Zanášení čerpadla ve studni



host - 176.46 (?) 
20.4.2010 16:33, zobrazeno: 9461x

Dobrý den, máme kopanou studnu asi 5 metrů, zem je tady hodně písčitá.čerpadlo DAE se každý rok zanese-nevím čím, je to taková rezavá břečka, musíme ho dát vyčistit, což stojí vždy téměř 2000 korun, opravář nám pokaždé vynadá, že jsem ho v zimě neprotáčeli, my tvrdíme, že jo... je nějaká cesta, jak to řešit, existuje čerpadlo odolnější k takovému zanášení?prosím o radu, moc děkuju.Jana V

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.254 (?), 20.4.2010 16:53

Přestane se úplně točit? Proč ho dáváte do opravy? Popište více problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.46 (?), 20.4.2010 17:13

Nevím, co se s ním stane, prostě když ho zapnu do zásuvky, tak se nic neděje a voda neteče, je to každý rok stejné.Opravář tam něco vymění a další sezónu zase normálně jde, pokaždé nám řekne, že ho máme víc protáčet přes zimu, víc nevím, mohla bych se podívat na účet z opravy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 20.4.2010 17:33
Divím se Vám i opraváři. Opraváři protože nadává když má zaplacenou práci a Vám, že zbytečně utrácíte. Pokud ho v zimě nepoužíváte tak ho odmontujte, vylejte z něho vodu a nějakým olejem zakonzervujte (asi bych použil silikonový sprej). Nejsem opravář, nevím jaký typ čerpadla máte ale určitě Vám "zarezne" hřídel v těsnění proti průniku vody do motoru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.46 (?), 20.4.2010 17:54

jak jsem psala, je to čerpadlo DAE, jak při koupi tak při opravách nám bylo řečeno, že ho přes zimu máme nechávat ve studni, protože jinak zrezatí)či co).Nijak se nemontuje, prostě visí ve studni na laně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.254 (?), 20.4.2010 18:26

V čerpadle zřejmě dojde ku korozi a "spečení" dílů. Já leju do odpojeného a vylitého odstředivého čerpadla nemrznoucí směs. Ponechané přes zimu ve vylitém stavu, by znamenalo, že se korozí přes zimu také zapeče. U vás jde zřejmě o korozi způsobenou složením vody a materiálem čerpadla. Možné řešení navrhuje Mirek, ale olej bych do čerpadla z důvodu nesnadného vymývání nedával. Zkuste dát mimo sezonu odpojené čerpadlo do nádoby s čistou vodou z jiného zdroje, třeba i s nemrznoucí směsí, nebude-li v bezmrazé místnosti. Nemrznoucí směs obsahuje inhibitor koroze. Mám určitou zkušenost s litinovým košem použitým v železité vodě s manganem - bylo po vytažení ze studny potažené černou hnusnou vrstvou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.46 (?), 20.4.2010 18:34

děkuji Vám za radu, letos na podzim to uděláme.Myslíte, že by mělo smysl kupovat čerpadlo jiné značky, např.gardena?děkuji jana V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.254 (?), 20.4.2010 18:36

Nevyhazujte peníze oknem. Naučte se s čerpadlem žít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 120.181 (?), 8.5.2010 22:45

Obávám se, že to bude časem nutné. Stalo se mi totéž a právě jsem zjistil, že výrobce DAE s.r.o. je v likvidaci, takže do budoucna asi ani nebudou dostupné náhradní díly. Zkusím svoje čerpadlo (V102) rozebrat a vyčistit, představa, ža bych ho měl nechat za 2000 Kč opravovat, pro mě nemá žádný půvab. Pokud se to nepovede, koupím jiné a asi spíš sací než ponorné, máme velmi agresivní podloží (podzol). Všechny prvky vodoinstalace, které nejsou mosazné nebo plastové, ve studni doslova mizí před očima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 165.45 (?), 9.5.2010 18:24

Čerpadlo mám opravené. Stačilo odmontovat víko a odstranit rez, která se přes zimu udělala u vtokového kanálku a bránila otáčení bronzového oběžného kola. Jediné potřebné nářadí byl inbusový klíč a nožík. Hotovo za 15 minut.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika