Keře k plotu



host - 40.161 (?)
11.9.2008 13:01

z jehlicnanu bych do kombinace s listnaci doporucila jen Tis. Kombinujte tak, ze vzdy date cca 5ti metrovy usek od stejneho druhu, cili 7 tisu, pak 4 vajgelie, 3 svidy, 7 tisu, 5 trojpuku... atd.Vznikne vam zivy plot, ve kterem se budou stridat rozvolnene casti (listnace) s upravenymi (tisy).

Jen je potreba pocitat s tim, ze Tisy rostou extremne pomalu, tak je kupte radeji vetsi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 11.9.2008 12:26, zobrazeno: 14199x

K plotu u cesty (asi 15 m) a k sousedům (20 m) bych chtěla dát nějaké volně rostoucí kěře. Líbilo by se mi zkombinovat listnáče i barevné s jehličnany. Nevím jestli by to nebylo moc okaté a divoké. Nebo to mám rozdělit a na jednu stranu dát jehličnany a na druhou listnáče? Poraďte mi moji milí zahradní odborníci i nějaké druhy, které by se tam hodily. Výšku nejvýše do 3 metrů. Musím přiznat, že se drobek orientuji v kytičkách ale keře a stromy neznám, ještě tak drobek ovocné. Předem mockrát děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 229.90 (?), 11.9.2008 12:40

Když se podíváte do složky " Živé ploty", tak tam najdete inspirace až až. Akorát bych asi nemíchala jehličnany s listnáči, ale je to jenom můj názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.161 (?), 11.9.2008 13:01

z jehlicnanu bych do kombinace s listnaci doporucila jen Tis. Kombinujte tak, ze vzdy date cca 5ti metrovy usek od stejneho druhu, cili 7 tisu, pak 4 vajgelie, 3 svidy, 7 tisu, 5 trojpuku... atd.Vznikne vam zivy plot, ve kterem se budou stridat rozvolnene casti (listnace) s upravenymi (tisy).

Jen je potreba pocitat s tim, ze Tisy rostou extremne pomalu, tak je kupte radeji vetsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 12.9.2008 16:26

Děkuji moc za radu. Já bych z toho udělala pěkný guláš. Jestli vás mohu ještě poprosit, jak daleko od sebe mám ty keře sázet. Nechci to stříhat, chtěla bych, aby to vypadalo přirozeně. Ty tisy mě vůbec nenapadly, myslela jsem na nějakou nižší borovici. Příští sobotu chci jet do Litoměřic, už se těším, že si tam něco koupím, a pokochám se.  Díky a pěkný víkend.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.128 (?), 15.9.2008 9:17

Bohunko, listnate kere dejte tak metr od sebe, trojpuky můžete blíž, tisy tak 70 cm. Borovice by mě nanapadly, (jsou moc řídké, a neudržíte je v té výšce), ale hezky by mohly vypadat zakrsle borovice (kleč - Pinus Mugo) které můžete dát před keře jako nižší patro. Případně by nižší borovice mohla udělat pěkné zakončení toho plotu.  Ale jestli chcete vyšší strom, tak se toho vůbec nebojte, já mám uprostřed výše popsané sestavy zasazenou šestimetrovou sakuru.

Tisy jsou jedovaté, to je pravda, ale pokud už jsou děti větší, tak nevidím důvod je tam nedat. Já se na bobule těším, jsou krásné, ale bohužel nám je velice rychle ozobou ptáci.  Se střihem si nemusíte dělat starost, tis roste tak pomalu, že až se konečně po deseti letech došplhá do těch dvou metrů, tak ho tam snadno udržíte střihem (sestřihnete o 20 cm, a máte zase na čas klid),  narozdíl od jiných "rychlerostoucích" plotů. Tím že ho budete mít jen na pár metrech, to už vůbec nebude problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 233.160 (?), 14.9.2008 9:33

Dobrý den, asi Vám v tom udělám eště větší guláš... Odborník by se Vás asi nejdřív zeptal např. na zamýšlený styl zahrady, klimatické a půdní podmínky, orientaci ke světovým stranám, případně zastínění a v neposlední řadě jestli máte (vychované) děti či zvířata atd. Tis je například jedna z nejjedovatěších dřevin, sice roste poměrně pomalu, ale později ho bez stříhání ve 3 metrech neudržíte. Sama Vám nápad se smíšenou výsadbou jehličnanů a listnáčů vřele doporučuji, ale doplnila bych tam ještě stálezelené keře. Nejlepší bude asi zajít do některého zahradního centra, kde Vám poradí s výběrem rostlin a následně doporučí vzdálenost při výsadbě. Nebylo by od věci vzít ssebou i foto pozemku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 15.9.2008 14:43

Mockrát díky. Ty vaše rady ohledně vyššího stromu a rozdílu mezi opadavými a neopadavými keři mě vůbec nenapadly. Pro upřesnění. Ten plot je z boku a za chatou. Jedna strana je k východu a druhá na jih. Na zahradě mám jabloňe, meruňku, broskev a ořech. Ale hlavně krásnou, velkou a širokou borovici, která dělá stín pro posezení. Děti mám již velké takže mi jedovaté keře nevadí. A s tím fotem bych to měla zkusit. V zahradnictvích těch krásných keřů mají moc. Mě by se jich líbilo hodně, ale kam je všechny dát. Chatu mám druhým rokem. Před tím jsem známím opatrovala zahrádku dvě sezony a to mě inspirovalo pro vlastní do té doby jsem byla panelákový typ. Proto moje úplná neznalost. Teorií mám doma plno, ale praxe je úplně jiná. Ještě jednou děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 19.9.2008 14:04

Existuje, prosím vás nějaký keř kolem 2 m výšky s červenými listy, kromě dřišťálu? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 19.9.2008 14:37

Tavola kalinolistá má tři varianty: červenou, žlutou, zelenou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika