Kalifornské žížaly



host - 29.162 (?)
10.10.2008 16:45

Myslím, že vermikompost  je obecně výhodnější 

a) kvantitativně (urychlením procesu kompostování tím, že se na procesu přemeny biomasy na kompost podílí také tito živočiši)

b) kvalitativně (obohacenám kompostu o látky, vznikající trávením biomasy v těle žížaly. žížala je tvor s velkou aktivitou trávících enzymů). Tyto látky příznivě působí na růst rostlin. Při průmyslovém zpracování vermikompostu se se tyto biologicky aktivní látky získávají výluhem z vermikompostu nebo přímo z těl žízal). 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
            
Jardín - (8) - 67.226 (?), 5.10.2008 20:48

...já jen jak vypadají ona plněná jablka, o kterých se zmiňuji ve svém starším příspěvku.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.173 (?), 13.11.2021 16:13

Musím se přiznat, že při gůglení jsem se málokdy takto zasmála... Včera jsem si pořídila několik násad žíželek na můj kompost a do kompostéru. Překvapilo mě, že kvůli kšeftíku za dva tisíce mě majitel "Jůlinek" telefonicky kontaktoval, aby se ubezpečil, že jsem porozuměla základům péče o ty tvorečky, jež mi posílá. Asi s obavami, že budu prudit jaké lidé přede mnou mě upozorňoval, že žížalky nebudou nyní v teplotách okolo nuly zvláště akční. O jé. Rejdily všude možně a živé byly až až.

Mile mě překvapilo, že by měly baštit i věci, které na kompost kvůli přenosu chorob nedávám, tedy bramborová a rajčatová nať zachvácená plísní, napíchané a plesnivé ovoce. To prý je pro Jůlinky hotová lahůdka.

Tak už se moc těším, že se holky dají do práce, dobře přezimují a stanou se součástí naší zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 32.19 (?), 10.10.2008 16:02

Je tu niekto zo skusenych schopny zgeneralizovat o co je vyhodnejsie mat zizalovy kopost od bezneho nezizaloveho? Tyka sa to casu dozretia kompostu, ci kvality? Alebo je to len taky obchodny tah vybrat z ludi peniaze?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 29.162 (?), 10.10.2008 16:45

Myslím, že vermikompost  je obecně výhodnější 

a) kvantitativně (urychlením procesu kompostování tím, že se na procesu přemeny biomasy na kompost podílí také tito živočiši)

b) kvalitativně (obohacenám kompostu o látky, vznikající trávením biomasy v těle žížaly. žížala je tvor s velkou aktivitou trávících enzymů). Tyto látky příznivě působí na růst rostlin. Při průmyslovém zpracování vermikompostu se se tyto biologicky aktivní látky získávají výluhem z vermikompostu nebo přímo z těl žízal). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 66.205 (?), 12.11.2008 21:10

jsou výkonné a udělají práci za vás,  nemusíte pracně kompost přehazovat.  Jejich výrobek (trus) je mnohem mnohem lepší hnojivo než cokoli jiného.

Nejlépe mi při mých začátcích pomohli ochotně diskutující pan Jardín a pan Láďa.  Oběma moc děkuji 

Přeji Vám úspěch a jsem s pozdravem

Ing. Měch Čestmír, Praha,   mechovi.cm@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.1 (?), 12.11.2008 21:46
Dobry den vazeny pane Měch.Jsem rad, ze jste prekonal obavy z chovu zizal a vstoupil do rad chovatelu techto malych pomocniku.Preji Vam mnoho uspechu. S pozdravem Lada.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.226 (?), 12.11.2008 22:32

...asi to budou ty obavy, které snad vznikají na základě takových příspěvků jako je tento host - xxx.xxx.176.200 (?), 27.7.2008 11:33  nebo i tento Jiří Kohoutek - xxx.xxx.211.38 (276), 31.7.2008 13:24, který zase zahaluje žížaly do roušky tajemství úspěšného podnikaní. A tak se zde ještě asi dlouho budou probírat taková témata jako "Co to vlastně vyrábím, kompost?" či "Urychlení hnití jablek" apod. Za nešťastné považuji i slovní spojení "chov kalifornských žížal", protože já je v žádném případě nechovám. Já je mám pouze v kompostišti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.205 (?), 13.11.2008 18:37

Dobrý den vážení znalci pracovitých žížalek.

Věděl by někdo a napsal více o tom, zda na výrobu vermikompostu čili naturhumusu jsou lepší a výkonnější kalifornské žížaly (Eisenia Andrei)  nebo žížaly hnojní (Eisenia Foetida)?

Děkuji za osvětu.   Čestmír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 243.246 (?), 31.10.2010 14:28

Konzultoval jsem to s odborníky, kteří shodně tvrdí, že ze stejného výchozího materiálu za stejných vnějších podmínek při stejně intenzivní a odborné péči dostaneme naprosto stejný výsledný produkt i bez žížal. Rozdíly jsou jen v rychlosti vyzrávání. Ty žížaly s tím nedělají nic jiného, než to, že to jemněji sešrotují a promísí a vyberou si potřebné látky, stejně jako třeba váš králík. Vlastní rozklad biomasy ale neprovádí žížaly, ale bakterie. Četl jsem na netu několik blábolů o zázračném působení trávících enzymů z žížalího trávícího traktu. Dotazovaní dvou CSc. se nad tím smíchy až zakuckali. Najde se však několik úchylných jedinců, kteří věří, že ty enzymy mají blahodárný vliv na úrodu, na pleť, na potenci a zlámanou nohu. Můj děda říkal, že když je něco na všechno, tak je to také na nic, a toho se držím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 146.1 (?), 14.10.2008 7:43
Dobry den.Pri pohledu na Vase snimky mam pocit, ze zajemce o chov zizal spise odradite, nez nelakate.Snimky jsou sice krasne, ale pravda je jinde.Takove mnozstvi zizal je mozne spatrit pouze na jejich pochoutkach/hnuj, uhnila repe, jablka a pod/.V normalnim zahradnim materiale, jako je trava, listi a pod.jich najdete mene.Vase snimky vzbudi obavu z toho, cim je zivit, kdyz dojdou jablka a zbude jen trava.Proto chci budouci chovatele ujistit, ze takovy pohled se naskytne pouze v pripade hyckani zizal.Jakmile dojdou pochoutky, prijde na radu trava.Je to jako u lidi.Mnoho uspechu Vam i vsem chovatelum preje Lada.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika