pýr v okrasném trávníku



host - 133.46 (?)
5.6.2008 7:13

Omlouvam se, ale proste kdyz vidim jak nekdo pouziva herbicidy aniz by si precetl navod nebo si k tomu zjistil aspon ty nejzakladnejsi informace, tak to u me vul je. Nebo to je ten clovek, co mu to prodal (pokud tazatel kupoval prostredek proti pyru). Bral bych, kdyby se tady zeptal jeste pred aplikaci Bofixu, ale takhle to proste neberu. Herbicidy nejsou zadna cukrova voda, je treba je pouzivat opatrne a s rozmyslem - NEJDRIV MYSLI A AZ PAK STRIKEJ .

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 133.46 (?), 5.6.2008 7:13

Omlouvam se, ale proste kdyz vidim jak nekdo pouziva herbicidy aniz by si precetl navod nebo si k tomu zjistil aspon ty nejzakladnejsi informace, tak to u me vul je. Nebo to je ten clovek, co mu to prodal (pokud tazatel kupoval prostredek proti pyru). Bral bych, kdyby se tady zeptal jeste pred aplikaci Bofixu, ale takhle to proste neberu. Herbicidy nejsou zadna cukrova voda, je treba je pouzivat opatrne a s rozmyslem - NEJDRIV MYSLI A AZ PAK STRIKEJ .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.116 (?), 6.6.2008 15:19

Ppo pár dnech jsem opět otevřela tyto stránky abych zjistila, jestli se našla účinná rada na můj dotaz ohledně pýru v trávníku. Děkuji všem za slušné odpovědi, na ty agresivní nebudu reagovat. Jen bych ráda uvedla na pravou míru, že snad nejsem až takový blbec jak z odpovědí některých vyznělo. Bofix používám několik let úspěšně k likvidaci mnoha dalších plevelů. Jen ten pýr se jaksi nadařilo zlikvidovat. Jsem ráda, že mě někdo upozornil, že pýr je jednoděložný plevel a to je důvod proč Bofix neúčinkuje. Člověk taky nemusí vědět všechno že? Jde jen o formu a způsob jak se to podá. Ale jinak děkuju za všechny dobře míněné rady. Už jsem zkusila aplikovat Roundap na postižené místa s vědomím, že tato budu muset dosít, ale je jich poměrně dost a tak určitou dobu bude trávník vypadat nepěkně, ale co se dá dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.85 (?), 6.6.2008 15:42

Taková zkušenost pro všechny...

Na jedné části trávníku na mé zahradě, je snad už jen pýr. Zpočátku jsme se ho chtěli také zbavit, ale pak jsme si uvědomili, že po posečení není defakto znatelný rozdíl mezi trávníkem z jílku (nejčastější) a trávníkem z pýru. A dokonce má i výhodu, pokud nemáte autom. zalévání, a jsou letní sucha, travnatá plocha je velká a nezvládáte ho dostatečně zalévat, trávník usychá. Pýr je stále krásně zelený. Nejradši bych měl všechen trávník z pýru a nemusel bych zalévat. Toť je můj názor, ať má každý svůj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.250 (?), 6.6.2008 21:21

kurna to je genialni myslenka... to bych chtel aspon videt na fotce.  :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.117 (?), 14.6.2008 21:34
koupil jsem roundap, klukovi vzal štětec na malování a natřel jsem několik listů a ám pokoj
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.120 (?), 26.5.2009 11:39

Udělal jsem to samé, jen s rozdílem, že jsem to dělal sám. Dělal jsem to asi 2 hodiny, hezky opatrně jen listy pýru a nyní po 3 týdnech jsem už uplně bez pýru.

Hurá, hurá, hurá.

Jo a dělal jsem to Roundupem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.152 (?), 3.8.2009 10:19

zdravím zo Slovenska...

mám tohumušecu tak veľa, že neviem, čo mám s tým robiť. To s tým štetcom je hrozne náročné, ale to sa robí s koncentrátom, alebo sa to riedi?

vďaka

Ivet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 180.85 (?), 14.6.2008 22:00

Až bude čas, vyfotím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.236 (?), 12.7.2008 22:46

Tak jak to dopadlo? Že bych se opičila :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.57 (?), 24.7.2008 11:56

Taky jsem to řešil. Dokonce jsem pýr koupil už v předpěstovaném trávníku. Prý nešlo o pýr, ale tzv. mušec (nějaké nářečné jméno pro podobnou, velmi invazní rostlinu). Sečením se z pár rostlin infikoval celý trávník. Rostlo to strašně rychle a začlo to utiskovat trávník. Agrofit a Bofix tomu spíš prospěl, než ublížil, ale zato zrušil malé ložisko jetele. Mám jen 30 metrů čtverečných trávníku a tak jsme nato naběhli s rodinou ručně a po třech hodinách práce bylo po pýru. Trávník se hezky zaceluje a sem tam stéblo už dotrhám sám. Taky jsem slyšel, že to zmrzne, ale kdybych čekal do zimy, tak bude po trávníku a taky nevím, jestli ještě bude někdy mrznout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika