Voda zo strechy - bude závadná?



host - 214.22 (?)
19.7.2016 21:59

Dobrý den. Mám 200 L sudy do kterých teče voda ze střechy. Z těchto čerpám vodu opatrně, abych nerozvířil kal, přes jemný filtr do 1000L ibc na kopci, a z tohoto pak odebírám vodu samospádem přes další sítkový filtr na závlahu. Když vyprázdním sud, tak ho umyju kartáčem a vypláchnu. Je tam vždy kal, hlavně na dně. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 133.125 (?), 19.7.2016 20:13

Nevím jaké závlahové systémy atd. máte na mysli, jen si myslím, že síta slouží k oddělení hrubých nečistot a filtry k zachycení těch jemnějších. A obojí není bezúdržbové - musí se vždy časem vysypat, proprat, vyčistit nebo vyměnit. Tak jaký problém?

A pokud si někdo bude vodu zpod svodu nabírat nebo stáčet z nějakého kontejneru nebo sudu nemusí řešit ani to.
Prach, pyl apod. myslím poletuje a usazuje se všude a pokud ho v zálivce přibude díky oplachu střechy bych neřešil. To by se už musela zahrada zastřešit a obehnat i větrem neprostupnou ohradou a být vybavena filtrační ventilaci.
A čemu vadí při zálivce kusy lišejníků, řas, sinic, uhynulého hmyzu či jeho larev už nerozumím vůbec...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 116.145 (?), 19.7.2016 21:06

Vadí závlahovým systémum a kapačům... to jmenovitě píše.

------------------

Jinak osobní zkušenosti, trochu mimo téma, ale když se nakouslo. Mám 24kubíků jímku na vodu v zemi. Filtrace je každopádně boj. Filtruji docela hodně, zachytím i velkou část pylu, ale zase mám problémy s ucpáváním a kapacitou filtrování při slejvácích. Po usazení vody v nádrži už ale s jemnými nečistotami není problém, těžší než voda se usadí na dně a pyl napřed na hladině, než také později klesne na dno (předpokládám). Po usazení je voda úplně čistá, ale když jsem do jímky vlezl a řešil čerpadlo, jemnou vrstvu kalu na dně jsem rozvířil a po spuštění čerpadla jsem nevěřil svým očím jak špinavou vodu do sudu jsem napustil (zalévám většinou konví ohřátou vodou, trávník hadicí). Druhý den už tekla voda zase krásně čistá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 214.22 (?), 19.7.2016 21:59

Dobrý den. Mám 200 L sudy do kterých teče voda ze střechy. Z těchto čerpám vodu opatrně, abych nerozvířil kal, přes jemný filtr do 1000L ibc na kopci, a z tohoto pak odebírám vodu samospádem přes další sítkový filtr na závlahu. Když vyprázdním sud, tak ho umyju kartáčem a vypláchnu. Je tam vždy kal, hlavně na dně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.14 (?), 19.7.2016 22:17

Dešťová voda je to nejlepší na zalévání, co nám příroda nabízí. Není tvrdá, není studená. Akvarista.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.209 (?), 19.7.2016 22:30
...nechat prebehnut dazdovu vodu cez pieskovy gravitacny filter a mate cistucku vodu na zahradku idealnu. Niektori na dedine zachytavaju a napojili na pranie a uz nikdy neskusali inak. Je pravda, ze tu je hnusne tvrda voda, na pitie ale dobra.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.37 (?), 20.7.2016 1:09

Mám 24kubíků...
t.j. pro jen mou představu "díra v zemi"
1m x 1m x 24m
nebo
2m x 2m x 6m
nebo
3m x 3m x 2,6m, atd...
Moc hezký vodojem.
*
Ale o to nejde. Já jen nemůžu pochopit proč se k zálivce na zahradě nebo sadu nemůže používat kalná a špinavá voda. Proč se musí před použitím filtrovat?
To už mi zavání nápadem k používání čisté a sterilní vody - t.j. destilované.

-A ve vodovodním řádu je voda upravená - manganistan draselný, chlór či ozón nebo oxid chloričitý, chlornan sodný, UV záření atd.!
-A taky je dost drahá!
-A co ta spousta chemických i mechanických zásahů do ní!
-A co všechno ještě nachytá v nádržích a potrubích cestou ke spotřebiteli?
*
Každopádně jsem velmi rád, že u nás teď často prší, že nemám zastřešenou zahradu a vůbec že takové problémy nemusím prakticky řešit...
Jinak bych fact nevěděl čím a jak co zalít.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 20.7.2016 7:03

K zálivce vodu filtrovat netřeba. Ale do prosakovacího zavlažovacího systému je to nutnost, zvláště, když se pomocí tohoto systému přihnojuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 20.7.2016 7:16

Protože neproteče ani kropítkem u konve. Natož nějakým závlahovým systémem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 20.7.2016 14:37

Zřejmě máte něco historického. Kropítkem plastové konve z Hornbach, projde leccos, jsou v něm díry jak vrata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.145 (?), 20.7.2016 12:11

Přibližně 3x4x2m výška.

Filtrace /mimochodem smodomo jednoduchý investičně nenáročný systém/ z důvodu případného budoucího napojení záchodů a pračky. Neměl jsem žádné zkušenosti, ale obával jsem se možného zahnívání vody v nádrži /což vzhledem k teplotě moc nehrozí/ a každý to má nastavené trochu jinak. Jeden listí, hmyz a ovoce v podzemní nádrži na vodu na zalévání neřeší, jiný je tam nechce. Každý jak uzná za vhodné a ani jedna varianta není nic proti ničemu, když to tak uživateli vyhovuje.

Je veliký rozdíl kde zahradu máte, na Vysočině zalévat skoro není potřeba, v Brně bez zálivky se zeleninou a trávníkem moc neuspějete. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika