re: okraje záhonů



host - 219.94 (?)
17.6.2009 14:23

Dobry den,

vsechno v pohode, ale cena 100 Kc/m je tak troch sci-fi. Kdyz si predstavim, ze bych mel celych 90m travniku obehnat tim co navrhujete, tak prijdu na mizinu. Ale mam radu. Myslim, ze to co je vyfocene v prvnim prispevku jsou plastove pasy narezane z desek na vyrobu jimek ci ruznych plastovych nadrzi. U nas ve vesnici takovy podnikatel tyhle nadrze vyrabi z hnedeho plastu o tloustce 4 mm.  Pokud budete mit ve svem okoli takovouhle vyrobu, informujte se, nemel by to byt zadny problem a vyjde vas to daleko levneji - mozna jen flasku dobreho piti.

Pavel Kotik

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
sarina - (2) - 232.5 (?), 28.10.2008 13:36, zobrazeno: 26606x

já jsem si sehnala pěkné a levné obrubníky z plastu.

vypadá to takto:

na jaře ještě doseju trávu a bude pěkné.

j.bake@centrum.cz

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 28.10.2008 18:52

Jarko, to vypadá moc pěkně!   Myslíte, že o to nebudete zachytávat sekačkou?  Jak jsou vysoké?  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sarina - (2) - 232.5 (?), 28.10.2008 21:31

jsou to pásy z PVC (tudíž nepřemrznou)

rozměr:

šířka - 15 cm

délka - 400cm

tloušťka - cca 3mm

krásně se tvarují do oblouku

výšku jsem si zvolila asi 3cm nad úroveň země - což je o 1cm níž než jak sekám trávník, takže si pojedu přes okraje a bude to v pořádku.Prostě si s tím poradím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 4.6.2009 10:24

Je to takzvaný "neviditelný obrubník", pokud se nemýlím. Ale možná je to jen podobně vypadající produkt.

Vyrábí se ve třech velikostech (výškách). Jsou to metrové kusy, které zapadnou do sebe na zámek, dají se libovolně tvarovat pomocí nastřižení "technické" části, která není vidět. Jsou z ryceklovaného plastu, odolné vůči povětrnosti. Při správném použití je vidět z celého obrubníku jen horní hrana. Sám je hodlám kupovat a už jsem tu o nich psal. Zatím jsem na nich nenašel nic, co by mi vadilo - ale klidně by mohli stát mnohem méně, což o to  Vychází asi 100 Kč/metr.

Už by mi měli začít platit za to, jak je tady chválím  Na tyhle obrubníky jsem narazil po dlouhém hledání rozumného řešení na naši zahradu. Viděl jsem jeden kus, držel ho v ruce, vypadá to dobře.

Zadejte si název "neviditelný obrubník" do vyhledávače, určitě narazíte na stránky výrobce, kde zjistíte všechny potřebné informace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 219.94 (?), 17.6.2009 14:23

Dobry den,

vsechno v pohode, ale cena 100 Kc/m je tak troch sci-fi. Kdyz si predstavim, ze bych mel celych 90m travniku obehnat tim co navrhujete, tak prijdu na mizinu. Ale mam radu. Myslim, ze to co je vyfocene v prvnim prispevku jsou plastove pasy narezane z desek na vyrobu jimek ci ruznych plastovych nadrzi. U nas ve vesnici takovy podnikatel tyhle nadrze vyrabi z hnedeho plastu o tloustce 4 mm.  Pokud budete mit ve svem okoli takovouhle vyrobu, informujte se, nemel by to byt zadny problem a vyjde vas to daleko levneji - mozna jen flasku dobreho piti.

Pavel Kotik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?), 17.6.2009 15:01

Pokud byste měl z obou stran relativně pevný povrch, který bude udržovat pás na místě, tak to zní jako výborný nápad. Díky za informaci! Ale pokud máte z jedné strany travní plochu a z druhé záhon pod úrovní trávníku, tak by se to asi bortilo. Ještě o tom popřemýšlím...

Edit: Ano, máte pravdu, nepůjde o mnou zmiňovaný produkt. Skutečně jsou na té fotce celistvé pásy větší délky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.247 (?), 18.6.2009 6:11

Nevyditelný obrubník je dobrý výrobek ale ta cena je fuj! Na to že je to recyklát!!  To by se mněl prodávat za 20-30 korun metr za to že jim ten odpad třídíme a oni mají z čeho dělat! Ty plastové pásy z odpadu ve výrobě jsou fajn jen by to chtělo po 20 cm navařit na spod nějaké zbytky a následně třeba dlouhým hřebíkem přibít do zemně a dosypat půdou. Dají se pak dělat různé oblouky aniž by ten obrubník ujížděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.247 (?), 18.6.2009 6:15

Až to u Vás lidi zjistí že ve vesnici u toho pana podnikatele je takový skvělý odpad tak už to nebude ani za tu flašku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika