Kvalita dešťové vody ze střechy s asfalt. bobrovkami



januska_2008 - (7) - 144.243 (?) 
4.8.2009 8:26, zobrazeno: 6557x

Dobrý den,

nemáte někdo zkušenost, jak moc znečištěná je dešťová voda ze střechy z asfaltových bobrovek? Zajímalo by mně, je-li možné ji po upravení savem používat na sprchování. Střecha je 3 roky stará, na polosamotě, neznečištěná ptactvem. Do jaké míry se z bobrovek uvolňuje asfalt a jakou dobu?

Děkuji za odpovědi, J.

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 4.8.2009 20:34

Dobrý den, osobně bych to neřešil a vodu normálně používal. Myslím, že asfaltový šindel s vodou nikterak nereaguje.
Martin

      
host - 55.26 (?), 5.8.2009 23:43

A se Savem neblněte, zničíte si všechny bakterie na pokožce. Nejenom ty špatné, ale i ty potřebné. Já bych se tedy vodou se Savem neumývala ani za nic.  A kam by pak ta savová voda odtékala? Toho téru bych se bála míň, respektive nebála vůbec.

         
host - 16.190 (?), 6.8.2009 6:15

Kdyby se "tér" rozpouštěl ve vodě, nemohl by jít na střechu, kde je právě jako ochrana proti vodě. Možná, že se občas odplavují kamínky-posyp šindele, ale ty se usadí na dně nádrže. A po třech letech už by uvolňování méně držících kamínků z posypu mělo být vyřešeno.

            
januska_2008 - (7) - 144.243 (?), 17.8.2009 7:21

Děkuji za reakce, měla jsem obavy abychom nedostali po mytí sebranou vodou nějaký ekzém. Místo sava se pokusím vyhledat něajký jiný prostředek, který zabrání sebrané dešťové vodě ve velké nádrži kazit se. Pokud máte někdo i pro toto řešení, budu ráda za předání zkušenosti.

               
host - 157.82 (?), 12.12.2010 13:05

Madam, nechci Vám brát iluze, ale v době, kdy se začínaly používat kanadské šindely, vyšel na téma nezávadnosti vody z takovéto střechy článek v jednom zahrádkářském časopise s popisem pozorovaných negativních vlivů na zeleninu, zalévanou touto vodou. Sám takovou střechu na domě mám a na zemi u okapového svodu, kam voda vytéká, vidím každý rok louži černého mazlavého bláta. Proto bych takovou vodu použil nanejvýš tak do betonu.

zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika