Čerpadlo Sigma



host - 148.2 (?)
2.2.2013 21:50

Nebo je to odsud duté, tz. můžu to prorvat šroubovákem dovnitř? Asi to bude zarostlé, protože se sem nedostane voda, ale do toho bočního vývodu ano.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 148.2 (?), 29.1.2013 17:04

Ahoj, chystám se řešit záložní vodárnu čerpadlo + motor + deska. Budu dávat novou spojku, zajímá mě rozdíl mezi klasickou spojkou a ten novější typem LKR v praxi, jestli má cenu do toho investovat. Rozdíl je cca 500 Kč. Dále mě zajímá, zda se dá na internetu někde sehnat základová deska, případně jestli jste si ji někdo vyráběl sám. Za reakce budu rád. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.2 (?), 29.1.2013 17:56

Mám typ 32-90 2°

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 29.76 (?), 29.1.2013 23:29

Základová deska se nechá naohýbat z plechu tl. 3mm. Také se nechá svařit z winglů. Takovou jsem si udělal pro moje zahradní zalévání, kdy jsem musel starou zhnilou vyřadit. Tu vám udělá každý trochu zdatný kutil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 30.1.2013 10:05

jednoduší je koupit někde v kovošrotu kus učka jeho plochu přebrousit a napasovat čerpadlo a motor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.126 (?), 30.1.2013 11:37

Original deska se dá koupit za cca 500 kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 2.2.2013 17:27

Na tlakové nádobě nemusí být vždy ventilek.Taky bych si koupil nádobu s vakem, ale v roce 1972 mi jí nenabídli.Nejlepší je, dělat to tak, aby jste nemuseli nic dofukovat.Za ty roky provozu, jsem zažil všechny možné varianty.Když to bylo nové, měla 120l nádoba funkční vodoznak, Měla plovák, který podle výšky hladiny reguloval množství vzduchu.Hadičkou si ho ventilek (gumový jazýček)přisával.Pak začali prodávat ty jehly s pružinkou na ruční ovládání, protože plovák uhnil, zkorodoval.Bylo období kdy jsem přisávací jazýček na čerpadle ignoroval a protože si pumpa nepřisávala tak to sepínalo za půl kýble, možná dřív.Zhotovil jsem z ventilu duše nákl auta gumové podložky a objímky která je na venkovním zahr. kohoutu našroubovaná nástroj, kterým jsem pomocí komresoru přes vodu samozřejmě, nádrž dofukoval.Pak jsem zas měl období pečlivky, zavítal jsem do obchodu a koupil nový jazýček.Pokud dobře přisává, tak za čas se musí pomocí jehly přisávání zavřít, protože vám před sepnutím z kohoutku prskne vzduch a dává vám to signál, že ho tam je dost.V tu chvíli ale musí čerpadlo dlouho pumpovat a vy musíte naplnit alespoň ty čtyři kýble.To jen aby z toho někdo neudělal tlak.nádobu na vzduch.Když vypnou proud, tak buď nejste doma a tedy vodu nečerpáte a nebo když na tom trváte a myslíte si, že za vduchem půjde zase voda, tak nepůjde.Vše se dá kontrolovat poslechem z gauče.Čerpadla která spínají na každý hrníček jsou moderní kousky, to u našich není přeci normální.To je tím že to máme v bordelu.Takže nový přisávací jazýček a spíš vduch upouštět než pumpovat.       

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.2 (?), 2.2.2013 21:23

Mohu u tohoto typu nádrže dát manomentr úplně na nejvyšší bod tlakové nádrže? je tam připravený (asi dodělávané) závit - odvzdušňovák z topení, tak bych místo něj dal manoment, protože to jde do toho závitu. Na originální místo mi netěče voda, zub času. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.2 (?), 2.2.2013 21:50

Nebo je to odsud duté, tz. můžu to prorvat šroubovákem dovnitř? Asi to bude zarostlé, protože se sem nedostane voda, ale do toho bočního vývodu ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.2 (?), 2.2.2013 21:51

obrazek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.2 (?), 4.2.2013 19:58

to nikdo nevíte, zda může být manometr na vrcholu tlakové nádrže?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika