Buksus nebo tuje?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?) 
16.4.2012 15:32

Dobrý den, měl jsem spíše na mysli J. communis 'Hibernica', ten se lépe drží v nižším tvaru. Když tedy mám jmenovat další, tak cypřišek a cesmína (vím, také ráda namrzá). Ale já nejsem autorem výroku, že možností je mnoho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                  
host - 180.10 (?), 16.4.2012 15:46

Ten Váš jalovec ale rozvalí první mokrý sníh. Jako solitera super, tam ho před zimou stáhnete provázkem, ale v živém plotu? Chamaecyparis by šel, jen je nutné vybrat spolehlivě obrážející kultivar, což také není snadné. Živý plot z cesmíny mají možná v Anglii, tady u nás jsem ho ještě nikdy neviděl, což ale neznamená, že někde není. Netvrdil jsem, že jste autorem té poznámky, to mně bylo jasné. Jen jsem naznačil, že při podmínkách té paní mnoho řešení není, i když někdo tvrdí, že jich mnoho je. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.130 (?), 16.4.2012 14:23

Děkuji za příspěvek, ale myslím, že je důležité aby se živý plot líbil. Nebudu se přece koukat deně na něco co se mi nelíbí a nakonec to stejně vykopu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 69.62 (?), 16.4.2012 14:39

Napíši jen tu realitu, takže nechám stranou nějaká estetická hlediska apod..Záleží jaký plot si představujete.Pokud chcete vyšší stěnu, tak rozhodně thuje a to plotovky(t.j. Brabant, Malonyana) Co se týče Buxusů, tak ty jsou spíše na nízké ploty, lemy či stříhané tvary.Ne že by neudělaly dvoumetrovou stěnu, ale "mají na vše dost času",takže byste se také nemusela dočkat... rostou skutečně pomalu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika