Založení trávníku



host - 217.151 (?)
1.3.2011 7:48

Ako to myslite? Nieco take ako travnik na streche, na terase?... drenazna vrstva, zemina... ale znacne navysenie terenu? Alebo zbijacka, vytahat odviezt beton zkultivovat a vysiat?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 132.68 (?), 28.2.2011 21:34, zobrazeno: 9230x

je možné založit trávník na staré betonové ploše? jedná se o starý dvůr.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 217.151 (?), 1.3.2011 7:48

Ako to myslite? Nieco take ako travnik na streche, na terase?... drenazna vrstva, zemina... ale znacne navysenie terenu? Alebo zbijacka, vytahat odviezt beton zkultivovat a vysiat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 249.20 (?), 1.3.2011 12:01

právě že nelze ten beton odstranit, jsou pod ním jímky. myslel jse navozit hlínu a vysadit trávník. nevím ale, jaká je minimální vrstva zeminy, a tak. celý technologický postup je mi nejasný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.238 (?), 1.3.2011 13:32

Bude to nieco ako travnik na streche, iba nebude treba riesit izolaciu. V betone by som urobil otvory pre odtekanie vody. Bude treba dobra drenazna vrstva. Svagor ma normalny travnik, v ktorom cast je na vrstve zeme na betone... je to trosku vidiet na kvalite travy....ale da sa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 159.14 (?), 1.3.2011 20:35
Betón sa cez leto na slnku rozpáli a vysáva vodu. Tráva v jeho blízkosti doslova horí. Dobré by bolo buď tepelne odizolovať, alebo vyriešiť kvalitnú závlahu, ktorá nesmie ani na 1 horúci deň zlyhať. Tenká vrstva zeminy je vždy riziko a v tomto mieste tráva pomalšie rastie a je citlivejšia k úpalu. (Vlastné skúsenosti.) Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Halinka - (27) - 60.45 (?), 17.3.2011 9:03

Pokud Vám jde pouze o estetický dojem, neřešila bych to trávníkem. Já vyřešila betonový dvůr následovně: pro rostliny jsem nechala na mnou vybraných místech rozbít beton kangem, vybrala starou zeminu, dplnila novou a zasadila.  Osvědčil se mi nízký stálezelený skalník. Na betonovou plochu navozila kačírek. Skalník se krásně rozrostl a ozelenil dvorek a kačírek vypadá pěkně, je bezúdržbový a dobře se na něm vyjímají dekorační doplňky a přenosné rostliny. Mám tam dokonce i zapuštěné plastové jezírko. Celková plocha dvora je cca 100m2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Halinka - (27) - 60.45 (?), 17.3.2011 9:42

část dvora

část dvora s kačírkem
část dvora s kačírkem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika