renovace trávníku



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?)
31.7.2008 21:30

A. Vzdávám se, odhalil jste mne, tank je jen obrněnec, nic v něm nežbluňká a ve významu slova "nádrž" jej ode dneška nebudeme používat.

B. Regulátory růstu neexistují a glyfosfát se takto nepoužíval a nepoužívá a ani jiné molekuly s podobným účinkem. Jednalo se jen o ideologickou diverzi, která měla vést k tomu, abychom si sami nesprávným použitím vyhubili kulturní plodiny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 76.122 (?), 31.7.2008 12:18

No dobře, tak tomu tak říkají v pivovaru, ale normální název je pořád nádrž.

Nechtěl jsem odkaz na tohle ale odkaz k tématu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.251 (?), 31.7.2008 12:34
Mnohý moderátor by mohl jen závidět tento "oslí můstek" kterak se dostat od renovace trávníku do pivovaru. HA HA HA Jasně lepší než renovovat trávník je jít do pivovaru. Možná, že kdyby se několikrát přejel tankem (myslím ten vojenský) tak by se nemusela používat chemie ať už jakoliv. Jo a tank se velké nádobě na kapalinu říká běžně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 31.7.2008 16:46

Ano, já vím že anglické tank původně znamenalo pouze nádrž. Ale tady se píše česky a v češtině to slovo má jiný význam.

Strašně mimo téma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 31.7.2008 20:27

Někdo používá více slov, někdo méně. Angličtí dokaři disponovali podle  výzkumů  600-1000 slovy, (průměrný člověk má slovní zásobu mnohem větší), gorila od mala učená znakové řeči zvládne až 250 znaků (tedy v podstatě slov). Přesto, že mnozí dokaři jsou velikostí slovní zásoby blíže jmenovanému primátu, než ostatním lidem neznamená to, že by byli méněcení. Netrapte se proto tím, že Vám uniknulo významosloví slova tank.  Jazyk je dynamickým útvarem a slova vznikají, mění se, přebírají z jiných jazyků, přetvářejí a zase vracejí. Navíc hodně řeknou o tom, jak přemýšlí národ, používající ten, či onen jazyk. Chybí-li např. v češtině ekvivalent anglického „babysitter“ nebo „pet“ ve smyslu zvířete chovaného doma pro zábavu (nikoli materiální užitek), svědčí to třeba o tom, že naše kulturní společenství ve svém způsobu života takové výrazy nepotřebovala, protože jejich svět fungoval na jiných principech než ten angloamerický .

Ale bez pardonu je následující problém, nemám trpělivost vysvětlovat Vám jak se pracuje s regulátory růstu na principech působení nonselektivních herbicidů. Nemám na to prostě benzín, buď sednete k internetu a vygoolujete tuto informaci, nebo tak neučiníte, byť jste dostal vodítka a já se nebudu muset snažit navlékat na palici hornickou přilbu a do rukou brát sbíječku.

PS. dnes se plošně používají hlavně v zemědělství jiné, novější a lépe dávkovatelné regulátory růstu, nové též na jiných principech než byly "starodávné " herbicidy. Pokud použijete jako regulátor růstu Glyfosfát, užíváte velmi malé koncentrace, a po aplikaci musíte být sakra opatrný s hnojením..

Mnohé (regulátory) mají mnohem odolnější a toxičtější molekulu než glyfosfát. Pokud pojedete západní Evropou a bude Vám při pohledu na dokonalé porosty v polích v hlavě vrtat :"Jak to, že těm frickům nepoléhává řepka?Tu u nás  snad zválela armáda prasat!" ,tak vězte, že řepka dostala takovou chemickou nakládačku , že přestala růst a veškerou sílu nahulákala do květů a kořenového systému a nikoli do toho co její vlastní - růstu do výšky.

Konečným efektem jsou pak vysoké výnosy oleje z výškově menších , ale o to robustnějších rostlin a následně výroba biopaliv a potažmo výroba kunerolů, které si prosťáček mázne na krajíc s vítězným vědomím, že se to dobře roztírá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 31.7.2008 21:30

A. Vzdávám se, odhalil jste mne, tank je jen obrněnec, nic v něm nežbluňká a ve významu slova "nádrž" jej ode dneška nebudeme používat.

B. Regulátory růstu neexistují a glyfosfát se takto nepoužíval a nepoužívá a ani jiné molekuly s podobným účinkem. Jednalo se jen o ideologickou diverzi, která měla vést k tomu, abychom si sami nesprávným použitím vyhubili kulturní plodiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 31.7.2008 20:57

A pokud toužíte psát anglicky tak pište anglicky, nic proti tomu mít nebudu. Ale nepoužívejte anglické významy v češtině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 31.7.2008 21:06

A ještě aby náhodou nenapadlo uvěřit vám - samozřejmě že jsem hledal a samozřejmě jsem nic takového nenašel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 85.27 (?), 31.7.2008 21:39

Cením si na těchto diskuzích, že se tu sejdou lidé názorů i vzdělání natolik rozdílných, kteří se jinak profesně nepotkávají. Je to oboustranně poučné.
    Myslím proto, že není moudré ani statečné,  nevážit si lidí za to, že hlásají názor, který nevyznávám,  nevládnou tolik slovem, případně se živí víc rukama než teorií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 31.7.2008 21:48

Jste velmi laskavý a trpělivý člověk pane Vysloužile, já neumím nastavit "druhou tvář", obávám se, že postrádám Vaši trpělivost. Nemyslím však, že existuje nějaký ostrý  předěl  mezi lidmi co se živí rukama a těmi co pracují hlavou. Na posouzení většinu problémů stačí prostá  sedlácká logika.  Spíš naopak,  je až někdy úsměvné, že zodpovědní kormidelníci průmyslu se za drahé peníze učí  od renomovaných poradců  dělat  jednoduchá rozhodnutí.  Univerzitní  profesor  často postrádá  schopnosti umožňující  vést  matce z domácnosti trafiku.  Nemám  jenom rád  agresivní  ulpívavost. Bez  ohledu  na intelekt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 85.27 (?), 1.8.2008 0:17

Já Vám rozumím, Alí. Nakonec i z takových diskuzí najde člověk poučení. Například jsem taky nevěděl, že glyfosfát lze v nižší dávce použít jako regulátor. Byť si neumím představit, jak bych docílil, aby postřik byl všude naprosto pravidelně souvislý. Taky mám dojem, že citlivost různých rostlin je různá, takže nejrychleji regenerují ty trsy, které tam právě nechci. Nechci ale kecat, už roky jsem jej nepoužíval jinak než na potěr pařezů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika