Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

OK, souhlasím. Přesně s tím se teď potýkám.

Naše habry rostou jak divý. Vloni v dubnu výsadba a střih z původních 80 cm na 40-50 cm. Poté v červenci lehký výchovný řez. První rok je lepší je držet zkrátka aby hlavně dobře zakořenily. Letos začátkem března opět výraznější řez na výšku 50-70 cm. V červnu řez především bočních výhonů a výběr terminálu, výška byla asi 80-120 cm. Ty co se nejvíce ohýbaly jsem se snažil vyvázát ke kolíkům. A jelikož jim zůstal pouze jeden výhon - terminál a všechna energie šla do něho, mají nyní někteří až 160 cm (až přerostly kolíky) a to mě přijde až moc nezdravé. Asi budu krátit, aby vůbec dostatečně zahoustly do stran. Co myslíte? Nejhorší je jak to všechno vyvázat, teď to tam pěkně "vlaje".  Jenže sehnat někde120 kolíků délky alespoň 2 m, to bude pěkná fuška. O kůlech a lanku jsem taky uvažoval. Tak nevim.  Některé terminály vyrostly tak rychle (nejen do výšky ale i šířky), že jejich tuhost už nedovolí je vyvázat k lanku, takže spíš to vydim na jednotlivé kolíky.

Honza

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika