Výběr průměru hadice na výtlaku z čerpadla?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 250.122 (?) 
1.8.2015 12:45

Pro výpočet průtoku je potřeba znát rychlost proudění a to u vašeho tajného čerpadla nikdo nezná. To ovlivní i dopravní výška.

Podle mého názoru je teoretické omezení průtoku průměrem asi 75% další hodnoty hadice, u příkladu 2 coule, 1 coul, 1/5 coule. To znamená, když 2" hadicí proteče 100litrů za časovou jednotku, 1" už to bude odhadem 25 a půlcoulovou něco kolem 6 litrů. Ale můžu se mýlit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.8.2015 13:11

Já bych to jednoduše vyzkoušel. K čerpadlu bych postupně připevnil hadice obou průřezů a změřil, kolik nateče vody za minutu provozu. 
    A co se týče onoho tipového příkladu, já bych ho psal s tvrdým y (podle typ, typický), zatímco měkké i bych psal, kdybych chtěl tipovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.30 (?), 1.8.2015 13:21

Vím, že typový příklad je s tvrdým y. Někdy reaguji na příspěvěvky na mobilu a T9 mi tam hodila tipoval. Nepohlídal jsem si to. Omlouvám se.

Co se týče toho zkoušení to bych taky rád realizoval, ale nemůžu si dovolit koupit různé hadice jen tak na zkoušku. Jinak určitě to je nejlepší řešení. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.122 (?), 1.8.2015 14:44

Nemusíte nic zkoušet, on-line výpočtový vzorec je na tzb a teorie na wiki. Celé je to dáno průměrem hadic, a hlavně spojek v místě zúžení. Co neproteče prvním zúžením, dál nedoženete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.128 (?), 1.8.2015 14:22

Vždyť jsem popsal jak se to dělá. odpor hadice se dá spočítat, charakteristika čerpadla je daná výrobcem. To je důležité, protože se se s průtokem mění i dopravní výška čerpadla.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 47.30 (?), 1.8.2015 15:31

Dopravní výšku znám ta je 40m... což  (viz charakteristika čerpadla) mi dá průtok 50l/s. (viz. obrázek)  Hadici budu volit buď C52 nebo B75 a nebo A110 a to podle toho kolik mi vyjde max. průtok při použití dané hadice. Tak a jak to teď spočíst???laugh

charakteristika_cerpadla
charakteristika_cerpadla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.133 (?), 1.8.2015 15:34

Výše čerpané médium nedostanete, průtok zachováte, když dodržíte výtokové průměry. Všechno ostatní průtok zmenší, nejen zmenšení průtokového průřezu, ale i délka potrubí. Nejlépe bude, když to zadáte VŠB, rádi se toho za úplatu zhostí. Zadarmo ani kuře nehrabe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.30 (?), 1.8.2015 15:44

Mě je to vše jasné, že když zmenší průměr klesne mi i průtok. Celou dobu se mi jedná o kolik :D??? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.128 (?), 1.8.2015 16:59

Pokud vám to je všechno jasné, tak musíte vědět, že z vašich údajů vám to nikdo říct nemůže. Největší průtok, které čerpadlo může dát, je při volném výtoku. Pak už ani 100x větší průměr hadice nic nepřinese. Navíc nejvyšší tlak, který může čerpadlo dát je zpravidla při nulovém průtoku, tedy při uzavřeném výtlaku. Mezi těmito hodnotami se může skutečný průtok pohybovat.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 47.30 (?), 1.8.2015 17:14

O moje parametry tady přece nejde... potřebuju zjistit jaký max. průtok mi ta hadice dovolí... teroreticky... když vím že mi čerpadlo dokáže dávat i:      1m3 /min tak vím, že když tam napojím 2" hadici tak ten průtok bude mnohem nižší, ale o kolik... K tomu nepotřebuju přece žádné parametry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika