Miesany zivy plot



Lib. - (22) - 180.65 (?)
24.1.2009 16:35

Dobrý den. Paní Lídě - plot, o kterém píši, jsem do péče dostala asi tříletý. Byl vysazen v úzkém pruhu (cca 1m) mezi drátěným plotem a suchou zídkou) a velmi hustě (po cca 0.5m). Proto jsem ho stříhala také ze stran, čímž si vysvětluji jeho současný tvar. Rostlinu jsem pojmenovala jako Physocarpus opulifolius... podle tvaru a barvy listů a květů až letos a plánuji si vysazení jednoho keře na volnějším prostoru, aby se uplatnil jeho přirozený tvar.  Zvlášť by se mi líbil Darts Gold. Také je možné, že mi tam roste něco jiného, ale funkci hezkého nenáročného živého plotu to plní. Až přijde jaro, dovolím si poslat foto s prosbou o správné pojmenování. Zdraví Libuše   

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 162.162 (?), 15.1.2009 15:20, zobrazeno: 7540x

Aky mate nazor na ihlicnato-listnaty zivy plot?

Mame velku zahradu a nepaci sa mi uprava ala Versailes, pacia sa mi divoke zahrady. Zahrada je na vidieku.

Neviem preco si kazdy sadi len 1druh thuji a pod. je nato nejaky dovod nemiesat viacej rastlin do ziveho plotu?

Za nazory dakujem!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lib. - (22) - 180.65 (?), 15.1.2009 18:07

Dobrý podvečer. Viděla jsem obrázky smíšených živých plotů a některé se mi velmi líbily. Při větší rozloze pozemku je velmi hezké dvouřadé uspořádání. Protože nejsem spokojená se svým estetickým cítěním a jsem proto i nerozhodná, netroufnu si Vám konkrétně poradit. Určitě se ale dočkáte odpovědí od zastánců různých typů živých plotů, kteří s nimi mají i zkušenosti.

     Z listnatých opadavých keřů Vám doporučuji Tavolu kalinolistou (Physocarpus opulifolius Darts Gold a Diablo). Je nenáročná, dosti rychle roste (u dospělé bez hnojení a pravidelné zálivky odhaduji za rok asi 0.7m). Na obrázcích bývá keř spíše polokulovitý, ale já ho stříhám jako živý plot 2x za rok (proto rychlost růstu jen odhaduji) Ta světlá má zářivě žlutozelené listy a více se rozrůstá. Tmavá je vínově červená, méně vzrůstná. Při výsadbě 1:1 tmavá úplně zanikne. To ale jistě neplánujete. Hodně zdaru. Libuše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 15.1.2009 21:28

Uvažuji o něčem podobném - chtěla bych za rok až dva vysázet nižší živý plot z různých listnatých keřů, aby kvetl během celého roku a byl stále něčím zajímavý od jara až do podzimu. Nad druhy jsem zatím nepřemýšlela, mám poměrně dost keřů nařízkovaných, tak nějaké vyberu -  kalinu, forzýtii, trojpuk, tavolník, mochnovec, vajgélii, pámelník,zákulu, jasmín, brslen, dřišťál - je toho moc. Jen k té tavole, co je tady výš zmínka - Darts Gold má slabší výhony a dělá širší nižší tvar, Diabolo je trochu vzrůstnější a užší. Udivilo mne totiž, že rostou každá jinak, mám je asi 1,5m od sebe, předpokládala jsem podobný vzrůst. Ale knížky mi potvrdily, že je to odrůdou a ne pěstováním  :-))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Lib. - (22) - 180.65 (?), 24.1.2009 16:35

Dobrý den. Paní Lídě - plot, o kterém píši, jsem do péče dostala asi tříletý. Byl vysazen v úzkém pruhu (cca 1m) mezi drátěným plotem a suchou zídkou) a velmi hustě (po cca 0.5m). Proto jsem ho stříhala také ze stran, čímž si vysvětluji jeho současný tvar. Rostlinu jsem pojmenovala jako Physocarpus opulifolius... podle tvaru a barvy listů a květů až letos a plánuji si vysazení jednoho keře na volnějším prostoru, aby se uplatnil jeho přirozený tvar.  Zvlášť by se mi líbil Darts Gold. Také je možné, že mi tam roste něco jiného, ale funkci hezkého nenáročného živého plotu to plní. Až přijde jaro, dovolím si poslat foto s prosbou o správné pojmenování. Zdraví Libuše   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 24.1.2009 17:32

Dobrý den, paní Libuše - něco málo o keřích vím, ale odborník nejsem. Jen mám náhodou obě tavoly na zahradě, tvarované nejsou a rostou volně. Pokud sem později dáte fotku, tak Vám tady někdo určitě jméno buď potvrdí, nebo keř určí. Mně osobně se víc líbí "Diabolo", kde je i v době květu větší kontrast mezi barvou listů a květů. Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika