Náhrada za poškozené čerpadlo u Darlingu



host - 179.89 (?)
8.4.2016 5:25

Já také používám tento druh čerpadla na zalévání, ale mám napojenou hadici přímo na čerpadlo bez nádrže. Ta je tam zcela zbytečná i s tlakovým spínačem. Stačí pouze vypínač s jištěním. Takto už  zalévám více jak 40let a v pohodě. Na zimu odpojím, z čerpadla vyliji vodu a zaliji rozpustěným sádlem nebo lojem a nechám na stanovišti. Toto zakonzervování mně poradili v opravně čerpadel protože mně první rok náhlý mráz brzy z podzimu také čerpadlo roztrhl. Jo a stačí čerpadlo jednostupňové, protože zem tak neubíjí jako vícestupňové, dosah postřiku je asi 10metrů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
Darden - (7) - 28.210 (?), 20.4.2016 14:49

Takže nakonec jsem sehnal starší sadu od Sigmy a to třístupňové čerpadlo s motorem 2,6 Kw.Zakoupil jsem redukci k vývodu vody z čerpadla + zpětnou klakpu, nasadil hadici a na konci jsem použil přírubu ze starého čerpadla, takto jsem celkem pohodlně spojil čepradlo s původní nádrží.Dále jsem v prodejně zakoupil šroubek k přisávání vzduchu a namontoval jej na místo kde je spojena příruba s hadicí co vede do studny.Nakonec přišla na řadu elektrika(zapojení do hvězdy), zmáčknu tlačítko start a motor se rozjel, ale bohužel po deseti sekundách se stykač rozpojí, ale přitom tlakový spínač zůstane sepnutý.Okamžité zmáčknutí tlačítka nic nedělá, až následně po dalších deseti sekundách opět zmáčku a motor se zase na chvilku rozjede.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 226.81 (?), 20.4.2016 15:58

Nemám teď to "olejové monstrum" po ruce a nevzpomínám si už zda se dá tam ta vestavěná proudová ochrana a hlídač fázi nějak regulovat.
Ale problém bude určitě v tom.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Darden - (7) - 28.210 (?), 20.4.2016 16:43

Zeptám se jako laik, je nějaká adekvátní náhrada, třeba v podobě,,suchého" stykače s cívkou 380V/400V + tlačítka a to vše usadit do krabičky, nebo ještě něco navíc???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 20.4.2016 18:49

Běžný stykač, s cívkou na 230. Bude chybět jištění motoru. Chtělo by to motorový spouštěč. Má tlačítko start stop, jistí proti zkratu a přetížení. Může být i před stykačem, když potřebujete ovládání odjinud. Krásnou krabici podle potřeby koupíte v nějakém elmatu. Mrkněte na weby. Dnes je to jako Lego.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.44 (?), 20.4.2016 21:06

Adekvátních náhrad existuje spousta...
Tlakové spínače spínající motor čerpadla buď přímo přes tlakový spínač nebo přes navazující stykač.  Stačí se ve specializovaných obchodech poptat a doporučí Vám k i vhodnou ochranu proti spálení motoru při havarijních situacích.
*
To "olejové monstrum" je dnes už anachronismus.
"Přežitek" z minulých dob kdy víc než na velikosti a vzhledu záleželo na trvanlivosti a nezničitelnosti výrobků.
Proto ty kontakty byly v oleji aby se neopalovaly a aby nezhořela předčasně elmg.cívka která v tom oleji byla taky.
A taky pro tehdejší časté výpadky proudu. Pro 3fázové, špatně jištěné motory byl výpadek jedné fáze smrtelný...
*
Tak ještě zkuste nějak s tou ochranou polaborovat. Ono motor 400W a 2600W je přece jen co se týká proudové ochrany rozdíl.
*
Rozběhový proud - náraz, na to by neměl mít vliv. Jsou tam nějaké odporové čidla a ty po jejích zahřátí odpojí motor až po delší nestardardní zátěží. (V případě výpadku jedné fáze samozřejmě ihned, to už je pro tu ochranu opravdu velký šok).
Ale teď si na víc fact nevzpomenu jak ten odporový bimetal přesně funguje.
Ale určitě musí existovat možnost jak tu ochranu přenastavit na motor s větším příkonem.

Rafael

(Co je výše popisovaný motorový spouštěč u domácí vodárny netuším..)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 20.4.2016 23:00

Motorový spouštěč, pokud máte na mysli to co já, tak je v podstatě to samé, tedy nadproudová ochrana s bimetalem. Je nastavitelný v určitém rozsahu - je to takový jistič s kolečkem, viz zde. Chrání i proti výpadku fáze, protože zbylé fáze budou odebírat nadměrné proudy, které vybaví motorový spouštěč.

Klasické jističe obsahují ten bimetal taky, ale je nastavený z výroby na určitou hodnotu a seřizovací šroubek je zapečetěný.

Zítra asi pojedu na zahradu, tak vyfotím moje veledílo :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 21.4.2016 7:17

(Co je výše popisovaný motorový spouštěč u domácí vodárny netuším..)

Tak si ho najděte na webu a poučte se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.83 (?), 21.4.2016 8:18

Děkuji, už jsem si to našel a jsem poučen. Ale stejně je to hrozný a zavadějící výraz.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 179.89 (?), 8.4.2016 5:25

Já také používám tento druh čerpadla na zalévání, ale mám napojenou hadici přímo na čerpadlo bez nádrže. Ta je tam zcela zbytečná i s tlakovým spínačem. Stačí pouze vypínač s jištěním. Takto už  zalévám více jak 40let a v pohodě. Na zimu odpojím, z čerpadla vyliji vodu a zaliji rozpustěným sádlem nebo lojem a nechám na stanovišti. Toto zakonzervování mně poradili v opravně čerpadel protože mně první rok náhlý mráz brzy z podzimu také čerpadlo roztrhl. Jo a stačí čerpadlo jednostupňové, protože zem tak neubíjí jako vícestupňové, dosah postřiku je asi 10metrů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 84.190 (?), 8.4.2016 7:14

Když už tam ta nádrž je, tak je přeci lepší ji využívat.Např.na konci s nějakou zalévací pistolí.(7 funkcí.)Celý život člověk zkouší co a jak je výhodné.Takže my vodu čerpáme do sudů a vše co je potřeba zalít děláme konvemi přesně na rostlinu.Pak zjistíte, že na tuto činnost stačí ponorné čerpadlo s coulovou hadicí.Cena do 1000kč.Nic nehlučí.K vůli slimákum se prý má zalévat ráno.Nic neuklízíte, nezimujete.Práce trvá stejně dlouho.

Pozor na ten nákup starší soupravy.To že je to k vám nejblíž, tak neznamená, že je to nejvhodnější.Nádrž nepotřebujete, máte doma lepší a po sedmi letech provozu to nemusí už být ono.Přijdou jiné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika