Založení trávníku - obava, že nevzejde



host - 68.194 (?)
31.10.2008 23:36

My sme zasiali pred 3 týždňami a pekne vychádza. je pravda že sme ho aj trocha polievali. Všimnite si príspevky Nove založený trávnik - Zalévat? Skúste ho preto poliať aspoň 4 dni zasebou. Nič nestratíte.Zatiaľ je pekne teplo, držím palce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Mišák B. - (3) - 0.234 (?), 31.10.2008 14:32, zobrazeno: 13254x

Dobrý den, rád bych se zeptal. Asi cca před 3 týdny jsem zasel trávu (hřišťovou), kdy před tímto jsem zahradu pojezdil rotavátorem a po tomto jsem vše uhrabal hráběmi a to dvakrát, kdy jsem vybral kamaní. Trávu jsem vysel sečkou, kterou jsem si půjčil od kamaráda, aby setí bylo rovnoměrné. Do současné doby mi tráva ještě nezačala růst. Ani jsem ji nezaléval, jelikož si myslím, že je dost vláhy při současném počasí. Mám mít důvodnou obavu, že mi tráva nevzroste?

Moc děkuji a Vaše rady. Mišák B.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 97.194 (?), 31.10.2008 14:43

Vážený pane, zkuste si vybavit, jak hluboko ten secí stroj vyséval. Tráva klíčí na světle a její maximálné možné zahrábnutí může činit pouhého půl centimetru. Při své práci výsev travního osiva lehce zahrabuji, ale stačí i jen pouhé přiválcování středně těžkým válem bez zahrabávání. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mišák B. - (3) - 0.234 (?), 31.10.2008 15:01

Pane Stanislewe moc děkuji za příspěvek. Ještě chci jen uvést, že po tom co jsem trávy vysadil, ak tuto jsem jen načechral hráběmi a po tomto jsem ji uválcoval jak říkáte tím středně těžkým válcem. Takže bych neměl mít obavu z toho, že nevzroste? Ještě jednou děkuji za příspěvky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.194 (?), 31.10.2008 15:22

Já jsem tím svým příspěvkem víceméně vznášel dotaz, zda jste při výsevu strojem, o kterém píšete, nezasel travní osivo příliš hluboko. Ale nepíšete, jakým strojem jste vyséval. Jsou pochopitelně stroje, které travní osivo jen rovnoměrně rozmetají po povrchu půdy. Sám jsem mnohokrát vyséval travní osivo běžným ručním rozmetadlem, kterým se hnojí zahrady. Šlo to nádherně. Opakuji, osivo se nesmí dostat hluboko do země. Pokud je vše v pořádku, tráva Vám krásně vyklíčí na jaře, pokud se jí letos už moc nechce. Taky vysévám ve velmi pozdních termínech a v pohodě. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.194 (?), 31.10.2008 23:36

My sme zasiali pred 3 týždňami a pekne vychádza. je pravda že sme ho aj trocha polievali. Všimnite si príspevky Nove založený trávnik - Zalévat? Skúste ho preto poliať aspoň 4 dni zasebou. Nič nestratíte.Zatiaľ je pekne teplo, držím palce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mišák B. - (3) - 0.234 (?), 1.11.2008 18:36

Trávu jsem vyséval klasickým ručním rozmetadlem. Jinak tedy se pokusím trávu zalévat a uvidíme. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vendys - (4) - 166.134 (?), 7.11.2008 7:49

Pane Michale,

nám tráva vylezla také až 3týdny po zasetí. Pokud vydatně nepršelo, tak zalévejte. Ona vyleze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 222.89 (?), 8.11.2008 12:05

Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila jako úplný laik. Na jaře se chystáme založit nový trávník u naší novostavby. Nyní probíhala úprava terénu - s odvozem staré země a stavebního odpadu. Pro konečnou úpravu počítáme ješě s navezením kvalitní zeminy, dle chtěné výšky terénu někde okolo 20-50cm (dle spádu a chtěné výsadby). Ptám se, jestli nyní podzim máme provést zničení plevele, který určitě ve stávající nekvalitní zemině je? Nebyl by problém až navezeme zeminu kvalitní, že se bude "drát" na povrch? Nebo jej přikrytí dostatečnou vrstvou zahubí? Před výstavbou to bylo pole, které se již nějaký rok neobdělávalo. Složení půdy:  opuka :(, poté směsice jílu a černozem.

Děkuji mnohokrát za rady

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.194 (?), 8.11.2008 12:21

Vážená paní Jano. V současné době toho už mnoho nezničíte, je skoro půlka listopadu a to toho moc neroste.  Doporučuji následující. Rozvezení země a její hrubé až jemné urovnání. V tom je trošku rozdíl, ta hrubá modelace se užívá tam, kde si nejste jistí tím, jak bude vypadat konečná verze úpravy. A také navzená země bude svým způsobem klesat, ale to záleží na její struktuře. Vzhledem k tomu, že máte novostavbu, tak bych ani na jaře nijak nespěchal, ale na první půlrok bych vysel např. hořčici, kterou bych v květu zapravil do půdy. Hluboko koření, výborným způsobem Vám provzdušní spodní vrstvy. Dále pozemek dokonale srovnat, vybrat všechny příměsy nad 2cm velikosti a vyset odpovídající travní směs. Vím, že můj návod je takový zlouhavější, což ne všichni dodržují, ale je dobré brát v úvahu, že trávník je živý organismus a pokud bude mít dobré i půdní podmínky do jeho života, bude rozhodně kvalitní. Jasně, že je důležitá travní směs a celá řada dalších opatření. Tak ať se daří. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 131.162 (?), 5.3.2009 13:24

To já jsem sel novou trávu před léty.. a vzešla.. problém byl jen v tom, že někde chyběla a někde jí zase bylo přespříliš :D... ale jak se říká.. časem se to doladí :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika