Projekt závlahy



maramara - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 96.2 (?) 
5.5.2011 6:07, zobrazeno: 10048x

Dobrý den,

máme zahradu, sad, s rozlohou cca 2200m2. Chtěl bych si tu sám realizovat zavlažovací systém. Oslovil jsem jednu místní firmu a ti po sdělení rozlohy "vystřelili od boku" cifru 200tisíc.Děkuji nechci.

Nevíte za kolik a kde je možné nechat si udělat projekt zavlažování?

U realizačních firem je to nemožné... dělají projekt úmyslně složitý, který potěší jejich kapsu. Pročetl jsem materiály Hunteru, ale i tak mi to nepřipadá moc jednoduché, hlavně s jejich šíleným výběrem trysek a příslušenství.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 233.207 (?), 5.5.2011 7:03

Tak moc složité to zas není. Dělal jsem si závlahu (cca 2000m2), kombinaci plošné a kapkové (k živým plotům a do vřesovišť). Materiál (trubky, tvarovky, trysky a kapkovací hadice) cca 30.000,-, bez programátoru. První dva roky jsem vše ovládal jen ventily a pak jsem dokoupil programátor na 12 zón (dnes bych to řešil samostatným programovacím relé, pro každou zónu zvlášť). Hlavní přívod na zahradu 5/4"(40)PE hadice, rozvody od elektroventilů 1" (32)PE, tvarovky PPS (je s nimi jednodušší práce) a před každou tryskou cca 1 metr redukce na PE hadici 3/4" (25). Klasická PE hadice je trochu dražší než ty obvykle používané závlahářskými firmami, ale zase nevadí, když v nich zmrzne trochu nenatlakované vody). Počet trysek na jedné větvi cca 3x 360 stupňů (nebo jejich součet). Je to ale také závislé na použitém čerpadla a vzdálenosti od studny k tryskám (mám 25 m studnu, na zahradu k poslední trysce cca 80 m, mírný svah směrem ke studni - vypouštím na zimu jen samospádem). Používám trysky MP 300.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.114 (?), 5.5.2011 9:56
Dělal sem si závlahu sám ze systému Gardena a zatím to chodí třetí rok bezproblémově (klep, klep). K systému mám počítač, který řídí větve-mám dvě+dešťový senzor. Projekt jsem si kreslil sám na základě rozstřiku postřikovačů, není to nic složitého, nebo na stránce Gardeny je myslím program, který to nějak dopočítá. Letos chci doplnit další trysku tak uvidím jak to po těch třech letech vypadá v zemi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 98.162 (?), 20.5.2011 10:33

To by mne moc zajímalo, bylo by možné dát pak vědět? Prosím.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.18 (?), 24.5.2011 22:33

Zdravím, připojuji se k diskusi, je možné si udělat zavlažování od Gardeny svépomocí? V zahradě mám mít 6 výsuvných rozstřikovačů. Rozvod by byl po rovině cc 18 metrů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m@rten - (40) - 140.21 (?), 24.5.2011 23:02
Jde, všechno sem si dělal svépomocí a to jsem o tom vůbec nic nevěděl (je to celkem jednoduché, jen je potřeba si objednat správné díly). Dnes jsem rozjížděl závlahu po zimě a všechno chodí zatím bez problémů.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 130.254 (?), 16.6.2011 20:30

Ve firmě agrotherm vám závlahu vypočítají zdarma a dokonce i poradí jak si ji svépomocí udělat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 233.207 (?), 16.6.2011 22:21
Já od nich beru většinu komponentů. Mají značkové zboží, které Gardenu překonává nejen v kvalitě, ale i v ceně. Mám od nich i programátor na 12 zón. Je to krásná stavebnice.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.29 (?), 17.6.2011 7:57

Opravdu na tom nic neni, já jsem nakoupil věci značky claber a spočítat rozmístnění si dovede každý.U každého výsuvného postřikovače maji plochu rozstřiku podle tlaku a i průtok vody za minutu.U kapkové závlahy je to to samé.Na elektroventilech je psaný max. průtok za minutu.A potom stačí kalkulačka.Řídící jednotku mám Orbit a dešťovej senzor Hunter.Já měl od jedné firmy rozpočet na 190 000,- a pořídil jsem to svépomocí za desetinu ceny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika