spinač VR2D



host - 79.114 (?)
20.1.2018 10:31

vačšina vodných čerpadiel vrátane domácich vodární nedokáže dosiahnut tlak, ktorý by poškodil tlakovu nádobu. Tie su testované na tlak 8 bar-teda tento tlak musia dokázat zvládat trvale. pokial sa tlaková nádoba roztrhne pri nižšom tlaku, spravidla je už značne poškodená koroziou. Bežný tlak 4 bar nesposobí ani pri roztrhnutí tlakovej nádoby velké škody-pokial voda nevnikne do elektroinštalácie. Je potrebné si odskušat, aký max tlak dokáže čerpadlo dosiahnut, ale vhladom k vami popisovanému problému nebude čerpadlo príliš výkonné a predpokladám, že maximálny tlak bude do 5 bar. Niektoré čerpadlá bez pobrémov dosiahnu i tlak 9,5 bar, no tieto su už vykonnejšie-2,2 kW a na 400 V.

čo sa tlakového spínača týka, použitie tlakového spínača z vodárne na kompresor -nie je možné bežne dokupit tlakový spínač pre takto vysoký tlak. Navyše by ste museli doinštalovat i tlakový ventil na ulahčunie rozbahu, preto by som kupil radšej tlakový spínač, priamo určený pre kompresory. Cena podla kvality, napatia a max. prudu je od 15 € pre 230 V, trojfázové kvalitné Condor už dosahuju 70 až 100 €-podla max prudu. Pred vzduchojem budete musiet inštalovat i jednocestný ventil-tiež bežne zakupitelný.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 2.142 (?), 20.12.2008 17:34
Jsem přesvedčen, že oba tlaky se regulují na sobě nezávisle.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.21 (?), 20.12.2008 17:56

Já jsem zas přesvědčen že žádný tlakový spínač s pružinou nelze nastavit zvlášť horní a dolní.Pouze v jedné poloze přesně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 20.12.2008 19:38

Zde Vás musím opravit. Tlakový spínač na vodárně Wilo jsem snadno nastavil do požadovaných hodnot. Moje požadované rozpětí bylo 2-4, nastaveno bylo 2,5 - 3. Kdybych chtěl, mohl jsem to nastavit na třeba 1 -4, nebo 1,8 - 2,8. Ten spínač mi připadá jako běžný, má jednu pružinu menšího průměru s malou matkou, druhá je značně většího průměru s velkou podložkou. Stačilo pouze zjistit, co se děje při otáčení matic při stlačení, nebo povolení pružin a potom to byla otázka několika sepnutí a vypnutí motoru čerpadla, abych zjistil podle tlakoměru, jak jsem nastavení provedl. Na tlakoměru je od výrobce nastavena červená hranice, kterou by neměl tlak překročit - v našem případě 5 barů = 5 atm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.222 (?), 28.12.2008 0:14

matici nad velkou pruzinou se reguluje tlak na zapnuti a matici nad malou pruzinou tlakovy interval.. tj vypnuti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.142 (?), 28.12.2008 17:20

Takovouhle odpověď jsem potřeboval. Je to věcné a konkrétní. Asi člověk ktrerý ví o co se jedná a nepíše žádné litanie kolem a žádné otázky proč a zač a že to nejde apod. Mockrát děkuji.Tkovéhle příspěvky podle mě patří do diskuse. Ještě jednou mockrát díky a třeba někdy na revaž. soused.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.185 (?), 21.4.2014 14:55

perfektní rada a bez povídaní okolo dík. Filip

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.4 (?), 26.5.2015 12:01

to je rada na pytel protože vodárna wilo má uplně jiný tl. spínač..

reaguji proto že hledám radu jak na spinači VR 21D nastavit vyšší zapínací případně i vypínací tlak, bydlíme v patře a soused pod námi při renovaci wc a koupelny zničil stoupací trubky stylem výměny za slabší místo původní ocelové trubky rozměru 1" nahradil jím najatý trubkou měděnou o rozměru 1/2"  bez zájmu o okolí a tak při nízkém tlaku blížícím se vypínacímu už ze sprchy voda jen tak čůrá čtyřma dírkama dokonce v případě že soused pod námi si zrovna v tento moment pustí vodu tak voda přestane téci úplně a je slyšet přisávání vzduchu do trubek a když má člověk v očích mýdlo tak to je k nasrání čekat až čerpadlo sepne, při tlaku vyšším blížícímu se vypínacímu je stav celkem dobrý, pokud teda zrovna soused nenapouští vanu, to pak ani tlak nepomáhá, reklamuju tento stav už deset let a bez výsledku, mezitím spínač spíná čím dál u nišího tlaku (asi opotřebení) a prostě nikdo nic neřeší nikoho nic nezajímá a tak si chci pomoci sám, že sousedovi pod námi začnou při zvýšení tlaku chcát kohoutky je mi už celkem u prd..e, zase ale nechci aby tlaková nádoba praskla při nevhodném navýšení tlaku kdy by se pak případná "nehoda" začala vyšetřovat, ono se vždy vyšetřuje až je větší průser dokud někomu jenom neteče voda je vše v pořádku, jo když už teda jsem se rozepsal, když sem si stěžoval kamarádovi tak mi tvrdil že měděná trubka je na pitnou vodu nevhodná dokonce prý jedovatá, respektive měděnka která vzniká na povrchu se splavuje a tu pak pijeme? trubku ten topenář měnil absolutně zbytečně máme zde vodu která pozinkované trubky vůbec nezanáší akorád udělá po čtyřiceti letech světle hnědý povlak asi půl milimetru, všechny šroubované spoje jdou i po těch letech rozebrat bez poškození takže stačilo na starou trubku namontovat to co chtěl a né takto omezovat sousedy, no a stím spínačem, právě mám nějaké zapomenuté zkušenosti že stím seřízením byl problém že jak se ten spínač jeho nastavení rozšteluje "rozdrbe" tak je snadnější koupit nový že to pak nejde ani seřídit zpátky nebo tak něco. 

Děkuji za případnou odpověď. Břeťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lantros7 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 85.9 (?), 11.12.2017 22:34

Existuje tlakový spínač pro vodárny, který se dá použít ke kompresoru?

Potřebuji nastavení spínacího tlaku na 8bar a vypínací na 10bar.

Pokud takový pro vodárny není, pak zda se dá takový koupit?

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.114 (?), 20.1.2018 10:31

vačšina vodných čerpadiel vrátane domácich vodární nedokáže dosiahnut tlak, ktorý by poškodil tlakovu nádobu. Tie su testované na tlak 8 bar-teda tento tlak musia dokázat zvládat trvale. pokial sa tlaková nádoba roztrhne pri nižšom tlaku, spravidla je už značne poškodená koroziou. Bežný tlak 4 bar nesposobí ani pri roztrhnutí tlakovej nádoby velké škody-pokial voda nevnikne do elektroinštalácie. Je potrebné si odskušat, aký max tlak dokáže čerpadlo dosiahnut, ale vhladom k vami popisovanému problému nebude čerpadlo príliš výkonné a predpokladám, že maximálny tlak bude do 5 bar. Niektoré čerpadlá bez pobrémov dosiahnu i tlak 9,5 bar, no tieto su už vykonnejšie-2,2 kW a na 400 V.

čo sa tlakového spínača týka, použitie tlakového spínača z vodárne na kompresor -nie je možné bežne dokupit tlakový spínač pre takto vysoký tlak. Navyše by ste museli doinštalovat i tlakový ventil na ulahčunie rozbahu, preto by som kupil radšej tlakový spínač, priamo určený pre kompresory. Cena podla kvality, napatia a max. prudu je od 15 € pre 230 V, trojfázové kvalitné Condor už dosahuju 70 až 100 €-podla max prudu. Pred vzduchojem budete musiet inštalovat i jednocestný ventil-tiež bežne zakupitelný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika