Jaké rostliny do zimní zahrady?



host - 148.1 (?) 
20.3.2016 22:55, zobrazeno: 3448x

Zdravím, můžete mi prosím poradit s výběrem rostlin do zimní zahrady? Nebude vytápěná, ale je směrována na jih, takže bude v zimně vevnitř okolo 8-12st- ještě ji nemáme, teprve se staví. Přemýšlela jsem nad citroníkem, fikusem, pokojovou kalou, tchynin jazyk, mám i ledvinník. Co třeba strelície? Můžete mi napsat Vaše zkušenosti a třeba pro inspiraci přidat i fotografie? Děkuji za rady a případné obrázky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 244.99 (?), 21.3.2016 8:11

Nejjednodušší je zajít si do kterékoli botanické zahrady do studeného nebo temperovaného skleníku, rostlin vhodných do těchto podmínek jsou stovky. Limitujícím faktorem nakonec vždycky zůstane velikost.- zimní zahrady i rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.198 (?), 13.4.2016 20:36

mám zimní zahradu nevytápěnou 3.rokem a mám tam většinu středomořských květin, které jsou přes léto venku a zimují tam-  palma datlová, cykas, oleandr, strelicie, pomerančovník, oliva, gardénie, kamélie, kávovník, ibišky, banánovník, vánoční hvězdy a vánoční kaktusy, bouganvilea, mučenka, sundavilla, bramboříky, hořcový stromek, granátové jablko, agapantus, asparágus, muškáry-  temperujeme otevřením dveří z obýváku na cca 12-15st. na vánoce tam máme i vánoční stromek :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.212 (?), 13.4.2016 21:34

Také máme zimní zahradu obrácenou na jih a mohu potvrdit, že tam lze pěstovat většinu pokojovych kytek kromě stinomilnych a extrémně choulostivych. Nebyla bych si tedy jistá tím ledvinikem, je stinomilny. Mám tam i spoustu kaktusů a jiných sukulentů, oleandr, draceny, tchyniny jazyky, datlovou palmu, banánovník, potos, voskovky, dizygotheku, citronik tam muze prijit urcite a zkusila bych i fikus. V největším letním žáru zatahujeme žaluzie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika