Ponorné čerpadlo



host - 200.195 (?)
30.11.2006 19:00
Děkuji Vám za oba příspěvky.    Trochu jsem šmejdil po internetu a po prodejnách a nakonec jsem koupil  ponorné čerpadlo  Gude,  provedení v nerezu, 750 W , 12 500 l za hod.  Podle dokumentace má brát nečistoty do 35 mm , vodu má  tlačit až do výšky 8 m.  Stála rovných 1500,- Kč a tak si myslím, že to byla dobrá koupě.  Ponorku využiju nejenom na čerpání vody ze sklepa,  ale i na čerpání vody z potoka na zalévání zahrady.    Ještě jednou děkuji za pomoc.      Vlasta  
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 200.195 (?), 27.11.2006 17:19, zobrazeno: 8879x
Chtěl bych Vás požádat o radu.  Bydlím pár metrů od potoka a každé jaro mám sklep částečně zatopený vodou.  Odhadem 3,5 kubíku vody.   Když vodu vyčerpám, po zbytek roku je sklep suchý .  Bohužel , 20 let stará ponorka už dosloužila a já potřebuji novou.  V nových značkách ponorných čerpadel se nevyznám a tak prosím o radu,  jakou solidní ponorku koupit, aby při občasném použití pár let vydržela.  V jednom mám však jasno.  Nechci čínskou hračku na jedno použití.    Děkuji za každou radu.        Vlasta
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
nebuď zvědavý - (43), 28.11.2006 16:32
Nepíšete sice jaký výškový rozdíl čerpadlo musí překonat, ale sklep nebývá hlouběji než 5 metrů. V tom případě bych doporučil jednostupňové rotační . Vzhledem k tak malému množství vody za rok bych se nebál ani „plasťáků“.
Podívejte se na tuto stránku: http://www.e-cerpadla.cz/kategorie_levne.php  
 a sjeďte dolů na toto čerpadlo:
EASYPUMP
  Typ: Waterstar, s plovákem 230 V
  Hmotnost:       3,1 kg     
  Dodací lhůta:       2 až 4 dny
  Záruka:       24 měsíců
  Naše cena
  bez DPH:       1182 Kč
  Naše cena
  s DPH:       1407 Kč
  Doprava:       99 Kč (Česká pošta)
  Popis:    Max. průtok 3,3 m3/hod., max. dopravní výška 5,5 m, kabel 10 m.
  Použití:    Malé lehké čerpadlo určené pro občasné použití. Čerpání čisté a užitkové vody do teploty 35 °C. Max. velikost nečistot 3 mm. Vyčerpávání bazénů, zalitých sklepů, šachet a jímek. K dekorativním vodním fontánkám.
  KOUPIT      Návod      Technické parametry

Doufám, že to nevymažou, nemám stou firmou nic společného.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.12 (?), 28.11.2006 18:45
Také bych kvůli vyčerpání takového množství vody jednou ročně nekupoval kvalitní, ale drahé značkové čerpadlo.Takové čerpadlo je třeba, pokud má být v provozu dlouhodobě.  Občasné čerpání zvládne i  plasťák za pár stovek. Obdobné čerpadlo, na které je odkaz výše lze koupit i za polovic. Sám  takové levné kalové čerpadlo používám na občasné vyčerpání kalu z domovní čističky odpadní vody a zatím běží bez problémů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 200.195 (?), 30.11.2006 19:00
Děkuji Vám za oba příspěvky.    Trochu jsem šmejdil po internetu a po prodejnách a nakonec jsem koupil  ponorné čerpadlo  Gude,  provedení v nerezu, 750 W , 12 500 l za hod.  Podle dokumentace má brát nečistoty do 35 mm , vodu má  tlačit až do výšky 8 m.  Stála rovných 1500,- Kč a tak si myslím, že to byla dobrá koupě.  Ponorku využiju nejenom na čerpání vody ze sklepa,  ale i na čerpání vody z potoka na zalévání zahrady.    Ještě jednou děkuji za pomoc.      Vlasta  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika