Kalifornské žížaly



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?)
25.2.2011 10:01

Nemyslím si, že zamoření slimáky se odvíjí od toho, jestli máte nebo nemáte kompost. Dusíkaté vápno bych použil před výsadbou na záhonky, ale na kompost ne
  Vašeho kompostu je 2 a čtvrt kubíku, to už je pořádná dávka. Hnůj v granulích může prospět v truhlících s kytkami, do takového množství kompostu jsou to vyhozené peníze.
   Jinak žížaly jsem nikdy nepřidával. Když ale zaryju do čerstvého kompostu - např pod vyvezené výlisky z jablek, vidím tisícová klubka žížal. Asi nejsou z Kalifonie, jenom obyčejní čeští hnojáci, ale poradí si taky se vším.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 29.180 (?), 15.3.2010 23:38

Mám kaliforňanky v hromadě koňského hnoje, na který trvale navážím nový. Tím že hnůj hřeje se kaliforňanky v zimě přestěhují v hromadě tam, kde jim výška teploty vyhovuje. Nesmí to samozřejmě být ani málo, ani moc - ale to si ony asi zregulují samy. Po této zimě jich mám tisíce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.3 (?), 18.4.2010 20:10

Neporadil by někdo, anebo nedal typ, kde žížaly koupit? Předem Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.104 (?), 18.4.2010 23:06

Nejlepší řešení je zjistit si kdo má žížaly ve vašem okolí, vzít kbelík a zajít na návštěvu, tak získáte i informace co snimi.Já měl vynikající výsledky když jsem je přikrmoval pšeničním šrotem.Povch hnoje posypat šrotem, kropící konvou zalít, zakrýt dekou ažížaly se množí ostošest.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.176 (?), 1.11.2010 14:25

Mojim dažďovkám veľmi chutia orechové listy, posekaná tráva, komplet kuchynský odpad, hnoj, skrátka čokoľvek. Z orech.lístia do jari nezostane takmer nič, hlavne, aby mali vlhko. Mám aj vo vedre v kotolni-banánové šupy, kávová sadlina, čajové sáčky apod., opať, aby mali vlhko a sú OK. P.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.190 (?), 11.7.2013 22:36

Dobrý den, měla bych dotaz.Po zakoupení nemovitosti jsme po bývalém majiteli "podědili" i vybetonovaný kompostér s kalifornskými žížalami.V kompostu během času všechny zašly.Domnívám se, že vymření všech žížal jsem způsobila já, protože jsem na kompost umístila vysoce jedovatou rostlinu - oleandr.Kompost s přítomností žížal bych chtěla obnovit, ale nevím, zda nebude skrz naskrz kontaminován uvedenou rostlinou.Můžete mi prosím poradit, jak postupovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.188 (?), 24.2.2011 15:24

Jinak lidičky, když už tu diskutujete o žížalách, už od podzimu si hraju s myšlenkou, že si je taky pořídím, aby mi rychlejc udělali z odpadu kompost, kterej si dám do skleníků (jinak tu máme všude jíl)... Ale bojím se, že mi v zimě pomrznou... (zatím má můj kompost asi 0,5 m výšky na asi 3x 1,5 m šířky-za 2 roky existence - máme asi 1000m2 pozemku). Mno a pak, mimo to, že tam sypem trávu, zbytky z kuchyně, skořápky od vajíček, psí exkrementy apod... chtěla jsem kompost teď na jaře vyvápnit dusíkatým vápnem kvůli slintákům (slimákům) kterých je tu požehnaně, abych zničila vajíčka) a tak mě v souvislosti s tím napadlo, jestli si tím Vápnem v přístím roce náhodou nezavraždím ty žížaly, co bych si letos pořídila... celkově jsem víceméně proti chemii, ale co se týče boje ze slintošema, vím sice o hlísticích, ale ty prej vraždí jen mladé slintáky, takže používám vanish slug a agro ferammol (ten by prej ubližít neměl) tak nevím, jestli bych neškodila žížalám a pak ještě granulovanej koňskej a kravskej hnůj a slepičince v granulích... nevím ale, jestli takový granulky jsou pro žížaly plnohodnotná strava stejně jako čerství hnůj, který prostě nemám kde sehnat... Prostě zkráceně co na kompost nesmí, aby žížaly byli v pohodě... a co až kompost přestěhuju do skleníku, to asi přítomné žížaly taky zabiju, že když nesnesnou teplotu na 30°C? Všem co se budou mými obavami zabývat předem děkuji. sin.x@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.238 (?), 25.2.2011 9:11

Na slintosov feramol, ci ako sa to vola. Nechemizujte si kompost. Zabijete nielen zizaly ale aj bakterie, hlavne pomocnicky na odburanie odpadu. Ak mate len 0.5 m za 2 roky, nevidim v tom problem. Odporucim preosiat kompost a co zostane dat na kopu 1.5x1 m... tuto vrsit a obcas prehodit na druhu polku 1.5x1 m. Kupte zizaly, ale ziadnu chemiu. Bude sa vam to rychlejsie menit na kompost. Ak tam davate travu, odporucam predtym zmiesat s inym materialom, alebo s castou kompostu. Pripadne rozhdit travu po zahrade ako mulc. Po case trava obschne, cast zivin z nej vyprcha a moze do kompostu. Takato nebude hnit a bude prospievat aj ku kompostovaniu zbytku. Co sa tyka zizal... ak im je prilis zima (cez zimu) ci teplo (v cerstvej tlejucj trave) vedia si najst miesto aby netrpeli..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 25.2.2011 10:01

Nemyslím si, že zamoření slimáky se odvíjí od toho, jestli máte nebo nemáte kompost. Dusíkaté vápno bych použil před výsadbou na záhonky, ale na kompost ne
  Vašeho kompostu je 2 a čtvrt kubíku, to už je pořádná dávka. Hnůj v granulích může prospět v truhlících s kytkami, do takového množství kompostu jsou to vyhozené peníze.
   Jinak žížaly jsem nikdy nepřidával. Když ale zaryju do čerstvého kompostu - např pod vyvezené výlisky z jablek, vidím tisícová klubka žížal. Asi nejsou z Kalifonie, jenom obyčejní čeští hnojáci, ale poradí si taky se vším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 173.103 (?), 12.8.2019 9:42

Česští hnojáci jsou nejspolehlivější a kdo je nemá, může koupit v rybářských e-shopech.. Na co drahé choulostivé kalifornáky, možná do speciálních podmínek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika