Sedmikráska, mech a jílovitá zem



host - 183.177 (?)
7.4.2013 22:59
Tohleto nějak nedokážu pochopit, proč lidem ty sedmikrásky dělají problém. Kdybyste tu trávu žrali a sedmikrásky byly jedovaté, tak to lze pochopit, ale ono je to spíš naopak. Chcete aby si tam mohly hrát děti, tak jim to tam pěkně prolejete chemií...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 23.96 (?), 10.1.2013 18:23

Nejen chudých půd, ale hlavně kyselých půd. Mě se velmi osvědčilo na zlikvidování sedmikrásek, ale i mechu, vápno a také popel ze dřeva. Stačí trochu posypat, nevzniknou holá místa a nemusí se dosévat trávník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Uju - (29) - 63.2 (?), 20.1.2013 18:29

Všem moc děkuji za odpovědi.

Měch na svém pozemku nechci, ne, že by mi trocha vadila, ale děti si chtjí na trávě hrát, no a když mech není na všech místech stejnej a někde by byla jen hlína s takovým(tomu se snad pořádný mech ani nedá říct) Navíc mám pocit, že kde je mech tam se víc drží vlhko a to mám na pozemku až až tak bych ráda aby alespoň trochu vyschlo.

Popel nebude problém-topíme peletama a v krbu dřevem-to by mne nenapadlo :-)

Hnojivo koupím a hned jak to bude trochu možné, budu hnojit, vždy jsem byla panelákový typ a k zahradě jsem přišla jak slepá k houslím, takže zmatkuju a nevíc co a jak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 21.1.2013 10:21

Jéé, pane Zdeňku, mechovou zahrádku máte nádhernoulaugh Já bohužel pro mechovou nemám až tak podmínky, většina je hodně na úpalu, stromy ještě nejsou tak vzrostlésad Pokud se mech někde místo trávy přeci jen objeví, klidně ho tam nechám - nebudu vynakládat hromadu úsilí a peněz na to, abych násilně potlačovala to, čemu se daří víc (i když u plevelů to tak dělat musímcool ) Holdujem turistice a pokud se dostanu do míst s krásným mechem, nemůžu se na něj vynadívat... a žárlímwinkže takový nemám domasmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.130 (?), 21.1.2013 22:26

Dobrý večer. Konvalinko, stačí když položíte a zafixujete kousek mechu na severní stranu kamene, kmenu a občas ho zalijete. Mech se přichytí a potom již sám roste. Mechy pěstuji již nějakou dobu a mohu říci, že mechy snesou i pořádný úpal a sucho. Stačí, když se podívate co u vás roste na střechách a kemenech obrácených k východu. Zdeněk  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.7 (?), 22.1.2013 9:11

Pravda, ale je dobre ak sa mu pomoze. Niektori natieraju kamene niecim, co davaju machu ziviny, zlepsia pH a zadrzi vodu. Trocha raseliny dava pH, bentonit zadrzi vodu. Niektory upal machy nemusia vydrzat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.130 (?), 22.1.2013 21:31

Dobrý večer. Pane 4.7. podívejte se co u vás roste a kde to roste a jak to roste. Mechy na střeše, kamenu taky nenatíráte něčím a nepřidávate rašelinu  - prostě to tam roste. No, a nyní vytvořete podobné podmínky na skalce atd. a jeto. Je fakt, že na fotkách je sbírková plocha směs několika druhů.  Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.177 (?), 7.4.2013 22:59
Tohleto nějak nedokážu pochopit, proč lidem ty sedmikrásky dělají problém. Kdybyste tu trávu žrali a sedmikrásky byly jedovaté, tak to lze pochopit, ale ono je to spíš naopak. Chcete aby si tam mohly hrát děti, tak jim to tam pěkně prolejete chemií...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika