Jak ostříhat tůje?



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
8.3.2009 19:47

Tůje celkově dobře obrůstají a snáší i hlubší řez. Vůbec bych se toho nebála.  Sestřih bych provedla na jaře.  Zdravím - Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 6.84 (?), 8.3.2009 8:31, zobrazeno: 14888x

Máme kolem zahrady živý plot z několika druhů dřevin, různého střihu. Asi tak 15 m plotu tvoří tuje, které bývalý majitel stříhal stylem "kulička vedle kuličky"(bez mezery mezi nimi - bokem už srostly, ten kulatý tvar se projevuje už jen z pohledu ze zahrady, výšku mají cca 120 cm). Myslíte si, že je můžeme zastřihnout do roviny hlavně z boku - tj. v pohledu ze zahrady a že znovu zeleně obrostou? Protože pokud to uděláme, tak vlastně odstřihneme zelené větvičky a budou vidět jen hnědé a zaschlé větve, jednou za metr přerušené svislým zeleným pruhem větviček.. Neradi bychom, aby to tak zůstalo -  to budeme mít raději kuličky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 8.3.2009 19:47

Tůje celkově dobře obrůstají a snáší i hlubší řez. Vůbec bych se toho nebála.  Sestřih bych provedla na jaře.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 247.156 (?), 13.4.2020 20:35

Dobrý den, 

před 9 lety jsem vysadila kolem plotu tůje, ale bohužel jsem je vysadila moc blízko k plotu, v současné době dosahují výšky 2,5 - 3 m, zastřženy byly pouze jednou, poradíte mi, jak by bylo možné tůje zkrátit a zárověň ze stran, tedy hlavně od plotu zastřihnout?

Děkuji za radu

S pozdravem a přáním hezkého dne 

Jaroslava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Tondaa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 208.191 (?), 14.4.2020 21:12

Já stříhám tůje tzv,,na plot,, tedy, podle výšky plotu, proto že vyšší už nepotřebuji a tím dochází k rozšiřování porostu. Stříhám, silnější větve odřezávám tak, aby nad nimi zbyly ty mladé,,plátky,, které jednak skrejí ty sestřihy a také dorostou opět do výšky. Od plotu je mám asi 70 cm, aby nezabíraly místo na dvorku a neprorůstají k sousedům, jinak by asi byla třeba nějaká folie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 247.156 (?), 15.4.2020 11:25

Děkuji za reakci, bohužel jsem tůje zasadila moc blízko plotu, ale píšete, že by pomohla na plot folie, aby to neprorůstalo sousedce plotem? 

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Tondaa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 208.248 (?), 16.4.2020 19:50

nepíšete, jak,,blízko,, k plotu jste je nasadila. Já je mám snad 50 cm od plotu a 70 od sebe (rozestup)  a nemám problém ani s plotem ani s mezerami mezi nimi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika