Substrát z Uni hobby



host - 104.130 (?)
9.6.2020 22:45

Mám ho také a zelenina v něm roste jak zběsilá, tak nevím, nakupoval jsem v Pardubicích.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 19.34 (?), 9.6.2014 22:23, zobrazeno: 5625x

Koupila jsem v březnu 5 ks 80 l zahradnického substrátu v Uni hobby. Už při výsadbě a přesazování mnoha rostli se mi zdál nějaký velmi lehký jako rašelina, ale říkala jsem si, že uvidíme. No a veškeré zasazené a přesazené rostliny žloutly, živořily i po přihnojení, nerostly. Spoustu jsem toho vyházela na kompost. Za 25 let zahradničení a pěstování okr. rostlin se mi to nestalo. Ale vždy jsem kupovala české značkové substráty. Letos jsem se levným nákupem "spálila" a to doslova. Máte někdo stejnou zkušenost? 

Pavlína

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 142.187 (?), 7.4.2020 17:06
Ano. Stejná zkušenost. Neprospívání rostlin. Nyní se teda prodává pod názvem Uni Hobby Univerzální substrát 50l, na obalu jejich logo a nápis. Klamání zákazníka, nedá se v něm nic vypěstovat, což slibují na obalu. Bohužel mám také více pytlů. Nikdy předtím jsem se s takovým neprospíváním až skomíráním sazenic a rostlin nesetkal. Vím, že původní příspěvek je z roku 2014, ale přesto reaguji aby se mu lidé vyhli a nehledali chybu jinde. Martin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.196 (?), 7.4.2020 21:00

já toto zažil u jiné značky, může to být nevychytané pH, ale i obsah nežádoucích látek. Po té, co jsem viděl, z čeho se kůrové substráty dělají, používám pouze rašelinný jako příměs k odlehčení a další složky (kompost, písek, hlínu, rašelinu mám své). Mimochodem většina kůry je postříkána insekticidy proti kůrovcům, kůru berou z dřevařských závodů, kde se kalamitní těžby zpracovávají a nejraději prý berou, cituji "ten bordel když zameteme plac!" laugh

Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 104.130 (?), 9.6.2020 22:45

Mám ho také a zelenina v něm roste jak zběsilá, tak nevím, nakupoval jsem v Pardubicích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika