Supra od Wolfa?



host - 5.51 (?)
1.10.2009 12:44

Ano, Supra je dobrá směs. Já ji mám dokonce vysetou na z části jižní zahradě a daří se jí také, ikdyž nedávno začali prohlašovat, že je spíše do stínu, takže se jí daří i na sluníčku a bez problémů. Vyžaduje dobré hnojení, aby byla pěkně zelené, doporučuji často a v menších množstvích, dostatečnou zálivku (záleží na počasí, stanovičti, atp.), ostrou sekačku, vřetenová ani být nemusí a pískování. Plus vertikutace až je trávník starší. Pak se vám odvděčí velmi pěknou barvou a vzhledem.

Co se týče prvního výsevu, při zakládání, dávkoval jsem rozhodně daleko větší množství, než uvádí výrobce. Dočkáte se dříve pěkného trávníku a omezíte tím růst plevelů a mechů, na druhou stranu, přehnat se to taky nemůže.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 201.151 (?), 28.9.2009 18:26, zobrazeno: 6698x

Ráda bych použila na zahradě kvalitní osivo na nový trávník. Vím, že vvýborná jsou osiva od Barenbrugu, ale prodávají se jen v pytlích minimálně 15kg, což by na náš trávník velikosti cca 70 m2 bylo zbytečně mnoho, víc než polovinu bych nejpozději po 3 letech vyhodila.

Jak je na tom Supra od Wolfa? Je z něj kvalitní trávník? Bude ve stínu i na slunci, nebude příliš zatěžovaný, sekat se bude max jednou do týdne.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vacino - (35) - 232.59 (?), 29.9.2009 11:15
Podle mě zbytečně moc drahé a kvalita taky nic moc. Zkuste Uni Oseva z Chocně, mají podobné vlastnosti jako osiva osiva od Barenbrugu a stojí pár korun oproti Wolfu. Na jejich stránkách lze vybrat travní směs, objednat a do týdne ho máte doma, nebo lze jej koupit někde v supermarketu, viděl jsem je v Globusu. Nevnucuji, jen se snažím poradit :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 141.127 (?), 29.9.2009 11:34

Já jsem Suprou osel předzahrádku a sousedi mi nevěří, že je to roustoucí trávník a myslí si, že je umělý :) Ano, je drahá, ale vypadá velmi pěkně. Co se týče hnojiv, stačí vám obyčejné hnojivo např. od Agra (dporučuji třeba po každém sečení, ale ve velmi malém množství).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 179.58 (?), 29.9.2009 12:02

Směsi od Barenbrug i Oseva Uni jsou tady obecně hodnocené jako velmi kvalitní. Stejně tak Supra i Loretta od WG, avšak sráží je cena malospotřebitelského balení. Před třemi týdny jsem zasel Supru na cca 40 m2 části pozemku a zatím to vypadá výborně. I přes vyšší cenu jsem dal na reference mého známého, který ji má na pozemku již druhým rokem a chůze po jeho zahradě připomíná našlapování na molitan. Na druhou stranu již teď vím, že tolik péče co u něj, u mně trávník nikdy nedostane (přesně měřená zálivka, vřetenová sekačka, atd.), takže jsem také zvědavý jak to u mne dopadne. :-) A na závěr, při těchto malých výměrách, o kterých se tady bavíme, se dá přežít i vyšší cena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 93.19 (?), 29.9.2009 12:10

No, my sme vlani vysiali SUPRU a po 6 tyzdnoch ani skuseny zahradnik nechcel verit, ze je to vysievany travnik, vsetci si mysleli, ze je to travny koberec:-) Takze ja mozem vrelo odporucat. Vysievali sme ho v horucom lete, automaticka zavlaha isla asi tak 8x denne po dve minuty, aby v tej horucave nezahorel, ale podarilo sa a je naozaj uzasny. zdravim PF

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 5.51 (?), 1.10.2009 12:44

Ano, Supra je dobrá směs. Já ji mám dokonce vysetou na z části jižní zahradě a daří se jí také, ikdyž nedávno začali prohlašovat, že je spíše do stínu, takže se jí daří i na sluníčku a bez problémů. Vyžaduje dobré hnojení, aby byla pěkně zelené, doporučuji často a v menších množstvích, dostatečnou zálivku (záleží na počasí, stanovičti, atp.), ostrou sekačku, vřetenová ani být nemusí a pískování. Plus vertikutace až je trávník starší. Pak se vám odvděčí velmi pěknou barvou a vzhledem.

Co se týče prvního výsevu, při zakládání, dávkoval jsem rozhodně daleko větší množství, než uvádí výrobce. Dočkáte se dříve pěkného trávníku a omezíte tím růst plevelů a mechů, na druhou stranu, přehnat se to taky nemůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika