Voda zo strechy - bude závadná?



Jarda.Vysocina - (48) - 161.130 (?)
24.8.2017 10:18

Zdravím všechny; tady v " Dešťovka - modrá úsporám " se o tom píše, přečtěte si další poznatky  . Já jsem taky řešil vody ze střechy.

Jarda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 128.134 (?), 20.7.2016 17:32

Taky si myslím, že vstupní filtrace je nenáročná, levná a snadno zhotovitelná věc.
*
Nebo taky nevidím žádný problém umístit sací koš nebo ponorné čerpadlo do velkého třeba drátěného koše potaženého filtrační tkaninou.
O čerpadlech kalových, když jsou "moderní" zavlažovací systémy tak citlivé na čistotu vody psát raději ani nebudu.
*
Jinak jsem rád, že nemám zkušenosti z oblastí kde střešní, dešťová voda je tak znečištěná, že je schopná ucpat i kropítko zahradní konve. To jsem ani kdysi na ostravsku, v těsné blízkosti tehdejšího NHKG nezažil...
*
Ale taková nádrž 24 m3 je teda věc!
(120 dvěstělitrových sudů nebo 24 IBC kontejnerů to nahradí...).
Obdivuji se takové stavbě a tiše závidím. A to i když mám studnu která ani v roce 1946 údajně "nevyschla" i když děd ji potřebným zpřístupnil...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.145 (?), 20.7.2016 18:45

Vstupní filtrace není nenáročná, levná a ani snadno zhotovitelná. Napsal jsem, že mám samodomo jednoduchý investičně nenáročný systém, u kterého mi trvalo než jsem k němu došel, je esteticky nedokonalý a investiční nenáročnost je vykoupena asi 10x ročně výměnou netkané textilie, kterou k filtrování používám.

S dnešními zkušenostmi bych si už postavil dvě 35m3 /tedy 70m3/ jímky na dešťovou vodu, u 24m3 musím vodou šetřit a to ji nepoužívám na záchod a praní. Jestli se to vyplatí a zaplatí, na to si musí každý odpovědět sám. Investičně jímka stojí 3-5 tis.Kč za m3 a vrt bude levnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.16 (?), 20.7.2016 20:00

Záleží na úhlu pohledu, místních podmínkách a schopnostech stavitele... DIY, HG atd.
*
A i když s vrtanými studněmi osobní zkušenosti nemám, jen z doslechu, myslím že tím směrem zavlažování a větší spořeba vody vůbec nevede...
Jedině v těch jímkách nebo v pořádné studni.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.252 (?), 22.7.2016 11:41

Já mám 10m3 plastovou jímku v zemi. Teplota se trvale drží mezi 4-8 stupni Celsia, nekazí se, nezapáchá. Filtruji pouze přes nerezový filtr - jemná nerezová síťovina (kartuše), který po pár měsících opláchnu. Drtivá většina nečistot se usadí na dně jímky, čerpadlo je cca 20cm nad úrovní dna. Vodou mám napojenou na splachování WC již pět let a bez problémů. Samozřejmě s ní i zalévám zahradu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.18 (?), 24.8.2017 10:04

Ještě k vodě ze střechy, máme měděné okapy. Prý hynou rybičky v jezírku, pokud se použije voda z měděných okapů. Máte někdo tuto zkušenost? Děkuji. MarieS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda.Vysocina - (48) - 161.130 (?), 24.8.2017 10:18

Zdravím všechny; tady v " Dešťovka - modrá úsporám " se o tom píše, přečtěte si další poznatky  . Já jsem taky řešil vody ze střechy.

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 24.8.2017 11:22

Ještě k tomu dotazu: moc tomu nevěřím, protože za ty sekundy, co tam voda proteče, moc mědi nenasbírá. A navíc se mědí, i nemocné ryby přeléčují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 23.6.2023 22:50
Před nedávnem se zde řešila nezávadnost povrchů střech v souvislosti se zachytáváním deštovky. Byl jsem celkem překvapen po přečtení několika zdrojů, jaké všechny škodliviny včetně choroboplodných zárodků může voda cestou z mraku na střechu nasbírat. A dokonce se nedoporučuje polévat jí celé rostliny, ale pouze ke kořenům, a to z důvodu kontaminace škodlivinami a nebo nepříznivé chemické reakce. Na jednu stranu je tedy uváděna jako balzám na naši zahradu, pokud je vhodně skladovaná a životnost byla v podzemních nádržích uváděna pouze cca. týden, protože problém mohou způsobovat i zárodky řas. Na druhou stranu je plná pylu, prachu a zárodků virů, bakterií, případně dučičnanů a dalších látek. Používáte děšovou dodu na přípravu postříků? Já ne, raději bych použil změkčovadlo pokud by to bylo nutné, a to nehledě na prach a životnost postřikovače. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.142 (?), 24.6.2023 8:36

A ta voda co naprší na zem kde střecha není nic neobsahuje? Jak ví, že není nad střechou a dokáže se vyhnout škodlivinám?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika