Jakou značku kompostéru?



host - 210.162 (?) 
14.1.2011 16:32, zobrazeno: 6287x
Co říkáte na termokompostér Handy 470? Je to vítěz nějakého testu, je dražší, ale má dvojité stěny s polystyrénem.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 152.34 (?), 14.1.2011 18:35

Já bych mu vytýkala hlavně malý objem. Máte-li menší zahrádku a různorodý zahradní odpad, pak to nemusí být na závadu. Kompostéry tohoto typu Vám neumožní kompostovat najednou třeba velké množství posekané trávy. Pokud jde o tepelnou izolaci, nevím, zda bude mít velký přínos: pozdní jaro a léto nebývá tak studené, aby se kompostování zastavilo. Zbývá tedy podzim - a to zas není moc důvodů na kompost spěchat. Já jsem podobné zařízení vyzkoušela (i když větší), a vrátila se k vlastnoručně vyrobenému kompostéru z planěk. Jeho výhodou je, že lze kontrolovat zrání kompostu a napravit případné chyby (třeba dodat dusík nebo vodu). Mám ale velkou zahradu a na ní vedle sebe dva kompostéry, každý 8 m3.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.48 (?), 15.1.2011 12:32
Já si myslím, že ten polystyren izoluje od okolního tepla v létě a v zimě zase před chladem.Podle toho německého testu pracoval spolehlivěji, než ty jednoduché.Myslím, že se do naší nadmořské výšky okolo 560 mnm hodí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika