Výměna půdy



host - 143.205 (?)
7.6.2010 13:43

a co si koupíte v tech pytlích? Rodiče věděli dobře, že pod květiny nebo keře se nehnojí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
1popelka - (4) - 39.40 (?), 7.6.2010 13:34, zobrazeno: 7428x

Budeme zakládat novou předzahrádku(4x5m), rodiče nikdy nehnojili, takže půda bude asi mizérie, ale stromy a keře si zvykly:). Chceme půdu vyměnit a dodat živiny, do jak velké hloubky bychom měli jít? Jaký typ půdy použít? Typuji, že máme jílovitou.

Do jak velké hloubky jít u okrasných květin na zahrádce při výměně půdy?

V diskuzi - kde sehnat půdu do zahrádky - docela problém, v okolí nikdo nestaví, o kompostárně jsem neslyšela, pískovna a štěrkovna taky nehrozí... asi fakt zbývají pytle z minizahradnictví...

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.205 (?), 7.6.2010 13:43

a co si koupíte v tech pytlích? Rodiče věděli dobře, že pod květiny nebo keře se nehnojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
1popelka - (4) - 39.40 (?), 7.6.2010 16:35

rodiče nehnojili, že by věděli, prostě se jen nestarali. Ty pytle s hlínou jsem si přečetla v nějaké diskuzi. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.34 (?), 7.6.2010 14:14

Důkladná kultivace se provádí na hloubku dvou rýčů - rigolováním. Záleží dost na tom, co na předzahrádce chcete mít: letničky budou mít mnohem skromnější požadavky na hloubku vrstvy, než třeba takové růže (minimálně 60 cm).

Pokud jsou na obdělávaném pozemku keře nebo stromy, počítejte s tím, že při rigolování porušíte jejich kořenový systém.

Ještě ale zvažte, jestli nebude lepší stávající půdu jen vylepšit. Pokud je půda jílovitá, stačilo by dodat složky, které zvýší kyprost a podíl organické hmoty (rašelina, kompost, ostrý písek - také podle pH). Jednalo by se pak jen o zlomek (například třetinu) z původního množství, které pořídíte snáze a levněji. Kromě toho zeminy, které jsou na trhu v malospotřebitelských baleních mají údajně vysoký obsah solí, takže by jejich "naředění" vyčerpanou půdou bylo spíše ku prospěchu.

Ještě k další reakci: nedovedu si představit, jak by vypadaly mé záhony trvalek bez hnojení (minimálně kompostem).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
1popelka - (4) - 39.40 (?), 7.6.2010 16:42

Předzahrádka se musí zrušit celá, nic tam nebude, proto ta výměna půdy. A až pak jsou v plánu keře, příp jeden strom. Psala jsem i do diskuze o architektuře zahrady- co zasadit na severovýchodní stranu. (teď si nevybavím přesný název diskuze).

Původně jsem měla na mysli, že by se dodaly nějaké živiny, složky, které by vylepšily stávající půdu a smíchaly se s ní. Ale někde jsem slyšela, že je lepší vyměnit celou. Proto jsem se ptala, takže jste mě svou potěšil.

Kompost rodiče nevedou, nehnojí ani jinak, protože se nezajímají. Asi tak. A jak vypadají? Trvalky nemají. POuze cibuloviny a růže. A zatím se nějakým zázrakem drží, zejména tulipánům a modřencům se daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 7.6.2010 18:51

K výměně půdy, podle mě, není žádný důvod. Půdu je dobré vyměnit, když je kontaminovaná (ropnými látkami, solí, saponáty,  jedy) nebo když sázíte strom stejného druhu po jiném odstraněném.
   Půda, i když nebývala hnojená, nemusí být nikterak vyčerpaná,  záleží na intenzitě pěstování. Bude naopak odpočatá. Vylepšení dodáním zeminy, rašeliny, písku, jí nepochybně prospěje, stejně jako třeba proházení katrem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.183 (?), 7.6.2010 19:02

Podle diskuze to vypadá na akci aspoň krajského významu a potom jsem si všiml že předzahrádka má velikost 20m2. Ke každé nově zasazené růžičce dejte lopatu lepší zeminy, třeba z pytlíku a je hotovo  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika