Proč mam každý rok plísen sněžnou v trávníku



host - 3.168 (?)
3.3.2013 14:50

trávník je i docela hustý, jak teda hnojit a zavlažovat? děkuji za každou radu, nebo na koho se mám obrátit

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 3.168 (?), 3.3.2013 13:58, zobrazeno: 5845x

trávník je poctivě hnojený, sekaný a denně zavlažovaný, proč se každý rok objevuje ve velkém množství plísen sněžna, soused se trávníku zdaleka tak nevěnuje a plísen nemívá, nevíte co muže být příčinoublush

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 3.3.2013 14:11

Jestli to nebude tím... :-(  My původně nehnojili vůbec, trávník po zimě parádní. Loni vlivem načtených informací jsme začli hnojit, + speciální podzimní hnojivo, a letos po zimě flek na fleku, celý trávník mizerný.

Nutně to souviset nemusí, ale časově to takto sedí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.231 (?), 3.3.2013 14:18

Vlastně jste si odpověděl v otázce.  Trávník přehnojený, často a nízko sekaný a nevhodně zavlažovaný. A najednou má plíseň. Fakt neočekávané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.168 (?), 3.3.2013 14:20

podzimní hnojivo jsem aplikoval taky, přes léto nádhera ted hruza, jak tomu předejit, mín hnojit, mín kropit, provzdušnit nebo na podzim postříkat?angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.168 (?), 3.3.2013 14:50

trávník je i docela hustý, jak teda hnojit a zavlažovat? děkuji za každou radu, nebo na koho se mám obrátit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.4 (?), 3.3.2013 15:54

Tento problém se zde řeší každé jaro. Jsou tu toho mraky. Použijte vyhledávání.

Petr76

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.4 (?), 3.3.2013 14:40

S postřikem nemám osobní zkušenost. U souseda ale vidím, žeplíseň se tím hodně omezí.

Já proti plísni bojuji vertikutací. Na podzim jsem (září, říjen) vertikutoval co 3 týdny (nože ale nejedou do kořenů). Po každé vertikutaci ještě dávám říční písek. Poslední dusíkaté hnojivo v polovině srpna. Podzimní hnojivo na přelomu září/říjen v množství menším než doporučeném. Snažím se, aby se po trávníku v zimě co nejméně chodilo. Na trávník nehážu sníh z chodníků.

Petr76

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.198 (?), 17.5.2013 14:18

Na podzim pošplíchat Ortivou.

Mira

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 251.118 (?), 20.5.2013 12:39

S trávníkem mám samé "radosti", ale likvidaci plísně sněžné mám odzkoušenou radu. Hned po roztátí sněhu pokropte suchý trávník roztokem vody a svařeného pelyňku. Nechte tak pár dnů působit a teprve potom vertikulujte, hrabejte a pod. Hnojit trávník rozhodně až potom, kdy kůra zabere. Lze ji opakovat. V prvním roce výskytu zabrala a i když se objevila SP i letos, tak už jen okrajově. Pelyněk kupuji mletý v sáčcích. Vařím z něho čaj a ředím vodou - přiměřeně. Odmění mě někdo radou, jak účinně vyhubit jetel plazivý? Simona

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika