Sud na dešťovou vodu - jak připojit hadici?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 176.91 (?) 
30.3.2015 10:32

Sudů máme 6.Polovička je na děšťovku a další 3 jsou na vodu ze studny.Když tedy neteče voda do kopce, jak se dostane z prvního sudu do druhého a z druhého do třetího a všude je stejně půl sudu.Propojené je to hadicemi horem.Já nebyl zrovna ve škole když se to probíralo.           Kupte si dvě plastové konve na 8 /10litrů a vodu vodu vynoste, Co by jste tou hadicí chtěl zavlažovat? Jedna rostlina rajče/5litrů -5 sec za 10 minut nemáte co zalívat, nebo s čím, jak chcete. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 51.168 (?), 15.6.2015 15:28

Dobrý den,

podke mě je jediná možnost pokuď chcete vodou ze sudu zavlažovat a to dát sud do větší výšky.

Já mám trochu podobný problém...

Na skleníku mám sud a z něj zavlažuju hadicí s mikrodírkama.

Vedle skleníku mám nádrž s dešťovou vodou, ale tu tm nedávám, protože je to vysoko (cca 2,5m).

Potřebuji čerpadlo a spínače na vodu. Mělo by to pracovat na 12V.

Výběr čerpadel je velký a za dobrou cenu, alevůbec nevím jaké spínače jsou vhodné.

Pokuď mi někdo poradíte tak budu moc rád!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 20.7.2015 20:18

mám toto řešení


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.155 (?), 31.1.2016 21:35

 na vyvody ze sudu a propojeni sudu lze pouzit sroubeni pozivane u wc splachovacu(lze koupit samostatne) 2" vyvod se da redukovat elementy pouzivanymi na odpad.Zaobleni sudu eliminujte vyrovnanim teplem nebo podlozkami anebo vyuzijte dna(čela) sudu.použivam asi 20 let.Spoje je mozno i fixovat lepidlem na novodur.

Milan Č.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jardo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 172.249 (?), 6.2.2016 8:58

Do sudov sa diera robiť nemusí spojené nádoby sa dajú vytvoriť jednoduchu trubkami v tvare U a tak isto aj výtok. Sudy ale musia byť vyššie umiestnené, aby voda vytekala samospádom. Systém sa ale nesmie zavzdušniť úplným vypustením, preto musíte dĺžku jednotlivých trubiek zvoliť rozdielnu. 

Kaskáda zo sudov
Kaskáda zo sudov
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika