Habr obecný přímo z lesa



host - 245.24 (?)
26.6.2017 13:29

Dobrý den, ale na Vysočině asi habry nejsou. Navím kde bych našla co nejblíže k Jihlavě pár habrů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 165.33 (?), 6.9.2006 7:16, zobrazeno: 33085x

Dá se použít na výsadbu živého plotu HABR přímo z lesa, nebo se používá nějaký kultivar? Dá se vysadit i na podzim?

Díky

Jarek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.177 (?), 6.9.2006 17:52
Na naší zahradu jsme vysadili habrové výhonky (asi 1000Ks) přímo z lesa.Výhonky byly asi 25-30cm dlouhé.Měli jsme to štěstí,že půda ze které jsme je,,tahali" byla právě vlhká(po dešti)a tak to šlo ven i s kořínkovým balem.Habrové větvičky větších rozměrů nám už nešly vytáhnout tak dobře,jelikož už pevně držely v zemi a kořeny se přetrhávaly.Do 2 dnů jsme všechny sazenice vysadili(srpen-září),přikryli krycí plachtou , zahrnuli mulčem a zalévali a zalévali...a čekali co z toho vzejde.Podotýkám,že jsme absolutní začátečníci v ,,zahradě".Nejprve to vypadalo ,že asi nic-listy byly úplně hnědé a  seschlé ,vypadali jako mrtvé.Dočkali jsme se jara a výsledek se dostavil!!Jen 3 ks nevzešly!!!Jinak se všechny krásně zazelenaly a rostou jako divé.V dubnu jsem s těžkým srdcem  sestříhala 1/3 délky každé větvičky,vyplatilo se to,neboť přes léto se krásně rozvětvil a v září ho opět zkrátím-ať se nám rozkošatí.  Přes léto jsme ho přihnojili  hnojivem pro okrasné dřeviny-evidentně dobrá investice.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.5 (?), 7.9.2006 10:38
Díky za odpověď. A v jakém měsíci jste je vysadili?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.251 (?), 11.9.2006 21:03
Řekl bych, že nejlepší doba je tehdy, kdy habr stáhnul všechny živiny z listů do kořenů a chystá se na zimu a zároveň kořeny habru po přesazení mají co nejvíce času do jara na růst v půdě, aby na jaře mohly zase zásobovat listy živinami. Takže nejlepší je doba, jakmile listy habru právě zežloutnou, u nás někdy na konci září. Ale jde to i jindy, jak je vidět. U malých habrů bude asi problém je v lese v zimě identifikovat, protože jejich listy na rozdíl proti velkým habrům obvykle opadnou. Jinak přirozeně nebyly to habrové výhonky nebo větvičky, habr myslím z řízků ani nekoření, ale byly to regulérní sazeničky vzniklé z náletu habrových semen. To má na sobě jako ještě pár semen dalších stromů jakousi vrtulku nebo plachtičku a proto je za větrných podzimních dní roznášeno daleko od semenného stromu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.156 (?), 27.9.2006 14:24
Dobrý den, můžete mi poradit kde jsou nejlepší lesy na malé rostlinky habru nejlépe ve východních čechách (okolo Náchoda už by to bylo přímo super :-). Hledal jsem, ptal se ale nikdo neví kde jsou ty správné nálety. Předem dík
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.251 (?), 1.10.2006 13:28
To asi bude menší problém, habr je považován za plevelnou dřevinu, nyní s nástupem majitelů soukromých lesů a využívání takového dřeva na topení je vesměs z lesa vyřezáván.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 245.24 (?), 26.6.2017 13:29

Dobrý den, ale na Vysočině asi habry nejsou. Navím kde bych našla co nejblíže k Jihlavě pár habrů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.51 (?), 12.3.2007 14:17
Na tyto habrové větvičky jsme byli v beskydech-,,Ostravice".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 12.3.2007 14:56
Já mám pocit, že ty habry rostou skoro všude. U nás taky - je to sice ve východních Čechách, ale daleko od Náchoda (Mor. Třebová)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.92 (?), 13.3.2007 6:24

Habry z lesa jsem přemisťoval vždy na jaře ale vždy s kořenovým balem, ujaly se všechny, Přenesl jsem i několik 2m tenkých habrů rostoucích ve stínu, ty jsem potom skružil do oblouku. Myslím, že i na jaře máte vysokou šanci s výsadbou uspět, vezmete- li stromek s balem kořenů. Podobnou zkušenost mámi s buky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika