Suchá místa v trávníku? Příčina?



Laik2 - (2) - 224.30 (?)
2.7.2020 12:22

Dobrý den,

nemůže být příčinou nedostatečná závlaha trávníku?

Já také používím ruřní vřetenovou sekařku GARDENA (400 C) a jsem s ní docela spokojený. Seřízení vřetene vůči spodnímu noži je velice dobře popsáno v návodu. Je však opravdu nutné se srouby manilupovat opatrně (po mm).. Střih je po nastavení ostrý. Na začátku jsem ho musel upravovat i po dvou sečeních. Při sekání ruční vřetenovou sekačkou záleží i na složení travní směsi. Lépe se stříhaí kostřavy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 214.72 (?), 28.6.2020 21:57, zobrazeno: 3700x
Dobrý den všem. Muže mi prosím někdo poradit? V trávníku se nám začali dělat suchá místa. Nejdříve jsem myslela, že jsem špatně hnojila, ale dělá se to i v místech kde jsem nehnojila a je to opravdu daleko od postižen v míst. Trávník máme tři měsíce zasety. Byl krásný, všechno super. Koupili jsme úplně poprvé vřetenovou sekačku od gardeny. Na doporučení, že pokud chcete mít trávník jako golfové hřiště jsem s ní začali sekat. Bohužel jsme tak ožvýkanou trávu v životě neviděli a tak jsme koupili elektrickou a nedá se srovnat. Pravidelně zaléváme, sekame co tři dny a už jsme z toho zoufalí. Tak krásný to byl trávník a postupne mi přijde, že jde úplně do háje. Může někdo prosím poradit co děláme špatně? Děkuji mockrát za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Laik2 - (2) - 224.30 (?), 2.7.2020 12:22

Dobrý den,

nemůže být příčinou nedostatečná závlaha trávníku?

Já také používím ruřní vřetenovou sekařku GARDENA (400 C) a jsem s ní docela spokojený. Seřízení vřetene vůči spodnímu noži je velice dobře popsáno v návodu. Je však opravdu nutné se srouby manilupovat opatrně (po mm).. Střih je po nastavení ostrý. Na začátku jsem ho musel upravovat i po dvou sečeních. Při sekání ruční vřetenovou sekačkou záleží i na složení travní směsi. Lépe se stříhaí kostřavy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.69 (?), 2.7.2020 18:04

Může to být i nějakou chorobou, třeba plísní, je vlhko a deštivo... Nicméně, nepřeháníte to s tím sekáním?  Jak a z čeho má rostlina žít a růst, když jí každé tři dny! useknete orgán, kterým se živí a kterým dýchá?

No a tak často zraňované rostliny jsou pak i náchylnější k infekcím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Laik2 - (2) - 168.30 (?), 3.7.2020 19:25

Při každém sečení bychom měli snížit výšku trávníku maximálně o 1/3 jeho výšky.

Např. při požadované výšce sečení 25 mm a nárůstu travní hmoty až o 2 – 3 mm za den v průběhu plné vegetace (květen-červen), je potřeba dodržet frekvenci sečení do 4 dnů (nepřekročit nárůst o více jak 1/3, což je u požadované výšky sečení 8 mm).

První den po seči listy trávníku jen regenerují a každý další den narostou v průměru o 2 – 3 mm, proto za 4 dny od seče máme trávník vysoký přibližně 31 – 34 mm a je nutné ho opět posekat.

Z tohoto příkladu může někoho napadnout, že při vyšší výšce seče například 35 mm se nám frekvence sečení může posunout na 5 – 6 dnů a při vyšších výškách sečení i na delší frekvenci než je 6 dnů. Jak ale ukazuje praxe i nejnovější poznatky, při frekvenci sečení vyšší než 5 dní v plné vegetaci nemá trávník snahu odnožovat a nehoustne.

Zalévání trávníku by se mělo provádět (samozřejmě s ohledem na počasí) méně často, ale důkladněji (jedno zalití 10 - 20 l/m2), např. při teplotách nad 30oC trávník potřebuje i 60 l/m2/týden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 119.164 (?), 4.9.2020 7:15

Typicky spatna pece o travnik z celkem kvalitniho vysevu. Pokud jste sekali sekackou, ktera nema kos a do toho hodne zalivali, vysledek je na fotce. Takze, travnik nikdy nemulcovat, sekat spravne, max. pulku stebla, muzete klidne i kazdy den 😎, je nesmysl co tady nekdo napsal, ze z ceho by trava pak zila. To by nemohli existovat golfove greeny.. Samozrejme pri castem sekani je treba pravidelne hnojit. A velice dulezita vec je piskovani. Pisu to sem furt, ale je to marny, je to... Pisek je nejlepsi vec pro spickove travniky. Tezko v nem roste plevel, zizaly maji problem, tudiz i krtek. Plisne ustoupi take. Nemusite lit do pudy chemicke svinstvo. Uz samotny vysev by mel probihat do smesi pisku a raseliny, prip. kompostu (ne ze zahradni hromady!) Ja jsem svou fairway a green uz piskoval letos 3x, celkem 15 tun pisku. Z toho pak vytahnete lipnici rocni rukou. Co se tyka sekacky, pokud jste meli hobby detskou hracku s 5 vreteny, nemuzete na golfovy koberec myslet. Pokud mate rucni rotacni, rovnez. Musite mit minimalne traktor s velkou uhlovou rychlosti otaceni a noze jak ziletky. Mrknete na video od Andrease.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.5 (?), 4.9.2020 18:13

Já jen tak pro zajímavost, když jsem si přečetla váš příspěvek. Můj trávník, je už víceméně louka, trávu jako takovu by jste tam pohledal. Proto by mě zajímalo(ne, že bych to chtěla dělatwink) jak se dá udržet váma zapěstovaný trávník v písku, když 4 roky po sobě neprší a je zákaz zalévání?? Takže já jsem ráda, že na té ploše mám alespoň ten plevel. Letoška se to netýká, letos vyjímečně v létě i zapršelo. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 119.164 (?), 5.9.2020 20:44
Konvalinko, to je jako se vsim, musi byt poradny zaklad a pak pri odpovidajici peci bude i vysledek. Na spatnem zakladu je zoufalstvi se pokouset o golfovy koberec. Da se to hodne vylepsit castym piskovanim. Jenze se tim zveda uroven terenu, coz muze byt casto problem a rovnez je potom chvilu problem sekat vretenovou sekackou. Co se tyka otazky, nizke travniky jsou hlavne z kostrav, ty snesou i sucho, zejmena kostrava ovci, kterou mam ve smesi na fairwayi. Na greenu mam pouze 2 druhy kostrav, nic jineho. Travnik na pisku je v daleko lepsi kondici, nez travnik v zahradni zemine a lepe odolava suchu. Je tak husty, ze vysycha pomalu. Jen se nesmi nikdy useknout vice nez polovina stebla, lepe 1/3. To je asi nejvetsi chyba v peci. Fairway (2cm) zalevam malokdy, green castej. Reprez.cast (3cm) skoro vubec. Jinde (4 cm, nazyvam to rafy 😎) vubec. Dela to max. kubik vody denne. Jinak nam u Brna prsi. Vyuka golfu dle domluvy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 77.126 (?), 6.9.2020 12:46

Dobry den, muzete, prosim, doplnit, jakym zpusobem provadet piskovani mensich ploch. Volny rozhos pisku po plose, ci aerofikaci, v kterem obdobi? Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 119.164 (?), 29.12.2020 17:31
Doplnuji se spozdenim.. Mensi plochu propichejte hroty. Pisek rozvozit koleckem a zasmykovat. Az poschne, zapravit do stebel. Obdobi, nejlepe kdyz trava hodne odnozuje - duben - cerven, muzete i na podzim, ale i v lete kdyz je dostatek vlahy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika