako koule a přírůstky jen jako na větvičkách. Myslíte, že bych to měla nějak stříhat nebo kdy ten stromeček pochopí, že má jít nahoru? Jsou pěkné husté, ale nejdou nahoru. Viděla jsem, že se v reakci zmiňujete o větvičce, která si pamatuje býti větvičkou, proto Vás oslovuji, snad víte více i jak do budoucna se stromečky? :-) Děkuji za radu. S pozdravem Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika