Jaké keře pro živý plot?



host - 160.10 (?)
1.9.2011 2:55

Dobrý den, mám podobný problém s živým plotem - jaký? Máme velkou otevřenou zahradu na jiho západ. Už vím, že bych ráda volně rostoucí keře a NE jehličnany (sice stálozelené).Po přečtení vašeho příspěvku bych plot (14m) snad i poskládala. Jak to všechno dobře zasadit do půdy. Vykopat tzv strouhu jednolitou 14m nebo vypálit pruh trávníku, položit folii, zasadit keře a zamulčovat? Co sustrát? Bude pro všechny stejný - substrát pro okrasné dřeviny? Děkuji za rady. Věra

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 221.181 (?), 12.8.2010 9:01, zobrazeno: 18636x

Dobrý den, chtěla bych požádat o radu ohledně založení živého plotu. Plot bych chtěla volně rostoucí z kvetoucích keřů. Délka plotu je cca 24m, máme tu jílovitou půdu a je to slunné stanoviště. Ráda bych pod keře dala textilii a mulčovací kůru. Vybrala jsem si několik keřů, které se mi líbí, jen nevím zda jsou všechny vhodné. Chtěla bych plot určitě složený z více rostlin. Výška by měla být asi tak 2m. Z rostlin se mi líbí např. Kolkvitzie (amabilis,,Pink Cloud,,), kalina (bodnantense Dawn), Tavolník (niponica Snowmund), Vajgélie (florida Purpurea nebo Variegata - nevím která je lepší), Trojpuk (Deutzia scabra Plena), Hlohyně (Soleil Dor), Zlatice (Beatrix Farrand), Tavola (Darts Gold). Chtěla bych aby byl plot barevný ale netrvám na umístění všech těchto keřů. Spíš bych potřebovala poradit, které je vhodné kombinovat a v jaké vzdálenosti vysadit. U některých keřů jsem nenašla šířku v dospělosti. Dá se použít nějaká univerzální vzdálenost? např. 1,5m? Petra

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 13.8.2010 1:00

Dobrý den, jen mne tak napadlo při čtení vašeho seznamu, že hlohyně a zlatice se od ostatních liší... Hlohyně je stálezelená a trnitá, zlatice sice pěkně kvete, ale vzrůstem to pěkný keř není.  Asi bych do výběru místo nich zařadila třeba tavolu Diabolo nebo Andrée (červenolisté), vajgélie by tam klidně mohly být obě, mohla by tam být i zákula japonská (zelené proutky větviček v zimě). Pokud mají keře utvožit plot, volila bych vzdálenost mezi nimi menší - cca 1m, ale zkušenost s tím nemám, je to jen můj odhad. Určitě vám lépe poradí třeba p.Stanislaw, až se sem dostane.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.181 (?), 13.8.2010 9:23

Děkuji za názor. Zlatice mi taky nepřije zrovna originální ale zase kvete žlutě, tak jsem myslela, že bue plot barevnější. Hlohyni jsem chtěla umístit na kraje právě proto, že je stálozelená ale jak jsem psala netrvám na umístění všech keřů... Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.181 (?), 13.8.2010 9:30

Teď jsem na internetu koukla na keře, které jste mi poradila a vypadají opravdu pěkně. Myslím, že dám na vaši radu. Ještě jednou díky  Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 19.7.2011 12:27

Prosím taky o tip - já zas potřebuju něco listnatého, co doroste do výšky kolem 3m, a pokud možno nejde moc do šířky, máme úzkou zahrádku a nechci moc ubírat. Místo je hodně slunečné.

Pokud vás něco napadne, budu moc ráda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 169.89 (?), 19.7.2011 12:34

na tu vyšku a do slunce snad jedině habr a buk... ale stejnak to bude šířka na metr..jk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 20.7.2011 13:55

Co břečťan - unese ho drátěný plot, nebo musí mít ještě extra konstrukci?

Ještě jsem četla o topolu černém na internetu, že šířka může být kolem 30 cm - a výška jde regulovat...

Zkušenosti jsou? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.10 (?), 1.9.2011 2:55

Dobrý den, mám podobný problém s živým plotem - jaký? Máme velkou otevřenou zahradu na jiho západ. Už vím, že bych ráda volně rostoucí keře a NE jehličnany (sice stálozelené).Po přečtení vašeho příspěvku bych plot (14m) snad i poskládala. Jak to všechno dobře zasadit do půdy. Vykopat tzv strouhu jednolitou 14m nebo vypálit pruh trávníku, položit folii, zasadit keře a zamulčovat? Co sustrát? Bude pro všechny stejný - substrát pro okrasné dřeviny? Děkuji za rady. Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika