"Poloautomatické" zavlažování zeleniny ze sudu



host - 192.195 (?)
6.3.2019 12:35

Dobrý den, já bych rád reagoval na příspěvek samospádem řešenou závlahu.Používám několik let ve skleníku, kde mám umístěny dva sudy ze kterých dvěmi větvemi rozvádím vodu ke třem záhonkům.Funguje to dobře jen je potřeba do hadic vyvrtat otvory od nejmenšího po největší(mysleno od přítoku).Na hadicích mám ventily kterými vše reguluji.Žena má za 20min.zalito.Jirka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 192.195 (?), 6.3.2019 12:35

Dobrý den, já bych rád reagoval na příspěvek samospádem řešenou závlahu.Používám několik let ve skleníku, kde mám umístěny dva sudy ze kterých dvěmi větvemi rozvádím vodu ke třem záhonkům.Funguje to dobře jen je potřeba do hadic vyvrtat otvory od nejmenšího po největší(mysleno od přítoku).Na hadicích mám ventily kterými vše reguluji.Žena má za 20min.zalito.Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.252 (?), 2.2.2020 16:22

pozorne som si prečítal Váš príspevok.

Chcel by som tiež riešiť zavlahu samospádom. 1000l nádrž v spodnej časti výpustu namontovať 4 cestný rozdelovač, pol colová hadica v štyroch 50 metrových vetvách. Hadice budú dole miernym svahom ale prevýšenie je cca 3,5m.

poradíte mi ako to spraviť aby to bolo funkčné po celej dĺžke?

Vďaka

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
yakkuza - (10) - 253.60 (?), 3.2.2020 7:07

zdravím, ja sa tento rok tiež chystám robiť zavlažovanie skleníka samospádom, ale plnoautomatické. Mám víziu ako to urobiť. už som si objednal aj nejaké komponenty a nemôžem sa dočkať keď príde čas aby som to išiel robiť. Prívod vody do skleníka bude z IBC nádoby, ktorá bude asi 3m od neho a vo výške min 1m od roviny pôdy. 

Na nákrese vidno ako privedeiem vodu. použitá bude bežná čierna vodovodná plastová rúra, aká sa používa na prípojky domov (32mm) a k nej aj spojovacie prvky. Celé potrubie bude v tvare U kvôli tomu, že chcem aby najspodnejšia časť potrubia bola cca 30cm pood zemou. Je tam aj zakomponovaný ventil na napúšťanie napr. krhlí, alebo vedier s vodou. Na konci potrubia už v skleníku bude elektronický časovač so 4-cestným rozdelovačom. 

V skleníku ďalej už klasivkou 1/2" hadicou, v ktorej budú použité trysky ako na obrázku. Tieto trysky majú výhodu, že sa dajú regulovať od nulového prietoku, takže ak bude napr na jednej vetve 20 trysiek, tak sa bude dať vyregulovať aby z každej voda kvapkala rovnomerne. Ich nevýhoda je, že majú na pripojovacej rúrke kužel. Keď som to skúšal vpichnúť do hadice, tak jej otvor roztiahlo natoľko, že potom voda kvapkala aj dookola. Keď som ho odsekol, a zasunul len samotné hrdielko bez kužela tak to bolo lepšie, ešte premýšľam že použijem nejaký tesniaci tmel, alebo tavné tyčinky aby som mal istotu že pripojenie trysky o hadicu nebude tiecť inou cestou ako cez samotnú trysku.

na každej vetve počítam cca 20 trysiek (dlžka cca 5m). Voda bude len kvapkať, časovač nastavím tak, aby zavlažovanie bežalo napr. celú noc - to ešte odseldujem ako to bude najvhodnejšie. 

trysky, časovač a rozdelovač objednávam z Číny, trysky mám už odskúšané len tak vo vani z hadice a sú fajn :) a za smiešnu cenu (50ks - 2€) iné ako s tým kužeľom som ale nenašiel.

takže dúfam, že to takto nejako bude fungovať. Celá zostava ak spočítam komplet pripojenie od IBC až po poslednú trysku rátam cca 80€




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.57 (?), 29.5.2019 20:53

Dobrý den

koupil jsem zahradní sadu od firmy NERAFIM, která je určena pro zavlažování samospádem, je zam 130m kapkovací hadice 30m 16mm hadice pro rozvod a k ní 3 ventily, 3T kusy, 2 kolena, filtr s napojením na rychlospojku a na 16 mm rozvodnou hadici a 30 ks start konektorů sada mně vyšla na 1210 Kč vč. DPH. Nádrž IBC mám cca 50cm nad terénem a kapkovací hadice mi kape úplně perfekně bez problému ze všech kapačů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.253 (?), 30.5.2019 15:37

Dobrý den,

také se podělím o svou zkušenost, kapkovací hadice, téčka, spojky atd jsem použil od firmy KEJA, IBC mám cca 1m nad zemí.cca 30 m od skleníku a záhonů.  Zálivku spínám přes časovač Gardena T1030 Card (pracuje narozdíl od jiných typů i bez tlaku vody). Za výpustí z kontejneru mám filtr aby nedošlo k zanesení labyrintů kapkovky. Toto používám 2 roky a funfuje to.

Dříve jsem zkoušel i prosakovací hadici, ale bez tlaku funguje max rok, než se ji zanesou póry.

Pavel


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika