Jak rozmnožit thuje



host - 58.18 (?)
16.2.2008 16:39

Chtěl bych bych se připojit do konverzace. Nemají třeba nějaká semínka??? Na nějakých tůjí tam něco je ,ale nevím jestli to má smaragd. Záleží taky kdy je výsev a sklizeň, děkuuujiii

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 58.18 (?), 16.2.2008 15:41, zobrazeno: 27373x

 Dobrý den. Vím, že to tu již bylo víckrát, ale potřebovil bych podrobně poradit, jak mám rozmnožit thuje-smaragd. Kdy nařízkovat atd. Moc by mě to pomohlo. Představoval bych si to předpěstovat na záhonku v nějakém kontejnerku a pak přesadit na určené místo. Moc děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.8 (?), 16.2.2008 16:08

V létě - asi tak v červenci - se řízkuje, nejlépe tak, že mladou větvičku odtrhnete tak, že na ní zůstane zbytek - patka staršího dřeva. Tedy neřežete ani nestříháte. Tyto větvičky pak napícháte na záhon, dobré je mít ho pokrytý černou folií, ale není to nutné. Vhodné,  ale nikoli nutné je i použití stimulátorů - thuje dost dobře koření i bez nich. Dobré je to pak překrýt folií, nebo k množení použít studené pařeniště. Záhon je třeba stínit a nenechat přeschnout. Na jaře můžete vysázet na záhony a dopěstovat..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.18 (?), 16.2.2008 16:25

Neni mi to teda moc jasné, ale moc děkuji za radu. Když tu čtu, že mu zakoření i hrábě, tak jsem z toho docela vedle. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.18 (?), 16.2.2008 16:39

Chtěl bych bych se připojit do konverzace. Nemají třeba nějaká semínka??? Na nějakých tůjí tam něco je ,ale nevím jestli to má smaragd. Záleží taky kdy je výsev a sklizeň, děkuuujiii

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 88.10 (?), 16.2.2008 16:56

Veškeré tuje, tisy a různé listnaté keře jsem už před pár roky namnožila tak, že jsem pouze ustřižené větvičky zapíchla do země na záhonu a občas zalila. Ted vím, že s použitím stimulátoru-používám práškový, konec větvíčky v něm obalím-a zasazení např. do samozavlažovacích truhlíků klidně venku je víc než postačující. Dříve mi vždy pár řízků nevzešlo, nyní každý. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.18 (?), 16.2.2008 17:21

Děkuji zkusím to a uvidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.133 (?), 23.2.2008 23:06

Výsev semeny je možný, ale potomstvo nebude jednotné. Co kus to originál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
crmartina - (5) - 197.72 (?), 7.3.2008 13:07

Dobrý den, chci se zeptat, v létě jsem sbírala semínka thují, zasadila jsem je a teď mi začínají pěkně růst, vy myslíte že každá thuja bude jiná, nebudou stejné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.3 (?), 7.3.2008 13:35

Pokud to jsou semínka ze základního druhu, ne z kultivaru, tak budou stejná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
crmartina - (5) - 197.72 (?), 7.3.2008 19:08

Dobrý den, jsem začátečník, thuje mám z ostravy. Rostou velmi pěkně mám je asi 4 roky, ale nevím přesně co je to za druh, mají malé šišky ale smaragd to není, ještě se chci zeptat jaký je rozdíl mezi základním druhem a kultivarem, děkuji. S pozdravem Černá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika