Identifikace dřevin



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?)
13.1.2018 11:52

Stálozelené Lonicery se obvykle běžně vyskytují jen dvě (lesklý a kloboukatý).

Nejběžnější je Lonicera nitida "Maigrun".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 13.1.2018 9:10

Prunus laurocerasus a Lonicera nitida (taky pěkně rozrůstavá potvora).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sargoonI - (16) - 120.249 (?), 13.1.2018 9:40

děkuji, můžete mi poradit jak přesně identifikovat Lonicera, je jich velké množství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 13.1.2018 11:52

Stálozelené Lonicery se obvykle běžně vyskytují jen dvě (lesklý a kloboukatý).

Nejběžnější je Lonicera nitida "Maigrun".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sargoonI - (16) - 120.249 (?), 4.2.2018 12:32

Prosím o jaký se jedná keř? Dále prosím o radu zda větvička je z hlohu.

Můžete mi poradit, kde se dají objevit v městské zeleni v Brně (nejlépe na starém Brně) tyto dřeviny: magnolie, třezalka, kalina, vajgélie, mochna, topol kanadský, střemcha obecná, vistarie, pustoryl, barvínek, krušina a řešetlák. Děkuji za příp. přesnou lokalizaci.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.17 (?), 4.2.2018 15:04

Dobrý den. Pravděpodobně Berberis gagnepainii. Od té větvičky by to dle mého chtělo foto třeba celého keře. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sargoonI - (16) - 120.249 (?), 4.2.2018 15:58

děkuji, to by mohl být.větvička pochází spíše ze stromu než keře. Stromek měl všechny větve postavené spíše vodorovně k ose kmene. Nepoznal byste náhodou i jehličnan viz výše na fotografii. Stále si nejsem jistý, zda jde o chamaecyparis.díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sargoonI - (16) - 120.249 (?), 5.2.2018 16:34

přidávám k větvičce i celý strom, jedná se o ten mladý, v rohu zahrady.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 141.153 (?), 5.2.2018 22:43

1. Podle větvičky jsem připouštěl, že by to mohl být hloh, ale celkový habitus stromu na něj úplně nevypadá. Hloh bývá daleko hustší s velkým množstvín drobnách, tenkých větviček. Ale možná, že v tom přistínění se prostě takhle vytáhl. Další možností, která mne napadá, je nějaká planá jabloň nebo semenáč některé okrasné jabloně. Až bude stromek olistěn, dejte sem další fotku a pak snad uvidíme více. (A kdyby ještě k tomu na nškterých krátkých větvičkách vykvetl, tak by to bylo ještě lepší. Nemá na některých vězvičkách alespoň suché stopky po plodech, anebo dokonce nějaké seschlé plody? o bych chtěl moc:)

2. Dřišťál bych určil jako Juliin. Gagnepainův má, myslím, menší, lehce zvlněné listy.

3. V případě jehličnanu myslím, že to není cypřišek, ale jalovec. Cypřišek by měl plošší větvičky, jalovec kulaté, jako viržinko (Juniperus virginiana). Ale podle kresby "X" na větvičkách by to nejspíše měl být jalovec čínský. N+které odrůdy nají vzpřímený, (široce) sloupovitý či kuželovitý vzrůst, takže jako cypřišek mohou vypadat. Plody se zdají být jako bobule a ne jako dřevnaté šištičky (ani na starších větvičkách zaschlé šištičky nejsou vidět - jsem nenašel). Odrůda bohatě plodící a s uvedeným tvarem je např. Keteleeri (ale to jsem si musel ověřit). Vyhledejte si Juniperus chinensis (Keteleeri) a třeba je to on. Hoďte sem, prosím, i celkové foto rostliny.

4. A ještě se vrátím k zimolezu: domníval jsem se, že je to spíše pileata, ale možná je to opravdu nitida: viz https://cz.pinterest.com/pin/277745501995126312/

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 227.71 (?), 6.2.2018 21:36

Ještě jednou se vracím k domnělému hlohu. Stále mi na tom něco nesedělo, charakter růstu, větvení apod.

 A něco mi to připomínalo, nevěděl jsem co.

Dnes jsem na to přišel: co třeba dřezovec trojtrnný?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.82 (?), 8.2.2018 9:34

Dobrý den, děkuji za reakci. Jehličnan bohužel nemám možnost teď vyfotit. Berberis - druh budu ještě zkoumat. V případě stromku bych si stál za tím, že se jedná o hloh, snad jednosemenný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika