Substrát z Uni hobby



host - 19.34 (?) 
9.6.2014 22:23, zobrazeno: 5576x

Koupila jsem v březnu 5 ks 80 l zahradnického substrátu v Uni hobby. Už při výsadbě a přesazování mnoha rostli se mi zdál nějaký velmi lehký jako rašelina, ale říkala jsem si, že uvidíme. No a veškeré zasazené a přesazené rostliny žloutly, živořily i po přihnojení, nerostly. Spoustu jsem toho vyházela na kompost. Za 25 let zahradničení a pěstování okr. rostlin se mi to nestalo. Ale vždy jsem kupovala české značkové substráty. Letos jsem se levným nákupem "spálila" a to doslova. Máte někdo stejnou zkušenost? 

Pavlína

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 142.187 (?), 7.4.2020 17:06
Ano. Stejná zkušenost. Neprospívání rostlin. Nyní se teda prodává pod názvem Uni Hobby Univerzální substrát 50l, na obalu jejich logo a nápis. Klamání zákazníka, nedá se v něm nic vypěstovat, což slibují na obalu. Bohužel mám také více pytlů. Nikdy předtím jsem se s takovým neprospíváním až skomíráním sazenic a rostlin nesetkal. Vím, že původní příspěvek je z roku 2014, ale přesto reaguji aby se mu lidé vyhli a nehledali chybu jinde. Martin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.196 (?), 7.4.2020 21:00

já toto zažil u jiné značky, může to být nevychytané pH, ale i obsah nežádoucích látek. Po té, co jsem viděl, z čeho se kůrové substráty dělají, používám pouze rašelinný jako příměs k odlehčení a další složky (kompost, písek, hlínu, rašelinu mám své). Mimochodem většina kůry je postříkána insekticidy proti kůrovcům, kůru berou z dřevařských závodů, kde se kalamitní těžby zpracovávají a nejraději prý berou, cituji "ten bordel když zameteme plac!" laugh

Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 104.130 (?), 9.6.2020 22:45

Mám ho také a zelenina v něm roste jak zběsilá, tak nevím, nakupoval jsem v Pardubicích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika