Typ čerpadla



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?)
14.6.2008 11:15

Nechci vás chytat za slovo, ale zrovna membránová čerpadla jsou na nečistoty studniční vody, už ze svého principu, háklivá nejméně. Tím myslím tvrdé částïce, zejména písek, který membráně nevadí, zatímco guferům a také vrtulce klasického čerpadla škodí víc než dost. V metr široké studni to není tak markantní, ale ve 200 mm široké trubce se při čerpání bude písek u dna vířit mnohem více.

Díly se na malyše v dnešní době shání bez obtíží, a kromě občasné výměny membrány s ním nebývají potíže.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 186.113 (?), 10.6.2008 14:06, zobrazeno: 14456x

Potřebovala bych, prosím vás, poradit jaký typ ponorného čerpadla do vrtané studny, hluboké 11 m, průměr 20 cm.Používat ho budu pouze na zalévání. Čerpadlům nerozumím a technickým parametrům už vůbec né. Předem mockrát děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 10.6.2008 21:01

Myslím, že není ideální zalévat přímo čerpadlem ze studny. Voda je bez ohledu na tvrdost příliš studená. Lepší je načerpat ji do nádob na povrchu, tam nechat ohřát a potom teprv zalévat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 186.113 (?), 11.6.2008 11:05

Přiznávám, že není ideální zalévat studenou vodou, ale nějak musím tu vodu do sudu dostat. Zalévám odraženou vodou pouze kytičky a zeleninu. Chtěla bych i občas pustit vodu ke stromům a keříčkům. Ke stromům bych toho musela nanosit dost, aby to vůbec pocítily. Když už tam ten vrt je, tak proč ho nevyužít. Myslela jsem, že má někdo vlastní zkušenosti a poradí mi. Na fóru jsem nic podobného nenašla. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 11.6.2008 11:19
Myslím, že jediné ponorné čerpadlo (jiné než ponorné vám vodu z hloubky > 7m nevyčerpá) za rozumnou cenu (do dvou tisíc) je malyš. Má průměr 99 mm a čerpá až z hloubky 70 m. Pokud by bylo potřeba použít čerpadlo i jako domácí vodárnu, pak přichází v úvahu nautila (či její klony),ale to už je řádově za jiné peníze.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.113 (?), 13.6.2008 12:50

Mockrát děkuji. Já tu vodu budu opravdu používat jen na zalévání. V chatě máme městskou vodu. Otec si kdysi nechal přivést Malyše z Polska a zlomil se mu tam nějaký šroub a nikde mu to neopravili. Bude doufat, že když ho koupím u nás. že bude alespoň nějaký čas chodit. Ještě jednou díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 13.6.2008 19:55

Já osobně mám také Malyše - ale od českého výrobce - jmenuje se RUCHE.

Běží bez problémů již tři roky, akorát letos byla nutná výměna membrány a zpětné klapky - náhradní byly součástí dodávky, jinak se dají běžně objednat. Podle návodu k použití výrobce doporučuje nechat čerpadlo po 1,5 hodině vypnuté na cca 20 minut aby vychladlo - v případě umístění ve studni se   mi nestalo, že by tapalná pojistka vypnula ani když jsem napouštěl bazén - cca 15 kubíků...

Tchán chtěl ušetřit a koupil si extol - také šlo do studny a tomu tepelná ochrana vypíná...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.188 (?), 14.6.2008 9:05

Pokud vím, jsou membránová ponorná čerpadla velmi háklivá na průnik mechanických nečistot. Pochopitelně nevím, jak to v dané studni vypadá, ale možná by bylo vhodnější čerpadlo s oběžným kolem. Z těch je běžně dostupné např. čerpadlo DAE Voda v různých verzích. Výrobce je také český, náhradní díly by neměly představovat problém. Cena je zhruba 6 - 7 tisíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?), 14.6.2008 11:15

Nechci vás chytat za slovo, ale zrovna membránová čerpadla jsou na nečistoty studniční vody, už ze svého principu, háklivá nejméně. Tím myslím tvrdé částïce, zejména písek, který membráně nevadí, zatímco guferům a také vrtulce klasického čerpadla škodí víc než dost. V metr široké studni to není tak markantní, ale ve 200 mm široké trubce se při čerpání bude písek u dna vířit mnohem více.

Díly se na malyše v dnešní době shání bez obtíží, a kromě občasné výměny membrány s ním nebývají potíže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 67.226 (?), 14.6.2008 21:09

Musím s vámi také nesouhlasit. Membránové čerpadlo typu Malyš je v podstatě "vodní bagr", typ se spodním nasáváním vám bez problému a bez poškození vysaje vše, co projde jeho vstupními otvory. Používám toto čerpadlo řadu let k velké spokojenosti. Vyrábí jej rovněž nějaká českobudějovická firma pod označením ROB-2. Kromě dvou levných pryžových součástek je toto čerpadlo vlastně nezničitelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 84.188 (?), 14.6.2008 23:28

Budiž, já jsem vycházel ze spolehlivého zdroje (švagr), kterému se membránové čerpadlo neosvědčilo, který jej navždy proklel a pořídil šroubové.

Sám jsem si pořídil to, které jsem zmínil a které mi už dlouho dobře slouží. Nic jiného v tom není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika