Výběr kvalitní travní směsi



radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?)
16.4.2009 9:13

No ja mam se zahradnictvim ADAM jinou zkusenost. Ano je pravda po telefonu se moc nechteli bavit o tom kterou smes a jake ma ktera vyhody, le to se da vycist z katalogu.

Proste jsem si vybral, zavola ze si pro to jedu a jel jsem. Zaplaceno, vydano - vse bez problemu. 

Uz mam zaseto a cekam na dest :-)

Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 248.127 (?), 4.4.2009 11:20
Existuje nějaká alternativa k zmiňovanému osivu Barenbrug? Tak za tři týdny budu znovuzakládat trávník na zahradě, ale 15 kilogramové balení bych skutečně nevyužil. Na naši zahrádečku postačí tak kila 2. Ale když už se s tím dělám, rád bych co nejlepší osivo, aby výsledek stál za to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 4.4.2009 11:41

bohužel dostupné nikoli. Podobné směsi mají profi firmy zakládající golfové trávníky (ta opravdu kvalitní je v ČR jediná...) a jejich travní směsi jsou ještě dražší než Barenbrug a ve velkých pytlích. Barenbrzg je ale dostupný v menším ny německých webech, jen v podstatě nic neuspoříte..(poštovné, drahá malá balení...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.127 (?), 4.4.2009 13:35

Děkuji za odpověď. A když je realita k malospotřebiteli takto nevlídná, co byste prosím doporučoval hned jako druhou možnost? Zdá se, že všechna špičková osiva jsou určena objemem balení pouze pro profesionální zahradníky, ale třeba máte informaci o vhodné alternativě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 4.4.2009 20:28

Bohužel je zde opravdu propastný rozdíl kvality, TO prostě musíte zažít, vše ostatní co se mi dostalo do rukou (na váhu často za setejnou cenu) bylo o poznání horší... ale jsem přesvědčen, že pokud přebytek nabídnete ve zdejší inzerci, pytel náhle zmizí (stejně bych si ale na VAšem místě nechal zhruba totéž množství které máte hermetickym uzavřené na dosívání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.127 (?), 5.4.2009 2:02

Jak dlouho mohu travní směs uchovat, aniž by ztratila na kvalitě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.127 (?), 5.4.2009 2:18

Pozorněji jsem si přečetl informace o různých osivech barenbrug a bude se mi spíše hodit varianta "universal", která je vhodná i na zatěžované trávníky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.74 (?), 6.3.2010 14:28

Dobrý den, alternativou je kvalitní osivo od českého výrobce Oseva. Máme s nimi mnohaletou zkušenou, každý rok vyséváme kolem 300 - 400kg. Trávníky (v závislosti na použité směsi - my používáme převážně směs rekreační) velice dobře snášejí namáhání, (v případě dětí, či psa je to dosti důležité), snášejí i přísušky, či méně kvalitní zeminu. Pro zdravou barvu trávníku je však nutné pravidelné a kvalitní hnojení. S výrobky fy Barenbrug máme zkušenosti takové, že tak, kde není položena závlaha, nebo se počítá s pohybem dětí, či zvířat jsou výsledky růstu, pravidelnosti a zdravého vzhledu minimálně nedostatečné. Pokud však bude pravidelná zálivka, hnojení a sekání, je trávník od Barenbrugu reprezentativní. Samozřejmě svoji váhu na trávník má i nadmořská výška a složení zeminy, ale to by bylo na další dosti dlouhou diskuzi. P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.3 (?), 15.4.2009 22:43

Kontaktoval jsem Oseva-Uni loni na podzim a musím uznat že mají super přístup. Kromě vlastních semen mají i dovážená osiva, speciály pro sporty včetně golfu. Nemají problém se čtvrthodinovou poradou po telefonu a zasláním směsi sběrnou službou. Od podzimu mám pytel v garáži, Bohužel jsem nestihl připravit pozemek, takže zkušenost bude až letos. Před chvilkou jsem se podíval na jejich web a zdá se že loni tam měli asi trochu víc informací. I tak tam lze najít dost, jen to chce hodně trpělivosti.

Barenbrug jsem lolni zkoušel koupit u Adama. Reakce byla taková, že když už tam přijedu, tak mne nevyhodí a asi mi pytel prodají. Zaslání směsi nepřichází v úvahu. Firma je zaměřená jen na velkoobchodní prodej realizačním firmám. Dnes jsem náhodou natrefil na eshop.bobr.cz kde jsou směsi Barenbrug k mání. Zkušenost se zmíněným shopem nemám.

Může někdo dát k dobru správný způsob dosévání? Loni jsem zasil kousek trávníku a letos vypadá dost bídně. Byla to nejaká směs ze supermarketu, tak bych to rád dosel tím co mám od Osevy (směs pro tee). Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?), 16.4.2009 9:13

No ja mam se zahradnictvim ADAM jinou zkusenost. Ano je pravda po telefonu se moc nechteli bavit o tom kterou smes a jake ma ktera vyhody, le to se da vycist z katalogu.

Proste jsem si vybral, zavola ze si pro to jedu a jel jsem. Zaplaceno, vydano - vse bez problemu. 

Uz mam zaseto a cekam na dest :-)

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
FandR - (17) - 29.34 (?), 26.4.2009 0:41

Dělám v osivařině v jedné firmě na střední Moravě, ale jen polní plodiny, ne trávy. Nechci dělat někomu reklamu, defakto jsou to konkurenční firmy. Mám dobré zkušenosti s travními osivy z "Rožnovská travní semena" a myslím si, že nebudou špatné travičky z "Osevy Uni Choceň" a z "Osevy agro Brno". Nejsem si jistý, jak by se u nás chovaly a zdali by přežily krutější zimu holandské odrůdy trav použité do travních směsí. Jen pro srovnání: v zimě 2002/2003 vymrzly na střední Moravě skoro všechny porosty pšenice. Totálně byly zničeny porosty anglických, holandských a francouzských odrůd.  Jen o něco lépe na tom byly odrůdy německé a rakouské. A co vlastně vůbec přežilo? S různým stupněm poškození, české a slovenské odrůdy a nejlépe ty odrůdy, které měly v rodokmenu odrůdu HANA, protože tá má zase v rodokmenu sovětskou MIRONOVSKOU. Takže pozor na anglické a holandské odrůdy trav do našich podmínek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika