Ako upravit pozemok plny kamenov



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2776) - 208.138 (?)
5.11.2023 18:41

Ne, my to fakt nemůžeme zde vyřešit, to musí udělat vlastníci pozemku sami. Ale můžeme povzbudit a možná i inspirovat. Takže tu diskuzi nevidím jako úplně zbytečnou, i když konkrétní řešení z podstaty přinést nemůže.smiley

Osobně jsem se do toho zapojil proto, že už se 5 let handrkuju s obcí o podpůrnou zeď, na které je silnice. No, silnice, spíš místní komunikace. Zeď se rozpadá (je z kamenů, postavená ještě Němci), ale starosta tvrdošíjně tvrdí, že je to naše zeď, že silnici nenese. Nemám na to, abych ji svépomocí opravil či zaplatil nějaké firmě. Pokud má pravdu on, je jen na mně, co s ní udělám. Nedělám nic. Takže jsou dvě možnosti: buď se vymění starosta a část vedení obce a změní názor, nebo se bude čekat na to, až mi nějaké auto spadne do zahrady kvůli tomu, že se silnice propadne. Teprve pak by soud rozhodl, že ta zeď tu silnici nesla. Přiznám se upřímně, že mi tohle ze spánku neukrádá.cool

Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6500) - 9.142 (?), 5.11.2023 11:24

To jsou úplně zbytečné úvahy. Nkdo z nás mimo tazatelky a možná ani ona neznáme skutečnot. Je zcela zbytečné to rozebírat, protože to zde nelze vyřešit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2776) - 208.138 (?), 5.11.2023 18:41

Ne, my to fakt nemůžeme zde vyřešit, to musí udělat vlastníci pozemku sami. Ale můžeme povzbudit a možná i inspirovat. Takže tu diskuzi nevidím jako úplně zbytečnou, i když konkrétní řešení z podstaty přinést nemůže.smiley

Osobně jsem se do toho zapojil proto, že už se 5 let handrkuju s obcí o podpůrnou zeď, na které je silnice. No, silnice, spíš místní komunikace. Zeď se rozpadá (je z kamenů, postavená ještě Němci), ale starosta tvrdošíjně tvrdí, že je to naše zeď, že silnici nenese. Nemám na to, abych ji svépomocí opravil či zaplatil nějaké firmě. Pokud má pravdu on, je jen na mně, co s ní udělám. Nedělám nic. Takže jsou dvě možnosti: buď se vymění starosta a část vedení obce a změní názor, nebo se bude čekat na to, až mi nějaké auto spadne do zahrady kvůli tomu, že se silnice propadne. Teprve pak by soud rozhodl, že ta zeď tu silnici nesla. Přiznám se upřímně, že mi tohle ze spánku neukrádá.cool

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6500) - 9.142 (?), 5.11.2023 19:11

Takových případů jsou snad miliony. U nás vede od města k bývalému velkostatku cesta kdysi nedávno hojně využívaná cyklisty, pejskaři a důchodci k procházkám. Před časem můstek v dolíku protrhla voda a zůstala průrva. Nedá se přejít, jen daleko obejít po mokré louce. A cesta pomalu zarůstá a je k ničemu. Protože vlastník je v Prahe a nebude strkat peníze do něčeho, co mu nic nenese. A město to opravit nemůže, protože to není jeho majetek. Žeby se ti dva dohodli nehrozí. A pro ten váš případ (i ty ostatní) zase platí to, co jsem už psal o těchto sousedských sporech. Je to vždy jednostraný pohled a nelze to dostatečně posoudit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2776) - 208.138 (?), 6.11.2023 17:55

No, ten náš případ by se dal řešit odborným posudkem. Ale já nejsem ochoten za něj platit a obec také ne. Ono je to s tou obcí ještě složitější. Jsme vlastně pod vládou obce, která je asi 7 km od Čeřeniště. Tedy my jsme taková "periferie", do které konšelé nechtějí moc investovat, ačkoliv prodávají stavební pozemky u nás o sto šest. Přednost má jejich obec, a té se věnují opravdu chvályhodně. Jinak přiznávám, že ani netoužím ten spor vyhrát: rozhrabali a poničili by mi zahradu, postavili tam nějaké betonové monstrum a pět let by tam tráva nerostla. Pyrrhovo vítězství jako z učebnice.

Psal jsem to jen proto, abych vysvětlil, odkud se bere moje hluboká nedůvěra v oficiální, tedy ty právní, cesty. Celý život jsem se všem státním orgánům vyhejbal jako čert kříži. Někdy i za cenu finančních ztrát. Ty ale byly vždycky víc než vyváženy ziskem času a nepoškozenými nervy.laugh

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Anitchka - (15) - 168.243 (?), 5.11.2023 11:45

Dobry den vsetkym, neviem ako zareagovat na viac ludi naraz.

Dakujem vsetkym za nazory, vec sa ma tak ze ked sme kupovali pozemok, tak tam tato navazka nebola. Toto tam naviezli az ked nasledne kopali vodu a elektriku pre celu ulicu. My a este jeden chudak vedle sme mali smolu ze zarizeni staveniste bolo na nasich pozemkoch. Keby sme tusili ze sa to moze stat oplotime ho hned ako sme ho kupili. Manzel vcera objavil kusok od nasho pozemku haldu peknej zeminy na pozemku obce a zajtra bude volat starostovi ci si z nej mozme aspon nabrat a pouzit ju u nas :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.74 (?), 5.11.2023 12:20

Jestli jste pozemek koupili a pak navezli tento binec, je to poškození cizí věci, to lze řešit i velmi radikálně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.74 (?), 5.11.2023 12:25

Osobně bych oslovil dodavatelskou firmu, která to rozhrnula místo toho, aby to odvezli. Dal jim termín a pohrozil jim, že při nesplnění budete postupovat v součinnosti s Policií. Byla zde zřejmě snaha ušetřit za skládku a odvoz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.133 (?), 5.11.2023 10:53

A o čem bude se starostkou jednat? Neměla ten pozemek kupovat, teď už si na obci nic nevezme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.185 (?), 5.11.2023 15:45
Požadovala bych po obci, aby uvedla můj pozemek do původního stavu. Jak si vůbec mohla obec dovolit něco navážet na cizí pozemek? Lída
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.74 (?), 5.11.2023 16:56

Obec to zřejmě nenavezla. To udělala nejspíše firma.

Kdysi jsem potřeboval navézt zeminu a akorát jel kolem můj známý s tatrovkou zeminy. Říká mi, je tam dost kamení, mě se zdála hezká. Doteď každoročně při rytí vybírám kamení a nadávám si jak jsem byl blbý. A to je 24 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika