Habr



Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 243.20 (?)
5.9.2010 19:43
Mně tohle letos na habru udělaly svilušky. Listy postupně od kraje hnědly a usychaly (zálivka dostatečná), až nakonec opadaly a teď chudák raší znovu. Dlouho jsem habr důkladně prohlížel a nenašel jsem známky žádného napadení. Až nakonec při jedné VELMI podrobné prohlídce jsem na spodní straně listů našel miniaturní roztoče, sotva viditelné okem. Žádné typické pavučinky nebo jiné příznaky, pouze ty miniaturní potvůrky na listech.
Zkuste svůj habr prohlédnout. Najdete-li na něm droboulinké, pomaličku se pohybující mršky, hrr do nich (např. postřikem Omite).
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 52.92 (?), 5.9.2010 18:33, zobrazeno: 5734x
Dobrý den může mi někdo poradit co mám dělat, mám živý plot z habrů.Po nějakém čase dojde ke zhnědnutí listů a jejich opadání pak stromek znova obroste.Mají nějakou nemoc nebo jestli jím chybí nějaké živiny. Podotýkám že byli přesazeni a dochází k tomu v plné vegetační době.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 243.20 (?), 5.9.2010 19:43
Mně tohle letos na habru udělaly svilušky. Listy postupně od kraje hnědly a usychaly (zálivka dostatečná), až nakonec opadaly a teď chudák raší znovu. Dlouho jsem habr důkladně prohlížel a nenašel jsem známky žádného napadení. Až nakonec při jedné VELMI podrobné prohlídce jsem na spodní straně listů našel miniaturní roztoče, sotva viditelné okem. Žádné typické pavučinky nebo jiné příznaky, pouze ty miniaturní potvůrky na listech.
Zkuste svůj habr prohlédnout. Najdete-li na něm droboulinké, pomaličku se pohybující mršky, hrr do nich (např. postřikem Omite).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.212 (?), 2.11.2010 11:35

Připojím svů dotaz sem. Můžu za současného počasí ještě zastřihnout živý plot z habrů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika