Kompost



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?)
22.1.2012 22:26

Černá mazlavá hmota na spodu kompostu vznikla anaerobním hnitím. Podle mě míchání se zeminou nutné není. Stačí zajistit, aby se k hmotě dostal kyslík (vzduch) a aerobní procesy se postarají o přeměnu ve správný kompost. Pokud tu černou hmotu naleznele při přehazování kompostu, je to v pohodě, přeházením se dostane na povrch a tedy na vzduch. Pokud je to v kompostu, kterým hnojíte, jednoduše tím černým  letos nehnojte a nahažte ho na povrch letošní hromady. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 22.1.2012 22:26

Černá mazlavá hmota na spodu kompostu vznikla anaerobním hnitím. Podle mě míchání se zeminou nutné není. Stačí zajistit, aby se k hmotě dostal kyslík (vzduch) a aerobní procesy se postarají o přeměnu ve správný kompost. Pokud tu černou hmotu naleznele při přehazování kompostu, je to v pohodě, přeházením se dostane na povrch a tedy na vzduch. Pokud je to v kompostu, kterým hnojíte, jednoduše tím černým  letos nehnojte a nahažte ho na povrch letošní hromady. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.228 (?), 16.12.2006 19:11

Já dávám do kompostu a i to záhonů vyplozený žampionový substrát, kupuju ho u pana Nováka, Kouty u Poděbrad, (tel. 606 30 30 30). Jsem s tím moc spokojen a nestojí to mnoho (cca 20 kg za 12,-Kč)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?), 26.4.2008 22:51

Doporučuje se, dát při zakládání kompostu dospodu větvě. Můžete mi poradit, jak vleké jsou ještě schůdné? Aby větraly, ale asi nezůstaly celou dobu až do otáčení kompostu, to by asi překážely. Mají přece také zetlít, nebo ne? A jak silnou vrstvu?

A ještě jeden dotaz. Můžu tam dát jílovitou hlínu, která byla jako podklad pod kamennou podlahou ve chlévě? Kdyby se to proložilo pískem, dřevním popelem, či něčí jiným sypkým,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 26.4.2008 23:23

Tak koukám Jardo, že kromě přestavby chalupy jste se dal ještě do zahradničení - a že vás to pěkně chytlo. To je moc dobře. A do toho kompostu to píšete správně.  Ten jíl tam klidně dejte a prosypte to tím popelem a pískem, mezi to něco zeleného a dobré jsou i piliny.  My když řežeme dřevo, tak pod to dávám starou plachtu a ty piliny pak šup do kompostu. A na to dno jakékoliv větvičky. Pokud neshnijí, tak se tam nechají pro další kompost.  Zdravím Daniela.

A kdy bude to miminko?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 27.4.2008 9:20

Na dno kompostu dávám větvičky, které prošly drtičem a nepodrtily se (zatím mám starý rychloběžný). Nejde o ně, přinejhorším je při přehazování odstraníte. Hlavně, aby udržely vzdušnost kompostu zespoda.Čím déle, tím lépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?), 27.4.2008 9:44

Děkuji, děkuji.

Jojo, kromě přestavby (i když to je nadnesené, jde spíše o zobyvatelnění) jali jsme se i zahradničit. To víte, pětiletá abstinence ve městě a venkovsko-zemědělské geny... už to nešlo déle potlačovat

A mimčo? Termín máme pozítří. Ale nějak se mu prej na svět nechce. Že by vědělo, co ho tu čeká?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 27.4.2008 10:47

Tak dejte vědět, až se vám to narodí. A když nebude vyrůstat v paneláku, tak ho určitě čekají samé pěkné věci. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?), 27.4.2008 12:24

Dobře, já se pochlubím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.26 (?), 29.4.2008 12:48

Tak už. Kluk jak buk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 29.4.2008 19:36

Kéž mu to vydrží. Blahopřeju!

Hráběnka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika