Hlína z rybníka



host - 52.174 (?)
17.5.2010 20:03

Jak nevíte, jak to funguje? Tak, jak píšu, proč bych si to vymýšlela? Gratuluju vám k vaší moderní vesnici, ale bohužel mám zkušenost jinou. Sajrajt se lije do žumpy či do hnoje proto, že se tam lilo vždycky všechno. Můžete sem přijet a uspořádat osvětovou přednášku, určitě vás všichni rádi uvidí, já už jsem to vzdala.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
janča tomča - (5) - 161.168 (?), 17.5.2010 11:07, zobrazeno: 37066x

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Při schánění zeminy na doplnění po zahradním domku jsme narazilki na zeminu, kterou jeden pán prodává jako vybagrovanou z rybníka. Nevíte, jaké má tato zemina kvality? V současnosti by měla sloužit jen jako podklad pro trávník, ale časem bch v tom místě chtěla květinovou zahradu, tak nevím, jestli tu hlínu ano, nebo ne. Děkuji za info. J.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 17.5.2010 12:03

Nelze poradit. Pokud jde o horních 20 cm rybničního bahna, může být pro půdu, zejména písčitou, požehnáním. V nižších partiích rybníka bývá ale pravidelně nepropustný jíl (jinak by rybník nebyl rybníkem) a ten bývá prakticky nezúrodnitelný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.174 (?), 17.5.2010 12:14

Záleží taky na tom, o jaký rybník jde. Jestli je to nějaký návesák, tak tam bych se toho bahna nedotkla ani klackem. Všichni, opravdu všichni do něj, nebo aspoň do potoka, kterým tam přtéká voda,  mají vyvedené přepady z žump.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 17.5.2010 12:32

Tak zrovna přepadů ze žump do rybníka bych se já nebál, naopak - pokud nabízená zemina z rybníka obsahuje větší díl přírodních biologických sedimentů, tím lépe. Musí se však jednat o rybník a ne například o vybagrovanou jímku odpadních kalů či odkaliště z nějakého průmyslového podniku. V rybníku žije mnoho vodních organismů, které biologický odpad vytrvale "zušlechťují". Hlavní problém ale je ten jíl, o němž píše pan Vysloužil. Na jílovité půdě vám tráva a vlastně i cokoli jiného poroste dost bídně a neduživě. Kořeny budou stále trpět nedostatkem kyslíku. Tráva bude často napadána plísněmi a na trávníku se budou vytvářet nevhledné zažloutlé mapy. Proto se zajeďte na nabízenou zeminu podívat. Pokud po vyschnutí tvoří kompaktní těžce rozbitné hroudy, v žádném případě ji nekupujte. Taková zemina se na zahradu nehodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?), 17.5.2010 12:51
Zrovinka takový byl ten případ co jsem viděl. Kdyby šlo jen o přepady ze žup, ale ono se jedná i o další vypouštěné záležitosti. Žumpy se šetří protože za vývoz se platí, a tak odpady z praček, myček, vymývání beček! apod. jdou do obecní strouhy a ta teče většinou do rybníka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 52.174 (?), 17.5.2010 12:51

Zřejmě si představujete, že do žumpy na venkově jde pouze, slušně řečeno, biologický odpad ze záchodu. Tak to je velký omyl, já na venkově už nějaký čas žiju. Tam se nalije všechno, myslíte si, že někdo odváží např. zbytky postřiků, barev, ředidel, veterinárních léčiv do sběrných dvorů? Popřípadě staré, dávno zakázané, neředěné chemikálie? Kdysi nakradené postřiky v JZD, které už nejsou potřeba? Možná, že to vodní organismy zušlechtí taky, ale já bych si to na zahradu nedala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 185.153 (?), 17.5.2010 13:23

Tak nevím, jak to funguje tam u vás ve vsi,"kde už nějaký čas žijete",ale u nás ve vsi, nežijeme jak před 100 lety.Máme kontejnery na plast, sklo aj.A pravidelný svoz nebezpečného odpadu, tak nevím proč bychom měli lít sajrajt do kanálů nebo žumpy!?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 52.174 (?), 17.5.2010 20:03

Jak nevíte, jak to funguje? Tak, jak píšu, proč bych si to vymýšlela? Gratuluju vám k vaší moderní vesnici, ale bohužel mám zkušenost jinou. Sajrajt se lije do žumpy či do hnoje proto, že se tam lilo vždycky všechno. Můžete sem přijet a uspořádat osvětovou přednášku, určitě vás všichni rádi uvidí, já už jsem to vzdala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 185.153 (?), 17.5.2010 20:50

No, přednášku k vám určitě dělat nepřijedu.Holt žijeme opravdu každý "jinde".Jestli máte vztek na někoho od vás, kdo takovou věc dělá, nemůžete přeci všechny lidi ze vsi házet do jednoho pytle! Ale to už je na jiné téma.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?), 17.5.2010 12:21
Když jsem viděl nedávno jak vypadá vybagrovaný materiál z rybníka tak bych ho nedal na zahradu ani náhodou. Přineslo by to hodně velké starosti. A to že za něj někdo ještě chce peníze je nehoráznost (za uložení zeminy se platí), za dopravu ano, ale pokud chce zaplatit tak za slušnou zeminu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika