Dvoubarevný živý plot z Cypřišků



host - 55.140 (?)
10.4.2008 14:55

Taky si myslím, že pokud se mi něco líbí, tak si to pořídím, a ne to co se líbí druhému. Pavel

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
dar - (28) - 125.72 (?), 2.4.2008 13:45

Soused má dvoubarevný plot z tůjí a cypřišků.

Momentálně jsou tůje zelené a cypřiše rezavé protože uschly.

Celé léto pod ně lije vodu (všichni mu říkáme vodník), ale výsledky nic moc.

Jednou odejdou tůje, jednou cypřiše a tak se to krásně opakuje.

Musíte počítat taky s tím, že jsou náchylné na psí očůrávání, tak ať nedopadnete tak, že si uděláte z přátel nepřátelé věčným okřikováním jejich psů.

Pro mě je to prostě hřbitovní zeleň a na zahradu bych si je určitě nikdy nedal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.171 (?), 3.4.2008 15:08

Všechny zdravím. Přiznám se bez mučení, že taky si chci zasadit živý plot z Cypřišků... je zelený... je živý... je krásný... pokud existuje taková rostlina, která se hodí přímo na Moravu jdu do toho, ale všichni radí... něco vesnického, přirozeného... ale kde jsou názvy, kontakty na prodejce a ceny? Žebříček je nasazen, že 0 jsou Cyppřiše a 100 je "nějaký klasický živý plod" já osobně bych dal na nulu červené železné ploty s krásnými žlutými koulemi či rádoby mramorové ploty se zářícími lvy... přeci živá zelená rostlina produkující navíc kyslík nemůže nikoho urazit. Zdraví Martin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 3.4.2008 15:42

Na Moravu se hodí planá divoká trnka, její trpké plody prý v malém množství vylepšují chuť slivovice se švestek.  Akorát neznám žádný příklad stříhaného živého plotu z ní, i když by mohla být vhodná na neprostupný živý plot, když je to takový trnitý keř.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.203 (?), 3.4.2008 22:01

Takže jména keřů na živé ploty na Moravu. Ale kam na Moravu. Na Vysočinu, na jeseníky, na Beskydy, na Hanou, na....  Jména keřů kaliny, zimolezy, mochny, pustoryly, trojpuky, ptačí zoby, šeříky, pámelníky, habry,... Opět psát se může poměrně široký sortiment. Výběr je jak pro nízké, tak pro vysoké živé ploty z keřů. jak pro stříhané, tak volně rostoucí. jak pro jednodruhové, tak pro živý plot sesazený z různě vzrůstných dřevin, s ohledem na dobu kvetení, na barevnost plodů a podzimného zbarvení listí a i na habitus keře v bezlistém stavu.

Školky - Horák, Montana, Šmelcovna,... zas mohu opsat celý adresář. Třeba stáhnout členy svazu školkařů.

Ceny například pustoryl - od 30 - 300 Kč, i víc za kus, stačí si vybrat

Takže budu sázet cypřiše, protože tady nikdo nic nenapíše. To je výkřik strašně pohodlného člověka, který není schopen si najít informace sám, který není ochoten se podívat do odborných knih aby se podíval, že jsou jiné možnosti, než mrtvé živé ploty z cypřišů. Mrtvé, protože neposkytují tolik potravních příležitostí jako keře, mrtvé, protože v průběhu roku jsou prakticky neměnné - v lednu stejně jako na podzim skoro stejná barva, mrtvé, protože nedávají šanci ekonomicky nenáročnou rekonstrukci takového plotu, když přijde například silný přísušek, těžký mokrý sníh a nebo si zařádí nějací škůdci.

Neodsuzuji zcela živé ploty z jehličňanů, ale mám pocit, že nic jiného lidi neznají, než nakoupit thůje či jiné cypřiše, z lesa si přinést smrky a to všechno každoročně stříhat a stříhat a přitom fňukat co to dá práce. A potom co je za problém kam s větvičkami z cypřišů po jejich sestříhání. nebo neustálé obavy, že přijde přísušek a část jehličńanů v plotě zaschne atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.133 (?), 9.4.2008 14:42

Koukám, že žijete na Sibiři (soudě podle vegetační doby).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.133 (?), 9.4.2008 14:44

To měla být reakce na příspěvek pana Marina, jehož živý plot je zelený 4 měsíce v roce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 10.4.2008 15:46

Jde jen o to, že každý člověk chce říct svůj názor. Pokud ve svém příspěvku očividně vše nafukujete, je jasné že ho někdo setře. 6m3 dřeva ročně, to je také slušné a za čtyři měsíce vegetace. Tolik nedají ani tzv japonské topoly. Klidně se do mě taky pusťte, jestli vám na mém příspěvku něco nesedí.

A nebo mě ignorujte. Ono to tu už je vyhrocené dost.

Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.140 (?), 10.4.2008 14:55

Taky si myslím, že pokud se mi něco líbí, tak si to pořídím, a ne to co se líbí druhému. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 196.200 (?), 10.4.2008 23:01

Dobrý den všem. Je to tu opravdu dost vyhrocené... :-)

Mám pro tazatele jeden konkrétní návrh na vesnický živý plot: PSÍ VÍNO. Moji příbuzní mají velmi starou chalupu s velmi starou plaňkovou hradbičkou kolem pozemku. Kdysi hoooodně dávno k tomu plotu někdo zasadil "psí víno". Dnes už ty strouchnivělé plaňky drží pohromadě jen tím vínem, nebýt jeho, tak by asi opadaly. Plot ale vypadá hezky!!! A co já vím, tak ho nikdo nikdy nestříhal, ani mu nedával jinou péči...

Čmelda Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 196.200 (?), 10.4.2008 23:27

Jen pro doplnění: já sám zvažuji ptačí zob nebo dřišťál, líbí se mi obojí a patrně dám na jednu stranu zahrady jedno a na druhou to druhé . Jednotlivé části pozemku jsou od sebe oddělené domem..

Hezký večer přeje Čmelda Pepa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika